برای طراحی وبسایت آتلیه عکاسی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

آیا با نکات ضروری در طراحی وبسایت آتلیه عکاسی آشنا هستید؟ عکس ها و عکاسان حرفه ای، محبوب ترین نقش را از گذشته تا کنون در زندگی ما داشته اند. عکس ها اسناد ثبت خاطرات ما هستند و به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نیستند. این تصاویر رنگی و جذاب خاطرات را برای ما زنده نگه می دارند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی عکس ها و آتلیه های عکاسی نیز دستخوش تغییراتی شده اند. این تغییرات جذابیت و جلوه های خاصی به فرآیند عکاسی بخشیده است. با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی دیگر عکس ها محدود به فضای بسته آتلیه نیستند. در سال های اخیر چنان تنوعی به فرآیند عکاسی افزوده شده است که افراد زیادی به تحصیل در رشته عکاسی جذب می شوند.

این روزها کسب و کار عکاسان بیشتر از طریق وبسایت هایی که به این منظور طراحی شده است پیش می رود. در این مقاله می خواهیم درباره نکات مهم در طراحی یک وبسایت عکاسی بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی وبسایت آتلیه عکاسی چه کاربردی دارد؟

این روزها عکس ها جلوه های خاص و ویژه ای به خود گرفته اند و تاکنون نیز ذره ای از اهمیت و کاربرد آنها در زندگی ما کم نشده است. طراحی یک وبسایت برای آتلیه عکاسی گامی برای تبلیغ و جذب مشتری برای عکاسان است.

عکاسان این هنرمندان حرفه ای خود به خوبی از تاثیر روش های مختلف عکاسی و تنوع در عکس ها مطلع هستند. آنها می دانند که یک سایت مناسب و جذاب چه تاثیری در معرفی برند آنها خواهد داشت. یک طراحی سایت جذاب و چشمگیر باعث می شود عده زیادی نمونه کارهای عکاس را در خاطر خود ثبت کنند. ممکن است با خود بگویید پس این هنرمندان حرفه ای خودشان بهترین گزینه به عنوان طراحی سایت خواهند بود؛ چرا که با تمامی نکات شغل خود آشنا هستند و روحیه هنری و خلاقیت نیز در آنها موج می زند.

طراحی یک سایت زیبا، جذاب و کاربردی نیازمند رعایت نکاتی است که در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم.

نکات طلایی برای طراحی وبسایت آتلیه عکاسی

در طراحی یک وبسایت عالی برای آتلیه عکاسی نکاتی ضروری وجود دارد. رعایت این نکات تاثیرات قابل توجه و چشمگیری در فرآیند جذب مشتری خواهد داشت. در این بخش چندین نکته مهم و تاثیر گذار را برایتان بازگو خواهیم کرد.

الگوی خود را انتخاب کنید

انتخاب یک الگوی زیبا، جذاب و خاص از گام های مهم و تاثیر گذار برای طراحی یک سایت خوب است. بعضی ها معتقد هستند که استفاده از چند الگو موثرتر خواهد بود. توجه داشته باشید که در طراحی سایت خود از ابزارهای حرفه ای و مخصوص این کار استفاده کنید.

استفاده از برنامه هایی نظیر word press یا basecamp گزینه هایی مناسبی برای طراحی سایت دقیق و با کیفیت هستند. استفاده از طرح های رایگان صرفه جویی در هزینه ها محسوب نمی شود.  با این کار شما باعث خراب شدن جلوه سایت و کاهش سطح کیفیت آن می شوید.

تخصص خود را پر رنگ تر جلوه دهید

ممکن است در مرحله اول حریص بودن برای جذب مشتری باعث شود عکاسان بخواهند انواع مختلف عکاسی را در حیطه کاری خود جای دهند. اما این اصلا ایده مناسبی نیست. این کار باعث می شود تخصص شما نیز به چشم نیاید و کیفیت کار شما تا حد قابل ملاحظه ای کاهش یابد.

