وبسایت پزشکی در شیراز

قبل از اینکه درباره نحوه طراحی وبسایت پزشکی صحبت کنیم، باید بدانیم که این سایت چیست و چه کارآیی دارد. امروزه با توجه به اینکه تعداد پزشکان نسبت به گذشته افزایش یافته، در جذب بیماران نیز بیشتر با یکدیگر رقابت می کنند.

یک سایت پزشکی به طبیبان امکان می دهد که اطلاعات خود را درون آن قرار دهند که بیماران با توجه به این اطلاعات، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند. پس از اینکه اطلاعات لازم درباره سایت های پزشکی و کارایی آن را فهمیدید به سراغ طراحی آن می رویم.

طراحی و ساخت یک سایت شاید کار ساده ای به نظر بیاید، اما اگر سایت به درستی طراحی نشود سودی نخواهد داشت؛ چراکه در جست و جوی گوگل نتیجه‌ای در ‌بر ندارد. به همین دلیل است که می گوییم هر کاری را به کاردان آن بسپارید. نکته‌هایی که در طراحی یک سایت ضروری است، در ادامه درج می شوند. با ما همراه باشید.

چه نکاتی طراحی وبسایت پزشکی را جذاب می کند؟

در طراحی وبسایت های پزشکی نکاتی را باید رعایت کنید که بسیار حائز اهمیت است. با رعایت این نکات است که بازدیدکنندگان بیشتری را فرا می خوانید. در ادامه مهم ترین آنها را با یکدیگر مرور می کنیم.

در طراحی سایت سادگی را رعایت کنید

سادگی در طراحی سایت پزشکی

در سایت های پزشکی سادگی یکی از نکات مهمی است که باید رعایت کنید. بیماری که وارد سایت شما می شود به دنبال ویژگی های عجیب و غریب یا امکانات خارق ‌العاده نمی گردد، نکته ای که برایش اهمیت دارد دسترسی آسان به اطلاعات و کارکرد آسان سایت است. پس برای جذابیت سایت به هر راهی متوسل نشوید.

از تصاویر و فیلم های با کیفیت در طراحی وبسایت پزشکی استفاده کنید

از تصاویر و فیلم های با کیفیت در طراحی وبسایت پزشکی استفاده کنید

استفاده از عکس و فیلم در سایت ها جذابیت آن ها را افزایش می دهد. بنابراین تا جای ممکن از عکس ها و فیلم های با کیفیت استفاده کنید. مثلا وقتی اطلاعاتی از یک بیمار را در سایت قرار می دهید برای درک بهتر آن از عکس های مربوطه استفاده کنید یا فیلم هایی درباره بیماری قرار دهید. افزودن این نکات علاوه بر افزایش جذابیت سایت، باعث می شود افراد اطلاعات بیشتری کسب کنند.

بیماری ها را معرفی کنید

بیماری ها را معرفی کنید

برای افزایش بازدید سایت خود بهتر است که اطلاعات مختلفی درباره بیماری ها و راه های درمان آن در اختیار بیماران قرار دهید. زیرا وقتی کسی نام یک بیماری را جست و جو می کند و شما درباره آن اطلاعاتی در سایت خود نوشته باشید، وبسایت شما جز نتایج جستجو خواهد بود. در نتیجه میزان بازدید از سایتتان افزایش پیدا می کند. افزایش بازدید از سایت موجب بالا رفتن تعداد مراجعین شما می شود؛ پس سعی کنید اطلاعات مفیدی در سایت خود قرار دهید.

محتوای مرتبط در سایت  پزشکی خود قرار دهید

طراحی سایت پزشکی در شیراز

وقتی طراحی وبسایت پزشکی را بر عهده دارید از محتواهای مربوط به سلامت استفاده کنید. شاید بپرسید این موضوع به چه معناست؟ همانطور که از نام سایت معلوم است، این صفحه درباره پزشکی و سلامتی است. پس باید اطلاعاتی را که به سلامتی مربوط می شوند در آن قرار دهید. برای مثال وقتی سایت شما پزشکی است نمی توانید درباره تجهیزات پزشکی تخصصی در آن صحبت کنید؛ مگر اینکه فروش این محصولات را بر عهده داشته باشید. اما این امکان را دارید که درباره مواد غذایی که موجب سلامتی می شوند اطلاعاتی را قرار دهید.

