زندگی شما

عنوان کتاب

زندگی شما

 • نویسنده : جان سی مکسول
 • مترجمین : سعید جوی زاده | هانیه سخایی | علیرضا احمدیان
 • گوینده : راضیه پیله وران
 • موضوع : موفقیت در کسب و کار
 • سال انتشار : 1400
 • قیمت : 90,000 تومان

+

توضیحات کتاب

زندگی شما می تواند یک داستان بزرگ باشد

داستان زندگی شما چیست؟

وقتی برای اولین بار با افراد ملاقات می کنم ، بعد از گفتگو های مقدماتی ، از آنها می خواهم که داستانهای خود را بگویند – به من بگویند که آنها کی هستند و از کجا هستند ، کجا بوده اند و دوست دارند به کجا بروند . من می خواهم بفهمم چه چیزی برای آنها اهمیت دارد. شاید شما هم همین کار را بکنید. گفتن داستانهای ما برای ما به یک نقطه اتصال احساسی تبدیل می شود. این فاصله بین ما را پر می کند.

چرا اینطور است؟

همه عاشق یک داستان خوب هستند.ما همیشه اینطور بودیم. داستان ها به ما می گویند ما کی هستیم. آنها…

 • به ما الهام می دهند.
 • با ما ارتباط برقرار کنند.
 • به فرآیند استدلال روح می دهند.
 • به ما اجازه عمل می دهند.
 • احساسات ما را بر انگیخته می کنند.
 • تصاویری از آنچه که آرزوی ما را داریم به ما ارائه دهید.

داستانها و حکایت ها خود ما هستند.

همه ما در داستانهایمان کمی شوخ طبعی داریم و همچنین درام. همه ما بالا و پایین ، برد و باخت خود را داریم. در همه ما کمی کمدی ، تراژدی و تاریخ وجود دارد. اما به طور کلی ، زندگی هر یک از ما داستان بزرگتری را روایت می کند. شما دوست دارید داستان زندگیتان چه بگوید؟

من معتقدم بدون توجه به این که داستان زندگی هر یک از ما چه راهی را طی میکند ، در عمق ما همه یک چیز را می خواهیم. ما می خواهیم زندگیمان ارزش داشته باشد. ما می خواهیم داستانهای ما دارای اهمیت باشند. هیچکس نمی خواهد احساس کند که اگر او هرگز زندگی نمی کرد ، دنیا کمبودی نداشت. منظور من را متوجه میشوی؟

آیا به این فکر کرده اید که می خواهید داستان زندگی شما چگونه باشد؟ آیا معتقدید می توانید زندگی مهمی داشته باشید و بتوانید کارهایی را انجام دهید که واقعاً مهم هستند؟ آیا می توانید داستان خود را بزرگ کنید؟

با تمام وجود معتقدم که پاسخ این سوالات مثبت است. شما این توانایی را دارید که زندگی خود را به یک داستان بزرگ و مهم تبدیل کنید. هر شخصی می تواند. صرف نظر از ملیت ، فرصت ، قومیت یا ظرفیت ، هر یک از ما می توانیم یک زندگی با اهمیت داشته باشیم. ما می توانیم کارهایی را انجام دهیم که مهم هستند و می توانند جهان را به مکان بهتری تبدیل کنند. امیدوارم این را باور کنید.

اجازه ندهید کلمه اهمیت شما را بترساند. اجازه ندهید شما را از دنبال کردن یک زندگی مهم باز دارد. وقتی در مورد اهمیت صحبت می کنم ، در مورد معروف بودن صحبت نمی کنم. من در مورد پولدار شدن صحبت نمی کنم. من درباره مشهور بودن یا برنده شدن جایزه نوبل یا رئیس جمهور ایالات متحده صحبت نمی کنم. هیچ یک از این موارد هیچ اشکالی ندارد ، اما لازم نیست هیچ یک از آنها را انجام دهید تا قابل توجه باشد. برای اهمیت داشتن ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که در هر کجا که هستید ، با هر چیزی که دارید ، روز به روز تفاوتی با دیگران داشته باشید.

وقتی هر روز را با هدفمندی زندگی می کنید ، تقریبا هیچ محدودیتی برای کارهایی که می توانید انجام دهید وجود ندارد. شما می توانید خود ، خانواده ، جامعه و ملت خود را متحول کنید. وقتی افراد کافی این کار را انجام دهند ، می توانند دنیا را تغییر دهند. وقتی به صورت هدفمند از زندگی روزمره خود برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی دیگران استفاده می کنید ، زندگی مهمی را آغاز می کنید.

افرادی که هدفمند زندگی می کنند وارد داستان می شوند و خودشان زندگی می کنند. سخنان آلبرت انیشتین ، فیزیکدان ، به آنها انگیزه می دهد: “جهان جای خطرناکی است ، نه به خاطر کسانی که بدی می کنند ، بلکه به خاطر کسانی است که نگاه می کنند و هیچ کاری انجام نمی دهند.”

چرا بسیاری از مردم هیچ کاری نمی کنند؟ من فکر می کنم این به این دلیل است که اکثر ما به بدی ها و بی عدالتی های اطراف خود نگاه می کنیم و غرق می شویم. مشکلات آنقدر بزرگ به نظر می رسند که ما نتوانیم به آن بپردازیم. ما با خود می گوییم: “چکار می توانم بکنم؟ من فقط یک نفر هستم. ”

یک نفر یک شروع است. یک نفر می تواند با کمک به دیگری وارد عمل شود و تغییر ایجاد کند. یک نفر می تواند به شخص دوم الهام بخش باشد که هدفمند باشد . آن افراد می توانند با هم کار کنند. آنها می توانند به جنبشی تبدیل شوند. آنها می توانند تأثیر بگذارند. ما هرگز نباید اجازه دهیم کاری که نمی توانیم انجام دهیم مانع از انجام کارهایی شود که می توانیم انجام دهیم . یک زندگی منفعل به یک زندگی معنی دار تبدیل نمی شود.

خودتان را در داستان قرار دهید

هیچ کس بی دلیل مهم نمی شود. ما باید هدفی در مورد اهمیت دادن به زندگی خود باشیم. این امر مستلزم اقدام است – و نه بهانه. اکثر مردم این را نمی دانند ، اما رفتن از شکست به موفقیت آسان تر از بهانه به موفقیت است.

. عظمت را در داستان خود قرار دهید

یک داستان خوب نوشته شده با استفاده از عناصری ساخته می شود که مردم فکر می کنند مهم هستند. وقتی برای رسیدن به هدفمان زندگی می کنیم ، به اطرافیانمان می گوییم که این برای ما مهم است. تقریباً همه می خواهند زندگی معنادار و هدفمندی داشته باشند ، خواه تمایل خود را ابراز کنند یا نکنند.

برای اهمیت دادن به داستانهایمان ، باید کارهایی را خارج از محدوده راحتی انجام دهیم. و ما باید تغییراتی را ایجاد کنیم که ممکن است برای ما دشوار باشد. ما اغلب از تلاش برای ایجاد این تغییرات اجتناب می کنیم. اما این را بدانید: اگرچه همه چیزهایی که با آن روبرو هستیم قابل تغییر نیستند ، اما تا زمانی که با آن روبرو نشویم ، هیچ چیزی تغییر نمی کند.

 

چرا نیت های خوب کافی نیست

ساموئل جانسون می گوید : “جهنم با نیت خوب سنگفرش شده است.” چرا او چنین چیزی می گوید؟ آیا این امر مثبت نیست که بخواهیم کار خوبی انجام دهیم ، تمایل به کمک به دیگران را داشته باشیم؟ پاسخ من بله است. داشتن قلبی برای کمک به مردم و ارزش افزوده به آنها شما را به فرد بهتری تبدیل می کند. اما اگر به صورت عمدی به آن عمل نکنید ، تفاوتی نخواهد کرد.

راههای زیادی برای رسیدن به عظمت وجود دارد به اندازه تعداد افرادی که روی زمین هستند. هر یک از ما مهارت ها ، استعدادها ، فرصت ها ، علل و فراخوان های منحصر به فردی داریم.

. شما می خواهید زندگی مهمی داشته باشید. شما عظمت را می خواهید خوب است. اما سوال بعدی این است که چگونه؟

ابتدا اجازه دهید منظورم را از صحبت کردن در مورد زندگی هدفمند روشن کنم. من زندگی را توصیف می کنم که رضایت روزانه و پاداش های مستمر را برای شما به ارمغان می آورد فقط برای ایجاد تغییر – کوچک یا بزرگ – در زندگی دیگران. زندگی هدفمند پلی است که شما را به سمت یک زندگی مهم هدایت می کند. نیات خوب شما را به آنجا نمی رساند.

تفاوت بزرگ بین نیت خوب و زندگی عمدی چیست؟ فقط با چند کلمه می توانم به شما نشان دهم. به سه ستون کلمات زیر نگاهی بیندازید و همانطور که می توانید از خود بپرسید: “آیا من در سرزمین نیات خوب زندگی می کنم یا در سرزمین زندگی هدفمند؟”

زندگی هدفمند، اهمیت روزانه

جان وودن ، که چندین سال مربی من بود ، به همه توصیه کرد هر روز را شاهکار خود قرار دهند. این مربی افسانه ای تیم بسکتبال یکبار توضیح داد: “من به عنوان رهبر تیم بسکتبال ، وظیفه من بود که کاری کنم تا بازیکنانم در بهترین حد خود ظاهر شوند. به عنوان مربی ، هر روز از خودم می پرسیدم ، “چگونه می توانم تیمم را بهتر کنم؟” من به این نتیجه رسیدم که تیم من با پیشرفت هر بازیکن پیشرفت خواهد کرد و این تنها زمانی اتفاق می افتد که همه تصمیم بگیرند روزشان عالی باشد. ”

مربی چگونه این کار را کرد؟ او هر روز در طول تمرین انرژی ، تمرکز و رفتار کلی هر بازیکن را زیر نظر داشت. اگر بازیکنی بهترین بازی خود را نمی کرد ، به سمت او می رفت و می گفت:” شما امروز صد درصد تلاشت را برای تمرین انجام نمی دهی. می دانم که خسته شده اید ، شاید تا دیر وقت برای مطالعه بیدار بوده اید ، یا شاید این روز روز سختی بوده است. من همچنین می دانم که شما فکر می کنید ، من امروز فقط 60 درصد تلاشم را میکنم، اما فردا 140 درصد تلاش میکنم تا امروز را جبران کنم. می خواهم بدانید که تفکر شما را تبدیل به بازیکن بهتری نمی کند. فردا نمی توانید 140 درصد تلاش کنید. بهترین چیزی که هر یک از ما می توانیم در هر روز ارائه دهیم 100 درصد است. بنابراین ، اگر امروز فقط 60 درصد تلاش کنید ، 40 درصد را از دست می دهید و هرگز آن را بازیابی نمی کنید. اگر چند روز کمتر از 100 درصد تلاش کنید  شما فقط یک بازیکن متوسط ​​خواهید بود.”

جان وودن هنگام مربیگری استاد هدفمندی بود. او تمام تمرینات را برای بازیکنان خود در هر دقیقه برنامه ریزی کرد و قبل از اینکه بازیکنان دور هم جمع شوند ، این برنامه را روی کارت های فهرست نوشت. او یکبار گفت اگر از او بپرسید که تیمش در طول هر روز در طول حرفه طولانی مدتش در عمل چه کرده است ، می تواند کارت فهرست آن روز را از پرونده های خود بازیابی کند و به شما بگوید که همه بازیکنانش در حال انجام چه کاری بودند. فلسفه او “ساعتها برنامه ریزی برای چند ساعت تمرین” بود. و واقعا موثر بود. رکورد ده عنوان ملی او گویای این مطلب است. جای تعجب نیست که وی توسط اسپورت ایلاستریتد به عنوان مربی قرن انتخاب شد.

آموزش مربی به من انگیزه داد تا کتاب “امروز مهم است” را بنویسم. در آن کتاب آمده است: “راز موفقیت شما توسط برنامه روزانه شما تعیین می شود.” نکته اصلی این است که بر اساس اصول و ارزش های خود تصمیمات خوبی بگیرید و سپس هر روز آن تصمیمات را مدیریت کنید. وقتی آن کتاب را نوشتم ، دروس را ساده و اساسی در نظر گرفتم. اما آموزه های جان وودن نیز ساده بود. او بر روی اصول اولیه تمرکز کرد ، با این وجود بسیار موفق بود. نکته اصلی در پیگیری مداوم است.

چند سال پیش در سنگاپور صحبت می کردم. در حین امضای کتاب ها  ، یک خانم جوان کتاب امروز مهم است را به من داد و از من خواست تا پشت کتاب را امضا کنم.

پرسیدم:”چرا پشت؟”

او پاسخ داد: “سال گذشته من این کتاب را خریدم ، و شما جلوی آن را امضا کردید. من اکنون آن را خوانده ام و آن را تمام کرده ام و بر ده ها موردی که درباره آنها می نویسید تسلط دارم. حالا دوست دارم پشت کتاب را امضا کنید. ”

وقتی درباره خودمان قضاوت می کنیم ، می دانیم که چه قصد و نیتی داشتیم. ما می دانیم که مقاصد ما چه بوده است ، بنابراین حتی اگر در اجرای خود کوتاهی کنیم ، به خودمان سخت نمیگیریم. این هم خوب است و هم بد. خوبی این است که به ما اجازه می دهد تا مثبت بمانیم و از شکست بازگردیم. بد این است که ما خود را مسئول پیگیری نمی دانیم و زندگی با اهمیت برای هرکسی که عمداً روز به روز زندگی نمی کند غیرممکن است.

کوچک شروع کنید اما باور بزرگ داشته باشید

من معتقدم همه ما اشتیاق داریم که مهم باشیم ، مشارکت کنیم ، موجودی شریف باشیم . هدفمند باشیم. و برای این مشارکت ، ما باید تمایل داشته باشیم که روی دیگران تمرکز کنیم. ما باید از خودمان مایه بگذاریم.

بسیاری از مردم به همه آنچه در جهان اشتباه است(جنبه ها منفی)نگاه می کنند و به اشتباه معتقدند که نمی توانند تغییری ایجاد کنند. چالش ها بزرگ به نظر می رسند و آنها کوچک به نظر می رسند. و فکر می کنند برای داشتن زندگی مهم باید کارهای بزرگ انجام دهند. یا آنها فکر می کنند باید به جای خاصی از زندگی برسند که از آنجا کاری مهم انجام دهند.

آیا آن بذر شک در شما وجود دارد؟ آیا تا به حال به این فکر افتاده اید که بگویید: “من تنها زمانی قادر به تغییر خواهم بود که…

من به یک ایده واقعا بزرگ رسیدم ،

به سن خاصی می رسم ،

من به اندازه کافی پول می گیرم ،

من به یک نقطه عطف خاص در حرفه خود می رسم ،

من معروف شوم ، یا

بازنشسته  شوم ”؟

هیچ یک از این موارد قبل برای دستیابی به عظمت لازم نیست. شاید متوجه آن نباشید ، اما این تردیدها در واقع بهانه ای بیش نیستند. تنها چیزی که برای دستیابی به عظمت نیاز دارید این است که برای شروع قدم اول را بردارید و هدفمند عمل کنید.مهم نیست که کجا هستید ، چه کسی هستید یا چه چیزی دارید. آیا این را باور دارید؟ نمی توانید در حالت نشسته و بی تحرک نمیتوانید تاثیری بگذارید. مربی سابق لیگ فوتبال آمریکایی، تونی دانگی ، یکبار به من گفت: “اگر کارهای معمولی را بهتر از دیگران انجام دهید،به برتری دست خواهید یافت.” در مورد اهمیت نیز همین امر صادق است. با انجام کارهای ساده و معمولی شروع کنید.

با چیزی که در آن قوی هستید شروع کنید

من معتقدم هر کسی در یک کار بهتر از کارهای دیگر عمل میکند. کار معقولانه و درست این است که با یک کار شروع کنید. من این را از پدرم آموختم. در حقیقت وقتی بزرگ می شدم این قانون خانه مکسول بود. وقتی ما بچه بودیم ، پیام پدرم به برادرم ، خواهرم و من این بود که نیرو و نقطه ی مثبت خود را پیدا کنید و با آن بمانید. او هرگز ما را تشویق نمی کند که سعی کنیم کارهای مختلف انجام دهیم. او می خواست که هر یک از ما یک کار را فوق العاده خوب انجام دهیم.

از نظر من ، پدرم نه به دلیل استعداد فوق العاده ، بلکه به این دلیل که یک استعداد خود را پیدا کرده و به آن چسبیده بود ، یک  مرد استثنایی شد. او مشوق بزرگی بود. در نتیجه ، او به مراتب بالاتر از حد متوسط ​​رسید. او بر هنر تشویق دیگران تسلط داشت و هرگز از آن کنار نرفت. اگر میخواهید در کاری موفق شوید باید در آن کار ثابت قدم باشید و پدر همیشه ثابت قدم بوده است.

هنری دیوید تورئو نوشت: “کسی در دنیا متولد نشده است که همه کارها را انجام دهد ، بلکه باید کار به خصوصی انجام دهد.” من چیزی را در هیل هام پیدا کردم: ارتباط. این همان چیزی بود که من روی آن تمرکز کردم. خودم را در آن غرق کردم. ساعت ها وقت گذاشتم تا پیام هایم را بررسی کنم.من در هر فرصتی به جلسه هایی برای برقراری ارتباط رفتم. من مصمم بودم که بهترین باشم.

اکنون به گذشته نگاه می کنم و متوجه می شوم که در آن زمان پیام های من بسیار آموزنده بود ، اما تحول آفرین نبود. می خواستم تحول را در دیگران تسهیل کنم ، اما کوتاهی می کردم. من متوجه نشدم که ابتدا باید تغییر کنم. ویکتور فرانکل حق داشت وقتی گفت: “وقتی ما دیگر قادر به تغییر وضعیتی نیستیم ، مجبوریم که خودمان را تغییر دهیم.” در مورد تغییر در فصل بعدی صحبت خواهم کرد.

وقتی شروع به انجام یک کار کردم ، نمی دانستم که این کار مرا به جایی که امروز هستم می رساند. علاوه بر این ، حتی اگر می خواستم کار بزرگی را شروع کنم ، به اندازه کافی در آن علمی نداشتم. بنابراین فقط با آنچه داشتم شروع کردم و آن را به بهترین شکل انجام دادم. در نتیجه ، توانایی من چند برابر شد. این ناشی از کار با ثبات در آن بود. جایگاه الان من ، نه به این دلیل که چندین کار بزرگ انجام داده ام ، بلکه به این دلیل است که از بیست سالگی در برقراری ارتباطاتم کار کرده ام.

سرمایه گذاری روی خود مانند گرفتن یک پنی و دو برابر شدن ارزش آن در هر روز است. اگر این کار را به مدت یک ماه انجام دهید ، چقدر نتیجه خواهید گرفت؟ صد دلار؟ هزار دلار؟ یک میلیون دلار؟ حتی نزدیک هم نیست.

اگر فقط با یک پنی شروع کنید و آن را هر روز به مدت سی و یک روز دو برابر کنید ، در نهایت 21،474،836.48 دلار به دست می آورید. رشد شخصی اینطور است. هر روز یک کار خود را با برتری تمرین کنید و بازدهی خواهید داشت.

یک کاری که شما آن را خوب انجام  میدهید چیست؟ چه پتانسیلی دارید که بهتر از هر کار دیگری انجام دهید؟ اگر آن را احساس نمیکنید  از افرادی که شما را خوب می شناسند بپرسید. یا به سوابق خود نگاه کنید. یا برای بدست آوردن سرنخ ، ارزیابی شخصیت یا مهارت ها را انجام دهید. به کارهایی که نمی توانید انجام دهید فکر نکنید. به آنچه می توانید فکر کنید. همیشه یک خط شروع وجود دارد. فقط باید آن را پیدا کنید. شروع کار با داشته های شماست نه آنچه که ندارید. یک مورد خود را بیابید و توسعه آن را آغاز کنید.

 

 

به چه چیزی باور داری؟

باور بزرگ با اعتقاد به خود آغاز می شود. آیا باور دارید که می توانید تغییری ایجاد کنید؟ آیا فکر می کنید سهم شما در این امر می تواند تأثیر مثبتی بر جهان داشته باشد؟ یا باورهایی که دارید شما را عقب می اندازد؟

امتحانش کن. مدتی وقت بگذارید تا همه نکات مثبتی را که می توانید در مورد خودتان فکر کنید بنویسید. چه چیزی به سفر زندگی می آورید؟ من شما را به چالش می کشم تا بیست ، پنجاه یا حتی صد چیز مثبت درباره خود بنویسید.

بزرگترین توانایی شما

پس از طوفان فکری و نوشتن پتانسیل مثبتی که به این جهان می آورید ، به لیست خود نگاهی بیندازید. بزرگترین توانایی شما چیست؟ کاری که بهتر از هر کار دیگری انجام می دهید چیست؟

بزرگترین نقطه ی توانمندی شما کدام است؟ ممکن است بتوانید آن را فوراً ، به طور غریزی نامگذاری کنید. اگر چنین است ، عالی است. امیدوارم شما در حال حاضر این قدرت را در برابر تمام ارزش خود ایجاد کرده باشید. اگر نه ، یکی از کارهایی که شما را تشویق می کنم قبل از اتمام خواندن این کتاب انجام دهید این است که بفهمید این کتاب چیست. به سابقه شخصی خود نگاه کنید. از دوستان و خانواده خود در این باره سوال بپرسید. با همکاران خود صحبت کنید. از رئیس خود بپرسید.در آزمون استعداد یابی شرکت کنید. هر کاری لازم است انجام دهید. تا زمانی که یک مورد خود را تشخیص ندهید و به آن توجه نکنید ، ممکن است زندگی خود را به صورت دایره وار در گردش ببینید و اهمیت آن مبهم خواهد بود.

با جستجو کردن چرای خود را پیدا کنید.

. اگر می خواهید تغییری ایجاد کنید و زندگی مهمی داشته باشید ، باید دلیل خود را بررسی کنید. شما باید درباره هدف خود فکر کنید. مطمئنم همه یک برای خود دارند.چرای خون شما روح بخشیدن به زندگی هدفمند  است.

اگر دلیل خود را می دانید و با عزمی راسخ بر رفتن به آنجا تمرکز می کنید ، می توانید همه چیز را در سفر خود معنا کنید زیرا از دریچه دلیل آن را می بینید. این راه را بسیار معنادارتر و کاملتر می کند زیرا زمینه ای برای درک دلیل سفر در وهله اول دارید.

اخیراً هنگام صحبت با گروهی در مورد هدف ، این جمله را بیان کردم: “هنگامی که دلیل خود را پیدا کردید ، می توانید راه خود را پیدا کنید.”  تفاوت این ها در چیست؟ چرا هدف شماست راه ، راه شماست وقتی دلیل خود را پیدا می کنید ، مسیر شما به طور خودکار دارای هدف است.

در طی پرسش و پاسخ بعدی ، شخصی پرسید: «آیا “چرا” همیشه باید اول باشد؟» آیا می توانید راه خود را بیابید و سپس دلیل خود را بیابید؟ ”

شاید برای شما هم همین سوال پیش آمده باشد. چه چیزی را باید اول بیاید؟ خبر خوب این است که هر کدام می توانند اول باشند. اما اگر “چرا” قبل از “راه بیایید ، توانایی شما برای ایجاد تغییر سریعتر و موثرتر خواهد بود.

اینطور فکر کنید. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا مردم اغلب در بستن چمدان برای سفر بسیار خشوحال هستند؟ آنها هفته ها را برای ایجاد انتظارات عالی صرف می کنند ، منتظر آن روزهای گرم در ساحل گرمسیری هستند یا در دامنه های پیست اسکی مورد علاقه خود سفر می کنند. بنابراین آنها هر موردی را که در چمدان قرار می گیرد با هدف عالی انتخاب می کنند.

وقتی برای سفر آماده می شوید ، تقریباً تمام تلاش شما بر روی هدف سفر متمرکز است. به همین دلیل است که بسته بندی برای یک سفر بسیار سرگرم کننده تر از باز کردن بعد از آن است. این مفهوم به طور گسترده تری در زندگی ما کاربرد دارد. در هر مسیری که طی کنید ، می توانید کارها را به میزان قابل توجهی انجام دهید زیرا هدف خود را از بودن در آنجا درک کرده اید.

وقتی روز خود را با “چرای” خود شروع می کنید ، خواهید دید که مرتباً کارهایی را انجام می دهید که به شما انگیزه می دهد. این مطمئناً برای من صادق است. یافتن “چرا” به من انرژی متمرکز و محرکی داد که هنوز هم آن را احساس می کنم.

من متقاعد شده ام که اکثر مردم می خواهند یک زندگی هدفمند داشته باشند. . محبوبیت گسترده کتاب زندگی هدفمند ریک وارن تا حدی بر اساس این میل بود ، که با خرید میلیون ها نفر از این کتاب آشکار شد. ریک می نویسد: “انسانها به دنبال معنا هستند. بدون هدف ، زندگی بی معنی است. زندگی بی معنی ، زندگی بدون امید و بدون رسیدن به عظمت است. این یک بیانیه عمیق است و همه باید در مورد آن وقت بگذارند. خدا هدف می دهد هدف معنی می دهد. معنا امید و عظمت می بخشد. در این منطق حقیقت شگفت انگیزی وجود دارد. ”

چرا دلیل شما به شما کمک می کند تا راه خود را پیدا کنید

اگر دلیل خود را بفهمید ، مانند من ، زندگی شما اهمیت پیدا می کند. هر روز در دسترس شما خواهد بود زیرا قادر خواهید بود کارهای ساده و مهم را انجام دهید. اهمیت معمولاً نتیجه هیچ چیز دیدنی نیست. این بر اساس گام های کوچک در راستای هدف است. دانستن دلیل خود به شما کمک می کند تا بدانید چه باید بکنید و راه را دنبال کنید

 

 

 

دیگران را در اولویت قرار دهید

تغییر از موفقیت به بهتر شدن

اکنون که به گذشته نگاه می کنم ، می بینم که بهتر شدن در دسترس من بود ، اما در عوض من به دنبال موفقیت بودم. در آن زمان من نمی فهمیدم که نمی توانم زندگی مهمی داشته باشم وقتی که فقط و فقط به فکر خودم هستم. من واقعاً نفهمیدم که اهمیت همه چیز در مورد کاری است که می توانیم برای دیگران انجام دهیم. متوجه من منظور من میشوید؟

ملکولم فوریز، ناشر ، می گوید: “افرادی که بیشترین اهمیت را دارند ، می دانند که بقیه نیز دارای اهمیت هستند.” به این موضوع فکر کن. خودمحوری ریشه تقریباً همه مشکلات است،چه در سطح شخصی و چه در سطح جهانی. و بخواهیم قبول کنیم یا نه ، این مشکلی است که همه ما با آن روبرو هستیم.

اگر وسوسه شده اید باور کنید که این مسئله برای شما مهم نیست ، بگذارید یک سوال بپرسم. وقتی به عکس دسته جمعی که در آن هستید نگاه می کنید ، ابتدا به دنبال چه کسی هستید؟ تو دنبال خودت میگردی و من هم همینطور. ما همه قبل از اینکه به دیگران نگاه کنیم به دنبال خود هستیم. اگر تصویر ما خوب به نظر برسد ، می گوییم “چه عکس زیبایی” ، مهم نیست که چه کسی ممکن است چشمان خود را بسته ، دهان خود را باز کرده یا سر خود را برگرداند. نظر ما بر اساس ظاهر خوب ما است.

کمی خودمحور بودن چه مشکلی دارد؟ از دیدگاه من ، مشکلات زیادی وجود دارد. افراد خودمحور ، اجتماعات پایدار ایجاد نمی کنند. این باور خودخواهانه که ما نگهبان برادرانمان نیستیم پایدار نیست. اگر می خواهیم به عظمتی دست یابیم ، باید هدفمند عمل کنیم و دیگران را در اولویت قرار دهیم. این ممکن است ما را کاملاً از خودخواهی یا فکر کردن در مورد خود باز ندارد ، اما به ما کمک می کند تا خود محوری خود را مهار کنیم. این به ما کمک می کند تا ذهنیت خود را تغییر دهیم. من مشاهده کردم که افراد با عظمت برای افراد ارزش قائل هستند و می توانند اهمیت بالقوه را در هر فرد مشاهده کنند.

اکنون به گذشته نگاه می کنم و متوجه می شوم که به عنوان یک رهبر جوان ، زندگی بسیار خودمحوری داشتم. من یک نگرش “من اول” داشتم که در بسیاری از زمینه های زندگی من ظاهر شد. رقابت پذیری من غالباً مهار نشدنی بود و میل من برای برنده شدن اغلب داوری من را تحت تأثیر قرار می داد. چیزی که چشم من را به این موضوع باز کرد ، گفتگو با مارگارت در سالهای اولیه ازدواج ما بود. در آن روزها ، هر زمان که من و مارگارت اختلاف نظر داشتیم ، از هر مهارتی که داشتم برای برنده شدن در بحث استفاده می کردم. نه فقط گاهی اوقات ، بلکه هر بار. مهم نبود که موضوع بزرگ بود یا کوچک ، فلسفی بود یا عملی ، شخصی بود یا سازمانی. هر بار میخواستم که من برنده شوم  و من برنده هم می شدم!

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که با پیروزی در واقع شکست خورده باشید؟ برای مدت طولانی ، مارگارت فقط آن را تحمل کرد. اما یک روز در حالی که پیروزی دیگری را جشن می گرفتم ، مارگارت به سادگی گفت: “جان ، تو در دعوا برنده شدی ، اما عشق من را از دست دادی.”

وای! با برنده شدن ، من در واقع به ازدواجم آسیب رساندم ، و به شخصی که بیشتر دوستش داشتم آسیب رساندم. و ناگهان به ذهنم خطور کرد که اگر در همان راه بمانم ، می توانم مارگارت را از دست بدهم – عشق زندگی و بهترین هدیه ای که خدا به من داده است.

این زنگ بیداری بود. شاید برای اولین بار چشمانم را به روی خودخواهی و خود محوری باز کرد. من فکر می کنم ازدواج این کار را با ما می کند. اگر متاهل هستید ، میدانید که من چه می گویم. به هر حال ، این لحظه ای برای شروع تغییر من بود. از آن پس من تغییر کردم و دیگر هرگز به احساسات مارگارت آسیب نرساندم و خود خواهی را کنار گذاشتم. با این حال ، می توانم بگویم که سفر تغییر آغاز شد. هر زمان که احساس می کردم برنده شدن را بر رابطه ام با مارگارت ترجیح می دهم ، قصد داشتم او را در اولویت قرار دهم.

این راه را برای من باز کرد و دیری نگذشت که من خودمحور بودن خود را در زمینه های دیگر مشاهده کردم. بنابراین من نیز روی آنها کار کردم. نگرش بهبودیافته من در دیگر زمینه های زندگی ام گسترش یافت. به عنوان یک رهبر ، بیشتر به دیگران فکر کردم ، به آنچه که آنها می خواهند و نیاز دارند. دوباره به یاد درس زیگ زیگلار افتادم؛ به دیگران اهمیت دهید و به آنها کمک کنید تا به خواسته خود برسند. این کار را نه تنها به این دلیل که می خواهید آنها به شما کمک کنند ، بلکه به این دلیل است که می توانید در جهان تغییر ایجاد کنید.

برای اینکه بر ارزش دیگران بیفزایید از امکاناتتان استفاده کنید

اگر می خواهید عظمت داشته باشید و زندگی مهمی داشته باشید ، باید به دیگران ارزش بدهید. می دانم که دارم حرفم را تکرار می کنم ، اما باید یکبار دیگر بگویم: اهمیت و خودخواهی با هم هماهنگ نیستند. شما نمی توانید فردی خودخواه و خودمحور باشید و زندگی مهمی داشته باشید. شما باید تمرکز را از روی خود برداشته و آن را بر بهبود زندگی دیگران قرار دهید.

آنچه شما انجام می دهید باید قابل توجه ،و برای همه سازگار باشد. باید ارزش اضافه کنید نحوه انجام این کار به اندازه شما منحصر به فرد است. این با دانستن دلیل شما شروع می شود. اما با استعدادها ، فرصت ها و منابع منحصر به فرد شما ادامه می یابد. دو هدیه بزرگ من ارتباط و رهبری است. جایی که این دو تلاقی می کنند جایی است که من بیشترین ارزش را اضافه می کنم. این نقطه شیرین من است چرا ارتباط برقرار می کنم؟ برای ارزش افزوده به افراد چرا رهبری می کنم؟ برای ارزش افزوده به افراد این طوری من تفاوت ایجاد می کنم.