بیایید با یک مثال مسئله را واضح تر بیان کنیم. برای مثال اگر تخصص شما در عکاسی مسائل مربوط به طبیعت است، لزومی ندارد که عکاسی پرتره را در سایت خود جای دهید. اجازه دهید مشتریان با توجه به نیاز خود و تخصص کاری شما به شما مراجعه کنند.

مطمئن باشید تخصص کاری شما بهترین گزینه برای پیشرفت و موفقیت شما خواهد بود با سرک کشیدن در سایر زیر شاخه های عکاسی کیفیت کار خود را پایین نیاورید.

عنوان بندی گالری

در سایت طراحی شده با توجه به تخصص خود، برای گالری تصاویر عناوین جذاب و واضح انتخاب کنید. این عناوین باید قابل درک باشند و به خوبی به مشتریان موضوع و محتوای عکس های داخل گالری را نشان دهند. سعی کنید بیش از 30 عکس در هر گالری قرار ندهید.

اگر شما در چند مورد از ژانرهای عکاسی تخصص دارید، موضوعات مرتبط را در یک فایل قرار دهید. اسامی که برای فایل های مختلف در گالری خود استفاده می کنید تاثیر قابل توجهی در بازدید از سایت شما خواهند داشت.

بهترین نمونه کار خود را به عنوان تصویر شاخص قرار دهید

برای مشتریانی که از سایت شما بازدید می کنند کیفیت کار شما مهم است. ممکن است شما برای عکاسی از یک تصویر ساعت ها وقت گذاشته باشید و آن را بسیار دوست داشته باشید، اما آن عکس گزینه مناسبی به عنوان عکس شاخص نباشد.

در این گونه مسائل لطفا احساسی برخورد نکنید. عکس شاخص بیانگر تجربه، مهارت و حسن سلیقه شما خواهد بود، پس بهترین و زیباترین نمونه کار خود را تصویر شاخص در سایت خود قرار دهید. ممکن است وسوسه شوید و بگویید نمونه کارهای زیبای زیادی دارید که ممکن است شاخص باشند، اما شما حق انتخاب یکی از آنها را دارید.

صفحه درباره ما

در این صفحه شما باید تمامی نکاتی را که لازم است مشتریان درباره شما بدانند بازگو کنید. دامنه ارتباطی و علایق و سلیقه شخصی شما اطلاعات مفیدی برای مشتریان نخواهد بود. سعی کنید درباره تخصص خود، مهارت ها و تجربه های مفید کاری خود در این صفحه توضیح دهید.

لازم است در این صفحه اطلاعاتی مانند موقعیت مکانی آتلیه خود، شماره تماس، آدرس ایمیل و آدرس صفحات مجازی خود را ذکر کنید. در حالت کلی تمامی دلایلی را که فکر می کنید لازم است مشتریان بدانند و به حسن کار شما پی ببرند در این صفحه عنوان کنید. یک تصویر هنری عالی از خودتان نیز جلوه خاصی به این صفحه خواهد بخشید.

با طراحی وبسایت آتلیه عکاسی عالی شناخته شوید

اهمیت عکس و عکاسی در دنیای امروز بر هیچ کسی پوشیده نیست. عکس های زیبا جذاب ترین لحظات زندگی ما را به خوبی ثبت می کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی شیوه های عکاسی تغییرات محسوسی داشته است.

از طرفی دامنه تخصص و ژانر عکس ها نیز گسترده تر شده است. اغلب عکاسان امروزه در حیطه تخصصی خود مشغول به کار هستند. یکی از روش های شناخته شدن عکاسان و نمونه کارهای آنان طراحی وبسایت آتلیه عکاسی است.

طراحی وبسایت برای این امر نیازمند رعایت نکات خاص و ویژه ای است. بدون شک با به کار گیری موارد ذکر شده حتما یک سایت عالی خواهید داشت. اگر برای طراحی یک سایت آتلیه عکاسی نیاز به مشاوره و پشتیبانی دارید، به سایت گروه مشاورین هوش پیروزی مراجعه کرده و از خدمات ارزشمند این سایت بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *