تنها یک چیز

عنوان کتاب

تنها یک چیز

 • نویسنده : گری کلر، جای پاپاسان
 • مترجمین : سعید جوی زاده | فاطمه سلطانی | علیرضا احمدیان
 • گوینده : فاطمه سلطانی
 • موضوع : مهارت های زندگی / موفقیت در کسب و کار
 • سال انتشار : 1400
 • قیمت : 90,000 تومان

+

توضیحات کتاب

درهای جهان کاملاً باز شده اند و منظره ای که در دسترس است خیره کننده است. از طریق فناوری و نوآوری، فرصت ها فراوان و امکانات بی پایان به نظر می رسند. همانطور که این می تواند الهام بخش باشد، می تواند به همان اندازه نیز غافلگیر کننده باشد. پیامد ناخواسته این است که ما در یک روز با اطلاعات و انتخاب های بیشتری نسبت به اجدادمان در طول عمر بمباران می شویم. با عجله و عجله، این حس آزاردهنده که ما بیش از حد تلاش می کنیم و خیلی کم انجام می دهیم، ذهن ما را آزار می دهد.
ما به طور شهودی احساس می کنیم که مسیر بیشتر از طریق تنها یک چیز یا همان کمتر است، اما سوال اینجاست که از کجا شروع کنیم؟ از بین همه چیزهایی که زندگی ارایه می دهد، چگونه انتخاب می کنید؟ چگونه بهترین تصمیمات ممکن را می گیرید، زندگی را در سطحی خارق العاده تجربه می کنید و هرگز به گذشته نگاه نمی کنید؟
با تنها یک چیز زندگی کنید.
آنچه که کرلی در فیلم حقه بازان شهر می دانست، همه افراد موفق می دانند. یک چیز در قلب موفقیت قرار دارد و نقطه شروعی برای دستیابی به نتایج خارق العاده است. بر اساس تحقیقات و تجربه زندگی واقعی، این ایده بزرگی در مورد موفقیت است که در یک بسته خلع سلاح ساده پیچیده شده است. توضیح آن آسان است؛ خریدن در آن می تواند سخت باشد
بنابراین ، قبل از اینکه بتوانیم در مورد چگونگی عملکرد یک چیز صادقانه بحث کنیم ، می خواهم آشکارا و بی پرده درباره اسطوره ها و اطلاعات غلطی که مانع پذیرش تها یک چیز می شود ، بحث کنم. آنها دروغ های موفقیت هستند.
هنگامی که اینها را از ذهن خود حذف کردیم، می‌توانیم با ذهنی باز و مسیری روشن، یک چیز را در پیش بگیریم.

قدرت هدف

هدف مستقیم ترین راه به سوی قدرت و منبع نهایی قدرت شخصی است – قدرت اعتقاد و قدرت برای استقامت. نسخه برای نتایج خارق العاده این است که بدانید چه چیزی برای شما مهم است که هر روز در جهت رسیدن به آن اقدام کنید. زمانی که هدف مشخصی برای زندگی خود داشته باشید، شفافیت سریع‌تر به دست می‌آید، که منجر به اطمینان بیشتر در مسیر شما می‌شود، که معمولاً منجر به تصمیم‌گیری سریع‌تر می‌شود. وقتی سریعتر تصمیم می گیرید، اغلب اولین تصمیمات را می گیرید و بهترین انتخاب ها را می گیرید. و زمانی که بهترین انتخاب ها را داشته باشید، فرصتی برای بهترین تجربیات خواهید داشت. به این ترتیب دانستن اینکه به کجا می روید به شما کمک می کند تا به سمت بهترین نتایج ممکن و تجربیاتی که زندگی ارائه می دهد هدایت شوید.

هدف همچنین به شما زمانی که همه چیز مطابق میل شما پیش نمی رود کمک می کند. زندگی گاهی سخت می شود و هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. به اندازه کافی هدفی والا بگیرید، به اندازه کافی طولانی زندگی کنید، تا سهمتان را از ناملایمتی های زندگی بگیرید. اشکالی ندارد. همه ما این را تجربه می کنیم. دانستن اینکه چرا کاری را انجام می دهید ، الهام بخش و انگیزه ای برای ایجاد روحیه مورد نیاز برای استقامت در زمان حرکت به سمت هدف است. چسبیدن به چیزی به اندازه کافی برای نشان دادن موفقیت یک نیاز اساسی برای دستیابی به نتایج فوق العاده است.

هدف چسب نهایی را فراهم می کند که می تواند به شما کمک کند در مسیری که تعیین کرده اید بمانید. وقتی کاری که انجام می‌دهید با هدف شما مطابقت دارد، زندگی شما فقط ریتم دارد و به نظر می‌رسد مسیری که با پاهایتان می‌کوبید با صدای سر و قلب شما مطابقت دارد. با هدف زندگی کنید و اگر در حین کار بیشتر زمزمه کردید و حتی سوت زدید تعجب نکنید.

وقتی از خود می‌پرسید، «یک کاری که می‌توانم در زندگی‌ام انجام دهم که برای من و دنیا بیشترین اهمیت را دارد، به طوری که با انجام آن همه چیز آسان‌تر یا غیرضروری می‌شود؟» شما از قدرت تنها یک چیز برای ایجاد هدف در زندگی خود استفاده می کنید.

دروغ هایی که در راه موفقیت به شما گفته اند:

 1. همه چیز به یک اندازه اهمیت دارد
 2. چند وظیفه ای
 3. یک زندگی منضبط
 4. اراده همیشه در اراده است
 5. یک زندگی متعادل
 6. بزرگ بد است

این شش دروغ باورهایی هستند که به ذهن ما نفوذ می کنند و به اصول عملیاتی تبدیل می شوند که ما را به راه اشتباه هدایت می کنند. بزرگراه هایی که به مسیرهای انحرافی ختم می شوند. طلای غیر اصل که ما را از رگه مادر منحرف می کند. اگر می‌خواهیم پتانسیل خود را به حداکثر برسانیم، باید مطمئن شویم که این دروغ‌ها را فراموش میکنیم.

 

عادت های موفقیت

در اینجا چند سوال متمرکز وجود دارد که باید از خود بپرسید. ابتدا مقوله را بگویید، سپس سوال را بیان کنید، یک بازه زمانی اضافه کنید، و با اضافه کردن “به طوری که با انجام آن همه چیز ساده تر یا غیر ضروری خواهد بود؟” پایان دهید. به عنوان مثال: “برای کار من ، تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که مطمئن شوم این هفته به اهدافم رسیده ام به گونه ای که با انجام آن همه چیز دیگر آسان تر یا غیر ضروری باشد؟”

برای زندگی معنوی من …

 

 • تنها کاری که می توانم برای کمک به دیگران انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای بهبود رابطه ام با خدا انجام دهم چیست؟

برای سلامتی جسمانی ام…

 • تنها کاری که می توانم برای رسیدن به اهداف رژیم غذایی خود انجام دهم چیست؟
 • یک کاری که می توانم انجام دهم تا مطمئن شوم که ورزش می کنم …؟
 • تنها کاری که می توانم برای از بین بردن استرسم انجام دهم چیست؟

برای زندگی شخصی من …

 

 • تنها کاری که می توانم برای بهبود مهارت خود در ________… انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم برای آزاد کردن زمان برای خودم چیست؟

برای روابط کلیدی من …

تنها کاری که می توانم برای بهبود روابطم با همسر/شریکم انجام دهم چیست؟

 • تنها کاری که می توانم برای بهبود عملکرد فرزندانم در مدرسه انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای نشان دادن قدردانی خود از والدینم انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای قوی تر کردن اعضای خانواده ام انجام دهم چیست؟

 

برای شغلم…

 

 • تنها کاری که می توانم انجام دهم تا مطمئن شوم به اهدافم می رسم چیست…؟
 • تنها کاری که می توانم برای بهبود مهارت هایم انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای کمک به موفقیت تیمم انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای پیشبرد شغلم انجام دهم چیست؟

برای کسب و کار من …

 

 • تنها کاری که می توانم انجا دهم برای پیروزی بر رقبا انجام دهم چیست …؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم تا محصولمان بهترین باشد چیست؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم تا سودآورتر شویم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای بهبود تجربه مشتری خود انجام دهم چیست؟

برای امور مالی من …

 

 • تنها کاری که می توانم برای افزایش دارایی خود انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای بهبود جریان نقدی سرمایه گذاری خود انجام دهم چیست؟

برای از بین بردن بدهی ام چه کاری می توانم انجام دهم …؟

چه چیزی قدرت اراده را به می چالش می کشد

 

 • اعمال رفتارهای جدید
 • فیلتر حواس پرتی
 • مقاومت در برابر وسوسه
 • سرکوب احساسات
 • مهار پرخاشگری
 • سرکوب انگیزه ها
 • خود آزمایی
 • تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران
 • مقابله با ترس
 • انجام کاری که از آن لذت نمی برید

 

نکات مهم در کتاب تنها یک چیز :

 

1- بر روی مشغله های ذهنی تمرکز نکنید ؛ بر مولد بودن تمرکز کنید اجازه دهید آنچه بیشتر از همه مهم است روز شما را هدایت کند.

2- افراط کنید.وقتی فهمیدید که واقعاً چه چیزی اهمیت دارد ، به پرسیدن آنچه مهمتر است ادامه دهید تا تنها یک چیز باقی بماند. این فعالیت اصلی در بالای لیست موفقیت شما قرار دارد.

3- بگو نه. چه بگویید «بعداً» یا «هرگز»، نکته این است که به هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا زمانی که مهم‌ترین کارتان انجام شود، بگویید «الان نه».

4- در بازی “چک کردن” گیر نیفتید.اگر معتقدیم همه چیز به یک اندازه اهمیت ندارد، باید مطابق آن عمل کنیم. ما نمی‌توانیم طعمه این تصور شویم که همه چیز باید انجام شود و موفقیت به معنی علامت زدن کارهای موجود در فهرست روزانه. ما نمی‌توانیم در یک بازی «چک آف» که هرگز برنده‌ای ایجاد نمی‌کند گرفتار شویم. حقیقت این است که همه چیز به یک اندازه مهم نیست و موفقیت در انجام کارهایی است که بیشترین اهمیت را دارند.

گاهی اوقات این اولین کاری است که انجام می دهید. گاهی اوقات این تنها کاری است که انجام می دهید. صرف نظر از این، انجام مهمترین کار همیشه مهم ترین کار است.

5-حواس پرتی طبیعی است.وقتی حواس‌تان پرت می‌شود، احساس بدی نداشته باشید. همه حواسشان پرت می شود.

6-چندوظیفه ای ضرر دارد. در خانه یا محل کار، حواس پرتی منجر به انتخاب های ضعیف، اشتباهات دردناک و استرس های غیر ضروری می شود.

7-حواس پرتی نتایج را تضعیف می کند.وقتی سعی می کنید کارهای زیادی را به یکباره انجام دهید،  نمی توانید هیچ کاری را به خوبی انجام دهید. آنچه را که در لحظه مهم‌تر است، بیابید و توجه خود را به آن معطوف کنید.

برای اینکه بتوانید اصل یک چیز را عملی کنید، نمی توانید این دروغ را بپذیرید که تلاش برای انجام دو کار همزمان ایده خوبی است. اگرچه انجام چندوظیفه ای گاهی امکان پذیر است، اما انجام آن به طور موثر هرگز امکان پذیر نیست.

8-آدم منظمی نباش. فردی با عادات قدرتمند باشید و از نظم و انضباط انتخاب شده برای توسعه آنها استفاده کنید.

9 یک عادت را در یک زمان ایجاد کنید.موفقیت متوالی است، نه همزمان. هیچ کس در واقع این نظم و انضباط را ندارد که در یک زمان بیش از یک عادت جدید قدرتمند به دست آورد. افراد فوق موفق اصلاً مافوق بشر نیستند. آنها فقط از نظم و انضباط انتخاب شده برای ایجاد چند عادت مهم استفاده کرده اند. یکی یکی. در طول زمان.

10-به هر عادت زمان کافی بدهید.آنقدر به نظم و انضباط پایبند باشید تا تبدیل به روتین شود. به طور متوسط ​​، شکل گیری عادت ها 66 روز طول می کشد. هنگامی که یک عادت به طور کامل ثابت شد ، می توانید بر روی آن عادت ایجاد کنید یا در صورت لزوم ، یک عادت دیگر را ایجاد کنید.

11-قدرت اراده خود را پخش نکنید. در هر روز، شما مقدار محدودی از اراده دارید، بنابراین تصمیم بگیرید که چه چیزی مهم است و اراده خود را برای آن رزرو کنید.

12-گیج سوخت خود را کنترل کنید. نیروی اراده کامل مستلزم داشتن یک مخزن پر است. هرگز اجازه ندهید آنچه مهمتر است به خطر بیفتد، صرفاً به این دلیل که مغز شما سوخت کمتری دارد. درست و منظم بخورید.

13-کارهایتان را زمان بندی کنید . هر روز زمانی که اراده شما قوی‌تر است، کاری را انجام دهید که بیشترین اهمیت را دارد. حداکثر قدرت اراده به معنای حداکثر موفقیت است.

14- به دو سطل متعادل کننده فکر کنید.زندگی کاری و شخصی خود را به دو سطل مجزا بگذارید – نه اینکه آنها را تقسیم کنید، فقط برای متعادل کردن آن ها. هر کدام اهداف و رویکردهای متوازن مخصوص به خود را دارند.

15- سطل کار خود را متعادل کنید.به کار به عنوان مهارت یا دانشی نگاه کنید که باید در آن تسلط یافت. این باعث می شود که شما زمان نامتناسبی را به یک چیز  خود اختصاص دهید و بقیه روز ، هفته ، ماه و سال کاری خود را به طور مداوم از تعادل خارج کنید. زندگی کاری شما به دو حوزه مجزا تقسیم می شود – آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد در یک سو و سایر موارد در سوی دیگر. شما باید آنچه را که مهم است به افراط در آورید و با آنچه برای بقیه کارها اتفاق می افتد کنار بیایید. موفقیت حرفه ای مستلزم این کار است.

16- سطل زندگی شخصی خود را متعادل کنید.قبول کنید که زندگی شما در واقع دارای چندین حوزه است و هر کدام به حداقل توجه نیاز دارند تا شما احساس کنید که «یک زندگی دارید». هر کدام را رها کنید اثرات آن را احساس خواهید کرد. این نیاز به آگاهی مداوم دارد. هرگز نباید بدون آنکه بتوانید آنها را متعادل کنید در عرصه ی زندگی  شخصی آن قدر در مسیر پیش بروید تا همه آنها زمینه های فعال زندگی شما باشند. زندگی شخصی شما به این نیاز دارد.

زندگی متعادلی را شروع کنید. بگذارید چیزهای مناسب در مواقعی که باید اولویت داشته باشند و در صورت امکان به بقیه  چیزها برسید.

 

 • بزرگ فکر کنید. از تفکر افزایشی که به سادگی می پرسد: “بعد از آن چه کار کنم؟” این در بهترین حالت مسیر آهسته برای موفقیت و در بدترین حالت، راهپیمایی خاموش است. سوالات بزرگتر بپرسید یک قانون سرانگشتی خوب این است که همه جای زندگی خود را دو برابر کنید. اگر هدف شما ده است، این سوال را بپرسید: “چگونه می توانم به 20 برسم؟” هدفی را به مراتب بالاتر از آنچه می خواهید تعیین کنید تا بتوانید برنامه ای بسازید که عملاً هدف اصلی شما را تضمین کند.
 • از منو سفارش ندهیدکمپین تبلیغاتی «متفاوت بیندیشید» سال 1997 اپل نمادهایی مانند علی، دیلن، انیشتین، هیچکاک، پیکاسو، گاندی و دیگران را به نمایش گذاشت که «چیزها را متفاوت دیدند» و در ادامه دنیای ما را متحول کردند. نکته این بود که آنها از بین گزینه های موجود انتخاب نکردند. آنها نتایجی را تصور می کردند که هیچ کس دیگری نداشت. آنها منو را نادیده گرفتند و ساخته های خود را سفارش دادند. همانطور که این تبلیغ به ما یادآوری می کند، “افرادی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، تنها کسانی هستند که این کار را می کنند.”
 • جسورانه رفتار کن. افکار بزرگ بدون اقدام جسورانه راه به جایی نمی برند. هنگامی که یک سوال بزرگ پرسیدید، مکث کنید تا تصور کنید که زندگی با پاسخ چگونه به نظر می رسد. اگر هنوز نمی توانید آن را تصور کنید، به مطالعه افرادی بروید که قبلاً به آن دست یافته اند. مدل ها، سیستم ها، عادات و روابط سایر افرادی که پاسخ را یافته اند چیست؟ به همان اندازه که دوست داریم باور کنیم که همه متفاوت هستیم، چیزی که به طور مداوم برای دیگران کار می کند تقریباً همیشه برای ما کار خواهد کرد.
 • از شکست نترسید به همان اندازه که موفقیت بخشی از سفر شما به سوی نتایج خارق العاده است. یک طرز فکر رشد را در پیش بگیرید و از اینکه به کجا می تواند شما را ببرد نترسید. نتایج فوق‌العاده صرفاً بر اساس نتایج خارق‌العاده ساخته نمی‌شوند. آنها نیز بر اساس شکست ساخته شده اند. در واقع، درست است که بگوییم در مسیر موفقیت خود شکست می خوریم. وقتی شکست می خوریم، می ایستیم، می پرسیم برای موفقیت، از اشتباهات خود درس بگیریم و رشد کنیم، چه کاری باید انجام دهیم. از شکست خوردن نترسید. آن را به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری خود ببینید و برای پتانسیل واقعی خود تلاش کنید.
 • سوالات بزرگ مسیری برای پاسخ های عالی هستند. سوال تمرکز یک سوال عالی است که برای یافتن یک پاسخ عالی طراحی شده است. این به شما کمک می کند تا اولین دومینو را برای شغل ، کسب و کار یا هر زمینه دیگری که می خواهید در آن به نتایج فوق العاده ای برسید پیدا کنید.
 • سوال تمرکز یک سوال دو وظیفه ای است.این به دو شکل است: تصویر بزرگ و تمرکز کوچک. یکی در مورد یافتن مسیر درست در زندگی و دیگری در مورد یافتن اقدام درست است.
 • سوال بزرگ: “یک چیز من چیست؟”از آن برای ایجاد چشم اندازی برای زندگی و مسیر شغلی یا شرکت خود استفاده کنید. این قطب نما استراتژیک شماست. همچنین وقتی در نظر می گیرید که می خواهید بر چه چیزی مسلط شوید، چه چیزی را می خواهید به دیگران و جامعه خود بدهید و می خواهید چگونه در خاطر مردم بمانید، به شما کمک می کند. زاویه دید شما با دوستان ، خانواده و همکاران را مناسب می کند و اقدامات روزانه شما را در مسیر صحیح نگه می دارد.
 • سوال با تمرکز کوچک: “در حال حاضر یک چیز من چیست؟”از این اولین بار که از خواب بیدار می شوید و در طول روز استفاده کنید. این باعث می شود شما بر مهمترین کار خود متمرکز شوید و هر زمان که به آن احتیاج دارید ، به شما کمک می کند تا “هرچه سریعتر” اولین دومینو را در هر فعالیتی پیدا کنید. سوال با تمرکز کوچک شما را برای پربازده ترین هفته کاری ممکن آماده می کند. در زندگی شخصی شما نیز موثر است و شما را به مهمترین نیازهای فوری خود و همچنین مهم ترین افراد زندگی تان هشیار می کند.
 • درک کنید و باور کنید. اولین قدم این است که مفهوم یک چیز را درک کنید، سپس باور کنید که می تواند در زندگی شما تغییر ایجاد کند. اگر درک نکنید و باور نکنید، اقدامی نمی کنید.
 • از آن استفاده کنید.سوال تمرکز را از خود بپرسید. هر روز را با این سوال شروع کنید: “یک کاری که امروز می توانم برای [هر کاری که می خواهید] انجام دهم چیست که با انجام آن همه چیز آسان تر یا حتی غیر ضروری باشد؟” وقتی این کار را انجام دهید، جهت شما مشخص خواهد شد. کار شما پربارتر خواهد بود و زندگی شخصی شما سودآورتر.
 • آن را به یک عادت تبدیل کنید.وقتی پرسیدن سوال متمرکز را به یک عادت تبدیل می کنید ، قدرت آن را کاملاً درگیر می کنید تا به نتایج خارق العاده ای که می خواهید برسید. این یک تفاوت ساز بزرگ است. تحقیقات می گوید این کار حدود 66 روز طول می کشد. چه چند هفته یا چند ماه طول بکشد، آنقدر به آن پایبند باشید تا به روال شما تبدیل شود. اگر در یادگیری عادت موفقیت جدی نیستید، در مورد گرفتن نتایج خارق العاده هم جدی نیستید.
 • یادآوری های اهرمی راه هایی برای یادآوری استفاده از سوال تمرکز ایجاد کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، نصب تابلویی در محل کار است که می‌گوید: «تا زمانی که یک کار من انجام شود—همه چیز دیگر عوامل حواس‌پرتی است». ما پشت جلد این کتاب را طوری طراحی کردیم که یک ماشه باشد — آن را روی گوشه میز خود قرار دهید تا اولین چیزی باشد که هنگام شروع به کار می بینید. از یادداشت ها ، محافظ صفحه و نشانه های تقویم برای ایجاد ارتباط بین عادت موفقیت و نتایج مورد نظر خود استفاده کنید. یادآوری‌هایی مانند «یک چیز = نتایج فوق‌العاده» یا «عادت موفقیت مرا به هدفم می‌رساند» قرار دهید.

 

 • از پشتیبانی دیگران استفاده کنید .تحقیقات نشان می دهد که اطرافیان شما می توانند تأثیر فوق العاده ای روی شما بگذارند. راه اندازی یک گروه پشتیبانی موفقیت با برخی از همکاران کاری خود می تواند به همه شما کمک کند تا عادت موفقیت را هر روز تمرین کنید. خانواده خود را درگیر کنید. یک چیز مهم خود را با آن ها به اشتراک بگذارید آنها را هم درگیر کار کنید. از پرسش تمرکز در اطراف آنها استفاده کنید تا به آنها نشان دهید که چگونه عادت موفقیت می تواند در کار مدرسه، دستاوردهای شخصی یا هر بخش دیگری از زندگی آنها تفاوت ایجاد کند

 

 • بزرگ و خاص فکر کنید. تعیین هدفی که قصد دستیابی به آن را دارید مانند پرسیدن یک سوال است. این یک گام ساده از “من می خواهم آن را انجام دهم” تا “چگونه به آن برسم؟” بهترین سوال و به طور پیش فرض ، بهترین هدف – بزرگ و خاص است: بزرگ ، زیرا به دنبال نتایج فوق العاده ای هستید. به طور خاص ، چون به شما چیزی بدهد که هدف را هدف اصلی قرار دهید و هیچ فضایی برای تردید در مورد اینکه آیا به نقطه هدف زده اید باقی نگذارید. یک سوال بزرگ و خاص، به خصوص در قالب سوال تمرکز، به شما کمک می کند تا بهترین پاسخ ممکن را دریافت کنید.

 

 • به احتمالات فکر کنیدتعیین یک هدف قابل انجام تقریباً مانند ایجاد یک کار برای بررسی لیست شما است. هدفِ نیازمند تلاش چالش برانگیزتر است. این شما را در لبه توانایی های فعلی خود هدف قرار می دهد. برای رسیدن به آن باید تلاش کنید. بهترین هدف آنچه را که ممکن است بررسی می کند. وقتی افراد و مشاغلی را می بینید که دستخوش دگرگونی شده اند، اینجا جایی است که ممکن ها زندگی می کنند.
 • محک زدن و اصلاح مسیر بهترین نتایج را رقم می زند. هیچ کس از آینده خبر ندارد، اما با تمرین می توانید به طرز شگفت انگیزی در پیش بینی اینکه اوضاع به چه سمتی می رود ماهر شوید. مردم و مشاغلی که ابتدا به آنجا می‌رسند، اغلب از سهم بزرگی از جوایز با رقبای اندک، در صورت وجود، برخوردار می‌شوند. برای یافتن پاسخ فوق‌العاده‌ که برای دستیابی نتایج خارق‌العاده نیاز دارید، محک بزنید و اصلاح مسیر کنید.

برای زندگی شخصی
من …

 • تنها کاری که می توانم برای بهبود مهارت خود در ________… انجام دهم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم برای آزاد کردن زمان برای خودم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم انجا دهم برای پیروزی بر رقبا انجام دهم چیست …؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم تا محصولمان بهترین باشد چیست؟
 • تنها کاری که می توانم انجام دهم تا سودآورتر شویم چیست؟
 • تنها کاری که می توانم برای بهبود تجربه مشتری خود انجام دهم چیست؟

برای کسب و کار
من …

سرفصل های کتاب

مقدمه
 • یک چیز
 • اثر دومینو
 • موفقیت سرنخ هایی به جا می‌گذارد
دروغ هابخش یک
 • همه چیز به طور مساوی اهمیت دارد
 • چند وظیفه ای
 • یک زندگی منضبط
 • اراده همیشه با اراده است
 • یک زندگی متعادل
 • BIG بد است
واقعیتبخش دو
 • سوال متمرکز
 • عادت موفقیت
 • راه به سوی پاسخ‌های بزرگ
نتایج فوق العادهبخش سه
 • با هدف زندگی کنید
 • با اولویت زندگی کنید
 • برای بهره وری زندگی کنید
 • سه تعهد
 • چهار دزد
 • سفر
 • قرار دادن یک چیز برای کار
 • در مورد تحقیق
 • تقدیر و تشکر
 • درباره نویسندگان