وقتی شخصی به من مراجعه می کند و می گوید می خواهد رهبر یا یک ارتباط برقرار کننده خوب باشد ، یکی از اولین سوالاتی که می پرسم این است که چرا می خواهید رهبر شوید؟ آیا به این دلیل است که شما میخواهید دفتر و دستکی بهم بزنید؟ آیا برای پارکینگ ممتاز است یا حقوق بالا؟ آیا برای مزایا و شناخت است؟ چرا می خواهید ارتباط برقرار کنید؟ آیا به این دلیل است که می توانید روی صحنه باشید و طرفدار داشته باشید؟ همه اینها انگیزه های اشتباه است. اگر کسی بخواهد به هر دلیلی غیر از افزودن ارزش ، رهبر یا ارتباط برقرار کننده شود، از پایه خارج می شود.

برای اکثر افرادی که برای دیگران ارزش قائل نیستند ، انگیزه اعمال آنها از نفرت یا حتی خود محوری نیست-معمولاً ناشی از بی تفاوتی است. با این حال ، هیچ کس نمی تواند بی تفاوت باشد و زندگی مهمی داشته باشد. ما باید بخواهیم زندگی را برای دیگران بهتر کنیم.

بسیاری از مردم این کار را خیلی معمولی انجام می دهند. آنها تحت تأثیر شرایط قرار می گیرند. آنها فردی را در مشكل می بینند و برای كمك متوقف می شوند. یا دوستی که نیاز به کمک دارد تماس می گیرد و به او پاسخ مثبت می دهند. این خوب است. اما سطح دیگری از ارزش افزوده وجود دارد که می توانید کاری بهتر انجام دهید.می توانید در کمک کردن به دیگران عامل باشید.

افراد دارای اهمیت ، هدف روزمره خود را افزودن ارزش به افراد با استفاده از بهترین هدایا ، مهارت ها و منابع خود قرار می دهند. بخشی از هدف آنها همیشه به طور فعال به دنبال راه هایی برای بهبود زندگی دیگران است.

همه افراد دارای ویژگی ها ، استعدادها و مهارت هایی هستند که می توانند ارزش دیگری را ایجاد کنند. یکی از چیزهایی که من دارم انرژی بی حد و حصر است. زندگی من مملو از اشتیاق فراوان است – حتی در اواخر شصت سالگی من – و من دوست دارم مردم را تشویق کنم. تشویق چیزی است که هر روز در زندگی ام می توانم به آن بدهم. من آن را از پدرم آموختم. یکبار از او خواستم به من کمک کند تا بدانم و بفهمم چه کسانی را باید تشویق کنم.

او با لبخند به من گفت: “پسر ، هرکسی که نفس می کشد ، باید تشویق شود.”

بنابراین من آن را برای خودم مدل کردم ، اما در عمق من نیز وجود دارد. من به طور طبیعی یک “ده” روی سر مردم می گذارم ، به این معنی که آنها را در بهترین حالت می بینم. من معتقدم همه می توانند کسی شوند. همه می توانند با اهمیت زندگی کنند.

من همچنین توانایی برقراری ارتباط را دارم. من در این مورد زیاد صحبت کرده ام. و من می توانم رهبری کنم اینها کارهایی است که من هر روز به طور طبیعی انجام می دهم. آنها برای من کار نمی کنند اشتباه نکنید ، من هنوز در آنها کار می کنم. اما این یک لذت است.

چه چیزی در درون شما وجود دارد که می تواند به شما کمک کند دیگران را بهتر کنید؟ شما چه مهارتهایی دارید؟ خداوند چه استعدادهایی به شما داده شده است؟ چه ویژگی های شخصیتی دارید که می توانید از آنها برای ارزش افزوده به دیگران استفاده کنید؟ اگر ارزش افزوده به افراد را در اولویت خود قرار دهید و در مورد آن هدفمند باشید ، از هر چیزی می توانید برای کمک به دیگران استفاده کنید.

احساس می کنید برای چه کاری ساخته شده اید؟

راه دیگر برای یافتن نقطه قوت خود برای ارزش افزوده به دیگران توجه به احساسات خود است. وقتی با برقراری ارتباط با افراد ، به ویژه در زمینه رهبری ، به آنها ارزش می دهم ، در من طنین انداز می شود.

چه چیزی در درون شما طنین انداز است؟ چه زمانی این حس را دارید که به انجام کاری خاص وادار شده اید؟ اگر پاسخ آن سوال را می دانید ، فوق العاده است. با این حال ، اگر نمی توانید فوراً به آن پاسخ دهید ، باید کمی کاوش کنید.

زمانی را برای طوفان فکری در هر لحظه از زندگی خود در نظر بگیرید که احساس می کنید کارهایی را که باید انجام می دهید انجام می دهید. هر یک از آن لحظات را بنویسید ، چه می کردید و دقیقاً چه چیزی در شما طنین انداز شد. سپس زمان خود را صرف تأمل در مورد آنها کنید تا زمانی که بتوانید الگویی را مشاهده کنید یا در غیر این صورت به آن حس کنید.

 

 

با افراد همفکر خود ارتباط برقرار کنید

این یک واقعیت است که هیچ فردی نمی تواند به تنهایی به عظمت برسد. این کار هرگز انجام نشده و نخواهد بود. مردم به این دلیل سعی میکنند به تنهایی به عظمت برسند که نفس بیش از اندازه بزرگی دارند. اما اینگونه نمی شود. این درس دردناکی بود که من فقط یکبار به عنوان یک رهبر جوان نیاز به آموزش داشتم. شما ممکن است بتوانید به تنهایی درجه ای از موفقیت را به دست آورید ، هر چند که این امر نیز دشوار است. اما بدون کمک دیگران رسیدن به زندگی هدفمند سخت است.

من یک رویا دارم

تاریخ به ما می گوید در هر عصری زمانی فرا می رسد که رهبران باید برای برآوردن نیازهای زمان حاضر شوند. بنابراین ، هیچ رهبر بالقوه ای وجود ندارد که فرصتی برای بشریت بهتر نداشته باشد. اطرافیانش نیز از همین امتیاز برخوردارند. خوشبختانه ، من معتقدم که خدا مرا با کسانی احاطه کرده است که این چالش موجود را می پذیرند.

رویای من به من اجازه می دهد…

1 هر لحظه از همه آنچه دارم دست بردارم تا همه آنچه را که می توانم دریافت کنم.

2 دیده نشدنی ها را حس کن تا بتوانم غیر ممکن را انجام دهم.

3 به منابع خدا اعتماد کنیم، زیرا رویا از همه توانایی ها و آشنایان من بزرگتر است.

4 وقتی دلسرد شدم ، ادامه دهم ، زیرا در جایی که ایمان به آینده وجود ندارد ، هیچ نیرویی در زمان حال وجود ندارد.

5 برنده ها را جذب کنم، زیرا رویاهای بزرگ افراد بزرگ را به خود جذب می کند.

6 خودم و مردمم را در آینده ببینم. رویای ما نوید آن چیزی است که روزی خواهیم بود.

بله ، من یک رویا دارم. این بزرگتر از هر هدیه من است. به اندازه جهان بزرگ است اما با یک نفر شروع می شود.

 

اگر می خواهید یک زندگی مهم داشته باشید ، باید از برخی چیزها دست بکشید. مسیر امکان با مبادلات پر شده است. چرا؟ زیرا بدون فداکاری هیچ اهمیتی وجود ندارد. اما خبر خوب این است که وقتی چیزی را دست می دهید، به سمت یک زندگی بهتر و موفق تر پیش می روید ، خواه ایجاد تغییر به معنای تصمیم گیری برای تشکیل خانواده باشد یا تغییرات اساسی در زندگی روزمره خود.

هر یک از ما در زندگی با لحظاتی روبرو هستیم که مجبور به توقف ، تأمل و در نظر گرفتن گزینه های خود هستیم. تقریباً هر انتخابی یک معامله است و ما در اوایل زندگی شروع به انتخاب می کنیم.  برنامه های تلویزیونی را تماشا کنیم یا بیرون بازی کنیم؟ آیا برای کسب نمرات خوب در دبیرستان بازی  کنیم یا کار کنیم؟ آیا وقتی دبیرستان را تمام می کنیم شغلی می گیریم تا بلافاصله کمی درآمد کسب کنیم ، یا به دانشگاه می رویم؟ وقتی فارغ التحصیل می شویم ، شغلی را که پول بیشتری می پردازد ، انتخاب می کنیم یا شغلی را انتخاب می کنیم که تجربه بهتری به ما بدهد؟

انتخاب های ما روی همه چیز تاثیر میگذارد.و این را بدانید: هرچه موفق تر باشید ، موازنه های بزرگتر و چالش برانگیزتری است که باید انجام دهید.

وقتی به حرفه طولانی خود نگاه می کنم ، تنها چیزی که می بینم مجموعه ای طولانی از توافقات است. در بیشتر مواقع موقعیت خود را تغییر می دادم ، دستمزد خود را کاهش می دادم. اما هر بار به موقعیتی منتقل می شدم که فرصت های بیشتری داشتم. پس از انجام بزرگترین تحول شغلی خود ، که در فصل بعدی به شما خواهم گفت ، تمام موازنه هایی که انجام داده بودم را مرور کردم و کتابی در مورد آن نوشتم. من از آن برای تشویق رهبران برای دستیابی به امکانات بیشتر خود استفاده کردم.

 

 

 

با افراد هم ارزش همکاری کنید

شما به دنبال افرادی هستید که در مسیر عظمت به شما ملحق شوند. برای یافتن آنها ، بدنبال چه چیزی هستید؟ شما فردی را می خواهید که با ارزش های شما همسو باشد، افرادی که به شما ملحق می شوند ارزش های یکسانی دارند که می خواهند زندگی خود را با انجام کارهای مهم برای دیگران اهمیت دهند. برای کمک به شما در شناخت این ویژگی ها ، من وقت گذاشتم تا آنچه را که در افراد به دنبال شریک شدن با آنها هستم ، تشخیص دهم. من معتقدم که این فهرست به شما کمک می کند تا در سفر مهم خود از آن استفاده کنید.

افرادی که می خواهند تغییری ایجاد کنند ، جهان خود را در طول این سالها از “من” به “ما” گسترش داده اند. آنها از طرز فکر خودخواهانه خود “چه چیزی برای من وجود دارد” خارج شده اند و ابتدا از نیازهای خود فراتر رفته اند. رویاهای آنها در حال حاضر شامل کمک به دیگران و دستیابی به حصارها برای نشان دادن اینکه آنها نگهبان برادرانشان هستند ، می شود. آنها از فرصتی برای خدمت به جوامع خود قدردانی می کنند. آنها همیشه با طرز فکر برد_برد به دیگران نزدیک می شوند و همیشه به عنوان اعضای تیم از خط پایان عبور می کنند ، نه دونده سرعت.

افرادی که می خواهم با آنها شریک شوم عشق به مردم و زندگی را دارند که به راحتی توسط همه اطرافیان احساس می شود. وقتی وارد اتاق می شوند ، حضور آنها به طور محسوس مثبت است. دیگران با روحیه خود انرژی می گیرند ، عشق آنها ، آنها را بالا می برد و با اعمالشان ارزش قائل می شوند. شناختن آنها به معنای دوست داشتن در اطراف آنهاست. حضور آنها دیگران را نشانه می گیرد و به زودی ، همه از زندگی در سطح بالاتری الهام می گیرند تا آنها نیز بتوانند لذت زندگی مهم را به دیگران منتقل کنند.

هنگامی که با شخص مناسب همکاری می کنید ، مانند 1 + 1 = 3 است. هنگامی که افراد مناسب با هم کار می کنند ، هم افزایی ایجاد می شود. این مشابه چیزی است که وقتی گروهی از اسبها با هم کار می کنند اتفاق می افتد. شاید شما در مورد آن شنیده باشید. به عنوان مثال ، دو اسب می توانند حدود نه هزار پوند را با هم بکشند. چهار اسب می تواند چند پوند بکشد؟ بدون هم افزایی ، می توانید ریاضی را انجام دهید و فرض کنید که پاسخ هجده هزار پوند است. این منطقی است ، اما اشتباه خواهد بود. چهار اسب که با هم کار می کنند می توانند بیش از سی هزار پوند را بکشند.

هم افزایی کل را از مجموع ساده ی اجزای آن بزرگتر می کند. معنای واقعی آن از کلمه یونانی synergia گرفته شده است که به معنی “همکاری با یکدیگر” است. وقتی دو یا چند چیز با هم کار می کنند ، به همه احتمالات مثبت فکر کنید.

وقتی صحبت از مشارکت ها می شود ، هم افزایی این گروه را قادر می سازد تا از بهترین اعضای فردی خود نیز بهتر عمل کند. این کار گروهی در مجموع نتیجه بهتری را به همراه خواهد داشت تا اینکه هر فرد در گروه به طور جداگانه برای رسیدن به یک هدف تلاش کند. وقتی هم افزایی و تعهد وجود داشته باشد ، چه چیزی نمی تواند انجام شود؟ با متحد شدن می توانید کارهای بسیار بیشتری انجام دهید!

 

با حس انتظار زندگی کنید

 

هر روز پیش بینی می کنم که فرصتی برای انجام یک کار مهم با افزودن ارزش به کسی پیدا می کنم. به تقویم روزانه خود نگاه می کنم و به زمانها و مکانهای بالقوه ای که می توانم این کار را انجام دهم فکر می کنم. پیش بینی باعث می شود ذهن من به دنبال لحظه های مهم جدید باشد و در صورت امکان آنها را خلق کند.

وقتی با هدف زندگی می کنید ، می دانید و درک می کنید که هر روز فرصت شما برای ایجاد تغییر است. اگر بخواهید وقت خواهید داشت تا تغییری ایجاد کنید.

وین گرتسکی بدون شک بزرگترین بازیکن هاکی تاریخ است. به یاد دارم که او در مصاحبه ای توضیح داد که چرا او بسیار موفقتر از سایر بازیکنان هاکی در این بازی بود. او گفت: “من هرگز در زمین بازی به جایی که دیسک در آن قرار دارد نمیروم.من به جایی میرم که دیسک میخواهد به آنجا برود ” این یک تصویر بزرگ از انتظار است.

وقتی نگرش پیش بینی داریم ، انتظار داریم ایده های خوبی ارائه دهیم تا به ما در ایجاد تغییر کمک کند. هر زمان که با تیم خود ملاقات می کنم ، خواه برای حل یک مشکل ، ایجاد محصول یا خدمات جدید برای یکی از شرکت ها ، یا ایجاد ابتکار برای افزودن ارزش به افراد ، هرگز با این باور که به نتیجه نمی رسیم به جلسه نمی رویم. ما انتظار موفقیت داریم. ما راه حل های مثبت را پیش بینی می کنیم و این به ما کمک می کند تا به آنها برسیم.

وقتی با نوجوانی به نام ایستون لاچیل آشنا شدم ، در مورد یک مثال شگفت انگیز از این که چگونه انتظارات نوآوری را تغذیه می کند ، شنیدم. وقتی چهارده ساله بود ، تصمیم گرفت که یک دست مصنوعی بسازد. او شروع به گشت و گذار در اینترنت کرد تا در مورد وسایل الکترونیکی اطلاعات کسب کند. سپس به کمک  لگو ، چند موتور کوچک ، لوله برق ،او یک دست روباتیک با انگشتانش ساخت که می تواند از راه دور آن را کنترل کند. این یک داستان بسیار خوب از موفقیت پیش بینی شده است.

شما کدام هستید: یک فرد کمیاب یا یک فرد فراوان؟ اگر فرد فراوانی نیستید ، توصیه های این فصل را دنبال کنید. برای الهام گرفتن به گذشته خود نگاه کنید. لیستی از موفقیت های گذشته خود تهیه کنید. هر مزیت ، هدیه یا مزایایی را که تا به حال دریافت کرده اید و به دست نیاورده اید ، به آن لیست اضافه کنید. درس های مثبتی را که از اشتباهات و شکست های خود آموخته اید به لیست اضافه کنید.