سایت را طوری طراحی کنید که سازگار با انواع گوشی های همراه باشد

طراحی سایت پزشکی در شیراز

بسیاری از سایت هایی که طراحی می شوند فقط با رایانه های شخصی سازگاری دارند و اگر با موبایل آن را جستجو کنید قادر به استفاده از آن نیستید. پس به این نکته مهم توجه داشته باشید که سایت با تمامی وسایل هوشمند از جمله موبایل، تبلت و سایر گجت های هوشمند قابل دسترسی باشد. زیرا اکثریت مردم از گوشی همراه برای کارهای روزمره خود استفاده می کنند.

در این مواقع مثالی که می زنند این است که گاهی درباره مطلبی در اینترنت جست و جو می کنیم اما وقتی بر روی سایت مورد نظر کلیک می کنیم اطلاعاتی نمایان نمی شود؛ این سایت ها معمولا توسط موبایل پشتیبانی نمی شوند.

از https استفاده کنید

طراحی سایت پزشکی در شیراز

حتما برایتان پیش آمده است که قبلا سایتی ساخته اید اما وقتی در گوگل جستجو می کنید هیچ اثری از سایت خود نمی بینید. پس اگر می خواهید با اولین جست و جو سایت خود را پیدا کنید حتما از عبارت https در طراحی وبسایت پزشکی استفاده کنید.

فونت مناسب به کار ببرید

طراحی سایت پزشکی در شیراز

اگر به دنبال افزایش تعداد بازدید کنندگان اینترنتی هستید در طراحی وبسایت پزشکی از فونت مناسبی استفاده کنید. استفاده نامناسب از فونت در سایت ممکن است که چشمان مخاطب را خسته کند. توجه داشته باشید فونتی که استفاده می کنید حتما فارسی باشد. برای مثال از فونت نازنین استفاده کنید که اندازه متناسبی دارد.

از لوگوی مناسب تخصصتان استفاده کنید

طراحی سایت پزشکی در شیراز

استفاده از لوگو در سایت توجه مخاطب را به خود جلب می کند؛ پس بهتر است که از علامتی که مناسب تخصصتان است استفاده کنید. مثلا اگر متخصص قلب هستید لوگوی مربوط به دندان پزشکی برای سایتتان انتخاب نکنید. همچنین توجه داشته باشید این علامت ها واضح باشد؛ چراکه مخاطب با توجه به لوگوی سایت آن را به خاطر می سپارد.

مختصر و مفید اطلاعات را ذخیره کنید

طراحی سایت پزشکی در شیراز

این نکته را به یاد داشته باشید که وقتی فردی در اینترنت دنبال پزشک می گردد، غالبا بی حوصله است؛ پس زمانی برای مطالب طولانی نمی گذارد. از این جهت برای داشتن نتیجه ای بهتر سخنان خود را کوتاه و مختصر بیان کنید.

سخن آخر

نکاتی را که در طراحی وبسایت پزشکی حائز اهمیت بود بیان کردیم. توجه به این نکات باعث نتیجه بهتر برای شما می شود. داشتن یک وب سایت اصولی به موفقیت در کسب و کار می انجامد، اما فراموش نکنید که طراحی سایت کار هر کسی نیست و بهتر است به یک کاربلد سپرده شود.

حال با صحبت هایی که گفته شد این امکان وجود دارد که به فکر راه اندازی سایت بیفتید. ما در مجموعه هوش پیروزی به کمک شما آمده ایم که وبسایتی مطابق با قانون سئو در اختیارتان قرار دهیم. اگر نیاز به مشاوره داشتی از ما کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *