چگونه مسئولیت پذیری و تحریک تیم خود را با صداقت ، اقتدار و اشتیاق به دست می آورید؟

هزاران کتاب پر از تأملات و توصیه های رهبری است. اما یافتن مطلبی جالب ، بصیر ، عملی – و خواندن سرگرم کننده برای راه اندازی – می تواند مشکل باشد.

ما 15 کتاب پرفروش را جمع آوری کرده ایم که مطمئناً به شما کمک می کند سبک خود را بیابید و مهارت های خود را تقویت کنید ، خواه یک رهبر طبیعی باشید یا اکراه. و آنها شما را به خواب نخواهند برد (مگر اینکه کافئین شما کم باشد – در این صورت ، این از دست ما خارج است). آنچه در قفسه کتاب ما وجود دارد:

1. چگونه دوستان خود را به دست آوریم و بر مردم تأثیر بگذاریم نوشته دیل کارنگی
دلیل خوبی وجود دارد که شما این عنوان را در قفسه های کتاب بی شماری می بینید: این توصیه های بی انتها در مورد مهارت های نرم بی شمار است که یک رهبر واقعاً موثر را در اختیار شما قرار می دهد. مهارتهایی مانند احساس مهم بودن و قدردانی در افراد. این کلاسیک دارای جواهرات توصیه ای است که شما را به یک رهبر بهتر ، انگیزه موثر و مذاکره کننده ترغیب می کند.

 

2. هنر جنگ توسط سون تزو
بیش از 2000 سال از اولین ثبت سون تزو توسط رهبر نظامی اصول خود در مورد چگونگی یک رهبر نترس می گذرد. نه تنها هنوز قابل استفاده هستند ، بلکه همچنان توسط مدیران ارشد در سراسر جهان مورد تبلیغ قرار می گیرند. یک نسخه برای راهنمای بدون سن در مورد رهبری موثر ، از استراتژی و لجستیک گرفته تا حل تعارض و مدیریت منابع ، تهیه کنید .

ویدئوی زیر خلاصه ای از کتاب سان تزو را فقط در مدت زمان کمی بیش از 5 دقیقه آورده و نمونه های اصلی تأثیرگذارترین فلسفه ها و استراتژی های وی را آورده است.

 

3. 7 عادت افراد بسیار م :ثر: درسهایی قدرتمند در تغییر شخصی توسط استفان آر. کووی
مرحوم کاوی همچنان یک متخصص رهبری مشهور در جهان است و به عنوان مشهورترین اثر وی ، این کتاب هم بر اثربخشی شخصی و هم حرفه ای تمرکز دارد. کووی توصیه می کند که رهبری واقعی از درون آغاز می شود ، به خوانندگان می آموزد که چگونه بهزیستی درونی خود را مدیریت کنند ، یک دید شخصی ایجاد کنند و خودکنترلی را پرورش دهند. پس از تسلط بر خود ، می توانید نفوذ خود را برای ایجاد روابط واقعی با اطرافیان گسترش دهید.  برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، بخوانید: آیا 7 عادت افراد بسیار کارآمد هنوز هم مرتبط هستند؟

 

4- مزیت خوشبختی: هفت اصل روانشناسی مثبت که به موفقیت و عملکرد در کار توسط شاون آکور دامن می زند
آیا می دانید مغز شما وقتی شاد است 30٪ بازده بیشتری دارد؟ کتاب شاون آچور با جمع آوری تحقیقات جذاب در زمینه روانشناسی مثبت ، توضیح می دهد که چرا مغز ما وقتی خوشحال است بهتر کار می کند ، و استراتژی های عملی را که می توانید هر روز برای بهبود شادی و عملکرد تیم خود استفاده کنید ، بیان می کند. مملو از شوخ طبعی مارک تجاری Achor ، مطمئناً به یکی از موارد مورد علاقه گوش سگ تبدیل خواهید شد.  پرسش و پاسخ ما را با کارشناس خوشبختی ، شاون آچور ، بررسی کنید.

 

5. 21 قانون غیرقابل انکار رهبری: آنها را دنبال کنید و مردم نیز شما را دنبال خواهند کرد توسط جان ماکسول
این نسخه اصلاح شده از این کلاسیک با دو قانون جدید به همراه داستانهای موفقیت آمیز تازه به روز شده است. ماکسول توصیه های رهبری ، داستان های زندگی واقعی ، ابزار ارزیابی برای آشکار کردن نقاط قوت و ضعف شما و تمرینات کاربردی برای بهبود مهارت های رهبری شما را ارائه می دهد.

6. سرعت اعتماد: چیزی که همه چیز را تغییر می دهد توسط Stephen MR Covey
آیا می دانید اعتماد مهمترین عامل ایجاد موفقیت در تجارت است؟ کووی تأثیر آن را در زندگی شخصی و شغلی ما بررسی می کند ، توضیح می دهد که چگونه می توان اعتبار را ایجاد کرد یا از بین برد ، 13 رفتار رهبران معتبر را پوشش می دهد و مثالهای عملی در مورد چگونگی استفاده از اعتماد برای بهبود بهره وری و کاهش هزینه ها را بیان می کند.

7. رهبری: قدرت هوش هیجانی توسط دانیل گلمن ، روانشناس و نویسنده مشهور علوم رفتاری ، دانیل گلمن ، پیشگام هوش هیجانی است. این کتاب بیش از 20 سال از نوشته های گلمان در مورد رهبری و “تعالی سازمانی” ، از جمله بینش در مورد احساسات در محل کار و موثرترین راه ها برای الهام بخشیدن به دیگران را جمع آوری می کند.

8. اینفلوئنسر: علم جدید تغییرات مهم توسط کری پترسون.
یک ایده عالی به تنهایی نمی تواند باعث ایجاد تغییر شود. برای الهام گرفتن از نگرش ها و رفتارهای جدید ، نفوذ لازم است. این کتاب با پشتیبانی از یافته های آن با تحقیق و مطالعات موردی ، دانش تغییر را شکسته است. خوانندگان همچنین می آموزند که چگونه از اصول برای تحول واقعی در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

در این ویدئو 2:36 ، نویسنده پترسون توضیح می دهد که رفتار افراد تحت تأثیر شش منبع است: ارزش ها ، مهارت ها ، کار گروهی ، حمایت ، مشوق ها و محیط.

9. ضرایب: چگونه بهترین رهبران همه را تیزبینتر می کنند توسط لیز ویزمن
چگونه برخی از رهبران بهره وری و انرژی را از تیم های خود تخلیه می کنند ، در حالی که دیگران توانایی ها ، انگیزه و موفقیت همه اطرافیان را بزرگ می کنند؟ پس از تجزیه و تحلیل 150 اعدام در سراسر جهان ، ویزمن 5 ویژگی مهم رهبرانی را که بهترین کیفیت را در تیم های خود به نمایش می گذارند ، مشخص کرد. آنها را بین صفحات این کتاب پرفروش پیدا کنید.

10. این کشتی شماست: تکنیک های مدیریت از بهترین کشتی لعنتی در نیروی دریایی توسط کاپیتان دی. مایکل ابرشوف
هنگامی که کاپیتان ابرشوف فرماندهی یو اس اس بنفولد را بر عهده گرفت ، از آخرین فن آوری برخوردار بود. اما در ابتدا همه چیز بی فایده بود زیرا خدمه وی بی حال و بی انگیزه بودند. ابرشوف می دانست که برای تغییر اوضاع و انرژی بخشیدن به تیمش ، لازم است رویکرد رهبری خود را تغییر دهد. او توانست تیم خود را به خدمه ای با انگیزه و با اعتماد به نفس تبدیل کند و گروه جدیدی از مشکلات را در آنها الهام بگیرد. اسرار او را در این ترکیب جذاب خاطرات و راهنمای مدیریت پیدا کنید.

11.  رهبران آخرین غذا می خورند : چرا بعضی از تیم ها با هم جمع می شوند و دیگران توسط Simon Sinek
تیم ها وقتی احساس امنیت می کنند بهترین عملکرد را دارند – آنها خلاق تر ، بازتر برای به اشتراک گذاشتن ایده های جدید و اعتماد به نفس بیشتر در همکاری با همسالان خود هستند. سینک از نظرسنجی ها ، تحقیقات علمی و مطالعات موردی استفاده می کند تا به شما نشان دهد چگونه می توانید تکنیک هایی برای تقویت اعتماد ، همکاری و نوآوری در تیم خود ایجاد کنید.

در زیر یک فیلم 4:18 از Sinek آورده شده است که در آن پویایی پنهان الهام گرفته از رهبری و اعتماد را توضیح می دهد.

 

12. بده و بگیر: چرا کمک به دیگران در موفقیت ما توسط آدام گرانت نقش دارد
رهبران فقط به سخت کوشی و استعداد متکی نیستند ، بلکه آنها باید بتوانند ارتباط واقعی با مردم داشته باشند. گرانت سه ذهنیت محل کار را بررسی می کند: (2) متقاضیانی که فقط وقتی در ازای کمک به آنها کمک می کنند. و (3) اهداكنندگان ، كه به همكاران به طور آزادانه كمك مي كنند. شما کدام یک هستید – و چگونه بر موفقیت شما تأثیر می گذارد؟

13. تعیین کننده: چگونه در زندگی و کار انتخاب بهتری از چیپ هیت و دن هیث انجام دهیم
شاید با برادران هیت و رمان مشهور آنها سوئیچ آشنا باشید. در این کتاب جدید ، آنها روانشناسی را بررسی می کنند که تصمیم گیری را برانگیخته است. بینش آنها به خوانندگان می آموزد که چه به صورت فردی و چه به عنوان بخشی از یک گروه ، انتخاب بهتری داشته باشند. برای غلبه بر سیاست های اداری ، شناخت فرصت ها و تصمیم گیری با اطمینان ، ستون فقرات را روی این ستون فقرات بگذارید.

14. Crearity، Inc. توسط Ed Catmull
منظور از خوب رهبری چیست؟ چگونه مدیران می توانند بهترین ها را در تیم های خود به نمایش بگذارند؟ این کتاب که توسط بنیانگذار استودیوی انیمیشن پیکسار نوشته شده است ، پرده عملیات روزمره را در یکی از موفق ترین استودیوهای جهان برمی دارد. او همچنین صریحاً چالشهای مشترک تجاری پیش روی استودیو را تشریح می کند و توضیح می دهد که چگونه رهبری موثر پیکسار را به اوج جدید رساند. اگر یک تیم خلاقانه را هدایت می کنید ، این تیم را از دست ندهید.

15. مقیاس بخشیدن به تعالی: رسیدن به چیزهای بیشتر بدون آنکه اقامت کمتری داشته باشید توسط Robert Sutton & Huggy Lao
شما سالها صرف پرورش تیم کوچکی از ستارگان ، ایجاد فرایندهای موفق و پرورش دقیق پویایی گروه کرده اید. اکنون که آماده مقیاس سازی هستید ، چگونه موفقیت را در سراسر شرکت با رشد خود حفظ کنید؟ ساتن و لائو از سالها تجربه خود در هدایت برنامه نوآوری متمرکز بر مشتری در استنفورد استفاده می کنند تا نحوه پیشرفت بهترین رهبران و تیم ها را کشف کنند. با استفاده از “هفت مانترا مقیاس گذاری” آنها عادت ها و نگرش هایی را که رشد را محدود می کنند از بین ببرید.