اگر زمان لازم را برای این تمرین بگذارید ، لیستی بسیار طولانی پیدا خواهید کرد. در حقیقت ، اگر لیست را در طول چند روز ، هفته ها یا ماه های آینده در دسترس نگه دارید ، ممکن است بتوانید خود را با تعداد زیادی از چیزهای مثبت شگفت زده کنید.

حالا نکته اینجاست. به لیست نگاه کنید. اگر کمبود یک هنجار است ، چگونه در جهان این همه چیز مثبت را تجربه کرده اید؟ فراوانی آن بیرون است. شما فقط باید آن را باور داشته باشید و پیش بینی کنید که از آن سود خواهید برد. تغییر فکری را به سوی فراوانی انجام دهید. و هرگاه وسوسه شدید که احساس دلسردی یا بدبینی کنید ، آن فهرست طولانی را بیرون آورده و دوباره مرور کنید.

یکی از مهمترین کارهایی که می توانیم انجام دهیم این است که آموخته های خود را به نسل بعدی منتقل کنیم. من این کار را هر روز در حالی که رهبران را تربیت می کنم ، تیمم را توسعه می دهم و در مورد رشد شخصی با مردم صحبت می کنم ، انجام می دهم. اما جایی که برای من مهمتر است در خانه است. من و مارگارت بذر ارزش های خود را در فرزندانمان کاشتیم ، و اکنون ما این کار را با نوه های خود انجام می دهیم. و یکی از مهمترین دانه هایی که می کاریم هدفمند بودن است.

وقتی ما جوان هستیم ، کتابهایی که والدین ما برای ما می خوانند این قدرت را دارند که حتی در خردسال ترین سن بر ما اثر بگذارند و ما را تشویق کنند. با خواندن اولیه ، بسیاری از کودکان اصول اولیه زندگی ، از جمله رنگ ها ، اعداد ، حروف و داستان ها را می آموزند. بسیاری از اطلاعاتی که در بزرگسالی و بلوغ در مغز ذخیره می کنیم ، در سالهای اولیه زندگی ما وجود دارد.

من عاشق کتاب های دکتر سیوس هستم. او در قرار دادن پیامهای هدفمند در کتابهای خود بسیار زیرک بود و این بذرها در میلیون ها کودک در سنین پایین کاشته شده است. اگر پیام دکتر سیوس را با هر کودکی به اشتراک بگذاریم ، این قدرت تأثیرگذاری و تغییر جهان را خواهد داشت.

به نمونه های گفتاری دکتر سیوس توجه کنید:

“تا زمانی که اشخاص مراقب و متوجه نباشند، هیچ چیز بهتر نخواهد شد.

“شما در سرتان مغز دارید و در کفش های خود پا دارید. شما می توانید خود را در هر جهتی که انتخاب میکنید، جلو ببرید.”31

“شما به مکان های عالی رفته اید! امروز روز توست! کوه شما منتظر است! پس به راه خود ادامه دهید! »

بیشتر به کودکان کمک کنید

من معتقدم که هر اندازه به بچه ها توجه کنید اصلا در آن زیاده روی نکرده اید. اگر پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ هستید ، از فرزندان خانواده خود شروع کنید. اگر آنها به اندازه کافی جوان هستند ، برای آنها کتاب بخوانید. اگر بتوانم تنها یک کار را برای کمک به کودکان جهان انجام دهم ، این است که کاری کنم آنها بتوانند بخوانند. کسی که می تواند بخواند می تواند کارهای دیگر را یاد بگیرد.

در مورد همه کارهایی که با فرزندان خود انجام می دهید ، هدفمند عمل کنید. مدام با آنها صحبت کنید تا آنها را تشویق کنید. به هر شکلی که می توانید به آنها آموزش دهید

اگر فرزند  ندارید ، به خواهر یا برادر کوچکتر کمک کنید. با خواهر زاده یا برادر زاده خود وقت بگذرانید. در مدرسه داوطلب شوید. یک جوان را راهنمایی کنید. راهی برای ارزش افزوده به افراد نسل بعدی پیدا کنید ، به ویژه از نقطه قوت خود. سرمایه گذاری روی آنها سرمایه گذاری با عظمت  است.

 

چه کسی به کمک نیاز دارد؟

در بین همسالان و دوستان شما چه کسی به کمک احتیاج دارد؟ به آن به عنوان فرصتی برای افزودن ارزش استفاده کنید. اگر در خدمت کردن انتظار متقابل نداشته باشید، می توانید تغییر ایجاد کنید و زندگی مهمی داشته باشید.

 

 

قانون درپوش

توانایی رهبری میزان اثر گذاری را تعیین میکند.

مناغلب کنفرانس های رهبری من را با توضیح “قانون درپوش” باز می کنم، زیرا به مردم در درک ارزش رهبری کمک می کند. اگر بتوانید به این قانون رسیدگی کنید ، تاثیر باورنکردنی رهبری را در همه جنبه های زندگی مشاهده خواهید کرد. بنابراین در اینجا آمده است: توانایی رهبری محدوده ای است که میزان کارآمدی افراد را تعیین می کند. هرچه توانایی یک فرد برای رهبری پایین تر باشد ، پتانسیل بالقوه او کمتر است. هرچه توانایی فرد برای رهبری بیشتر باشد ، پتانسیل بالقوه او بیشتر است. به عنوان مثال ، اگر رهبری شما نمره 8 باشد ، بنابراین اثربخشی شما هرگز نمی تواند بیشتر از 7 باشد. اگر رهبری شما فقط 4 باشد ، اثربخشی شما از 3 بالاتر نخواهد بود. توانایی رهبری شما همیشه اثربخشی شما و تأثیر بالقوه سازمان شما را تعیین می کند.

موفقیت تقریباً در دسترس همه است. اما من همچنین معتقدم که موفقیت شخصی بدون توانایی رهبری تنها اثربخشی محدودی را به همراه دارد. بدون توانایی رهبری ، تأثیر شخص تنها بخشی از آنچه می تواند با رهبری خوب باشد ، است. هرچه بیشتر می خواهید صعود کنید ، بیشتر به رهبری نیاز دارید. هرچه می خواهید تأثیر بیشتری داشته باشید ، نفوذ شما باید بیشتر باشد. موفقیت های شما بستگی به این دارد که چگونه میتوانید دیگران را رهبری کنید.

توانایی رهبری همیشه موثر بر کارآیی شخصی و سازمانی است. اگر رهبری یک فرد قوی باشد ، درپوش سازمان بالا است. اما اگر اینطور نباشد ، سازمان محدود است. به همین دلیل است که در زمان مشکلات ، سازمانها به طور طبیعی به دنبال رهبری جدید هستند. وقتی این کشور شرایط سختی را تجربه می کند ، رئیس جمهور جدیدی را انتخاب می کند. وقتی شرکتی ضرر می کند ، مدیرعامل جدیدی را استخدام می کند. وقتی یک تیم ورزشی بازنده می شود ، به دنبال سرمربی جدید است.

رابطه بین رهبری و اثربخشی شاید در ورزشهایی که نتایج آن فوری و آشکار است مشهود باشد. در سازمان های ورزشی حرفه ای ، استعدادهای تیم موضوع چندادن مهمی نیست. تقریباً در هر تیم بازیکنان بسیار با استعدادی وجود دارد. رهبری مسئله است. این بازی با رهبریِ مربیِ یک تیم شروع می شود و با مربیان و برخی بازیکنان اصلی ادامه می یابد. وقتی تیم های با استعداد برنده نمی شوند ، رهبری را بررسی کنید.

اثربخشی فردی و سازمانی با قدرت رهبری رابطه ی مستقیم دارد.

قانون نفوذ

معیار واقعی رهبری نفوذ است_ نه بیشتر و نه کمتر

ظاهر رهبران چگونه است؟ آیا آنها همیشه قدرتمند ، چشمگیر ، کاریزماتیک به نظر می رسند؟  چگونه اثربخشی یک رهبر را اندازه گیری می کنید؟ آیا می توانید دو نفر را کنار هم قرار دهید و فوراً بگویید کدام رهبر بهتر است؟ اینها سوالاتی است که مردم صدها سال است می پرسند.

یکی از موثرترین رهبران در اواخر قرن بیستم مادر ترزا بود. هنگامی که اکثر مردم به مادر ترزا فکر می کنند ، تصور می کنند که یک زن کوچک ضعیف وقف خدمت به فقیرترین فقرا شده است. اما او همچنین یک رهبر فوق العاده بود. من این را می گویم زیرا او تأثیر شگفت انگیزی بر دیگران داشت. و اگر نفوذ نداشته باشید ، هرگز نمی توانید دیگران را رهبری کنید.

رهبری این نیست که…

رهبری اغلب اشتباه درک می شود. وقتی مردم می شنوند که فردی دارای عنوانی چشمگیر یا موقعیت رهبری تعیین شده است ، تصور می کنند که آن شخص رهبر است. گاهی اوقات این درست است. اما عنوان ها در بحث رهبری ارزش چندانی ندارند.

رهبری واقعی را نمی توان هدیه کرد. این فقط از نفوذ ناشی می شود و نمی توان آن را اجباری کرد. باید به دست آورد. تنها چیزی که یک عنوان می تواند بخرد زمان کمی است – یا برای افزایش سطح نفوذ خود بر دیگران یا تضعیف آن.

تصورات غلط و افسانه های زیادی وجود دارد که مردم در مورد رهبران و رهبری پذیرفته اند.چند نمونه از تصورات غلط:

افسانه مدیریت

یک سوء تفاهم گسترده این است که رهبری و مدیریت یکسان هستند. تا چند سال پیش ، کتابهایی که ادعا می شد در رهبری هستند اغلب در مورد مدیریت بودند. تفاوت اصلی بین این دو این است که رهبری در مورد تأثیر افراد بر پیروی است ، در حالی که مدیریت بر حفظ سیستم ها و فرایندها تمرکز دارد. همانطور که لی یاکوکا رئیس و مدیرعامل سابق کرایسلر با خشم اظهار داشت: “گاهی اوقات حتی بهترین مدیر مانند پسر کوچک با سگش است و منتظر است ببیند سگ کجا می خواهد برود تا بتواند او را به آنجا ببرد.”

بهترین راه برای آزمایش اینکه آیا شخص می تواند رهبری کند نه اینکه فقط مدیریت کند این است که از او بخواهیم تغییرات مثبت ایجاد کند. مدیران می توانند جهت را حفظ کنند ، اما اغلب نمی توانند آن را تغییر دهند. سیستم ها و فرایندها فقط می توانند کارهای زیادی انجام دهند. برای حرکت افراد در مسیر جدید ، به نفوذ نیاز دارید.

تنها چیزی که یک عنوان می تواند بخرد زمان کمی است – یا برای افزایش سطح نفوذ خود بر دیگران یا تضعیف آن.

اسطوره دانش

سر فرانسیس بیکن گفت: “دانش قدرت است.” اگر معتقد هستید که قدرت جوهر رهبری است ، طبیعتاً ممکن است فرض کنید کسانی که دارای دانش و هوش هستند رهبر هستند. این لزوما درست نیست شما می توانید از هر دانشگاه بزرگی دیدن کنید و با دانشمندان و فیلسوفان درخشان تحقیقاتی ملاقات کنید که توانایی آنها در تفکر بسیار زیاد است ، اما توانایی رهبری آنقدر پایین است که حتی در نمودارها ثبت نمی شود. نه ضریب هوشی و نه تحصیلات لزوماً معادل رهبری نیستند.

 

اسطوره پیشگام

تصور غلط دیگر این است که هرکسی که در مقابل جمعیت باشد رهبر است. اما اولین بودن همیشه با رهبری یکسان نیست. به عنوان مثال ، سر ادموند هیلاری اولین فردی بود که به قله اورست رسید. از زمان صعود تاریخی او در سال 1953 ، صدها نفر او را در دستیابی به این شاهکار “دنبال” کردند. اما این هیلاری را رهبر نمی کند. هنگام رسیدن به قله ، او حتی رهبر رسمی اعزامی نبود. برای رهبر بودن ، یک فرد نه تنها باید جلوتر باشد ، بلکه باید افرادی را که عمداً پشت سر او آمده اند ، از رهبری او پیروی کنند و بر اساس دیدگاه او عمل کنند. متقاعد کننده روند بودن به معنای رهبر بودن نیست.

 

رهبری این است که…

معیار واقعی رهبری نفوذ است – نه بیشتر ، نه کمتر. اگر پویایی هایی را که بین مردم در تقریباً هر جنبه ای از زندگی اتفاق می افتد مشاهده کنید ، برخی از افراد پیشرو و برخی دیگر را مشاهده خواهید کرد و متوجه خواهید شد که این موقعیت و عنوان غالباً ارتباط چندانی با کسانی که واقعا مسئول هستند ، ندارند

 

قانون فرایند

رهبری مانند سرمایه گذاری است – بهره اش تصاعدی بالا میرود

تبدیل شدن به یک رهبر بسیار شبیه سرمایه گذاری موفق در بازار سهام است. اگر امید شما این است که در یک روز ثروتمند شوید ، موفق نخواهید بود. هیچ معامله گر موفقی در توسعه رهبری وجود ندارد. آنچه بیشتر از همه اهمیت دارد این است که روز به روز در مسافت طولانی انجام می دهید. دوست من تگ شورت معتقد است: “راز موفقیت ما در دستور کار روزانه ما یافت می شود.” اگر به طور مداوم در توسعه رهبری خود سرمایه گذاری کنید ، و دارایی های خود را ترکیب کنید ، نتیجه اجتناب ناپذیر رشد در طول زمان است. وقتی به برنامه روزانه یک فرد نگاه می کنید ، چه چیزی را می بینید؟ اولویت ها ، اشتیاق ، توانایی ها ، روابط ، نگرش ، رشته های شخصی ، بینش و تأثیر. ببینید یک فرد هر روز ، روز به روز چه می کند ، و خواهید فهمید که آن شخص کیست و در حال تبدیل شدن به چه چیزی است.

وقتی در کنفرانس ها رهبری تدریس می کنم ، مردم ناگزیر از من می پرسند که آیا رهبران متولد می شوند؟ من همیشه پاسخ می دهم ، “بله ، البته که ذاتی است… من هنوز با یک رهبر متولد نشده ملاقات کرده ام! دیگر چگونه می توان انتظار داشت که آنها به جهان بیایند؟ ” همه ما می خندیم ، و سپس من به سوال واقعی پاسخ می دهم – آیا رهبری چیزی است که یک فرد یا با آن متولد می شود و دارای آن است یا با آن متولد نمی شود و ندارد.

تبدیل شدن به یک رهبر بسیار شبیه سرمایه گذاری موفق در بازار سهام است. اگر امید شما این است که در یک روز ثروتمند شوید ، موفق نخواهید بود.

اگرچه این حقیقت دارد که برخی از افراد با استعدادهای طبیعی بیشتری نسبت به دیگران متولد می شوند ، اما توانایی رهبری در واقع مجموعه ای از مهارت ها است که تقریباً همه آنها را می توان آموخت و بهبود بخشید. اما این روند یک شبه اتفاق نمی افتد. رهبری پیچیده است.  جنبه های زیادی دارد: احترام ، تجربه ، قدرت عاطفی ، مهارت های افراد ، نظم ، بینش ، حرکت ، زمان بندی – لیست همچنان ادامه دارد. همانطور که می بینید ، بسیاری از عواملی که در رهبری نقش دارند ناملموس هستند. به همین دلیل است که رهبران برای اثرگذاری به چاشنی زیادی نیاز دارند. به همین دلیل احساس کردم که تنها پس از رسیدن به سن پنجاه سالگی واقعاً شروع به درک و فهم بسیاری از جنبه های رهبری کردم.

مراحل رشد رهبری

فرایند رشد رهبری چگونه است؟ هر شخص متفاوت است. با این حال ، آیا شما توانایی طبیعی بالایی برای رهبری دارید یا نه ، احتمالاً پیشرفت و پیشرفت شما مطابق با پنج مرحله زیر رخ می دهد:

فاز 1: نمی دانم که نمی دانم

بسیاری از مردم ارزش رهبری را تشخیص نمی دهند. برخی اهمیت آن را تشخیص نمی دهند. دیگران معتقدند که رهبری فقط برای تعداد کمی است. آنها هیچ تصوری از فرصت هایی که هنگام یادگیری رهبری از دست می دهند ندارند. وقتی رئیس دانشگاه با من در میان گذاشت که تنها تعداد انگشت شماری از دانش آموزان در دوره رهبری ارائه شده توسط مدرسه ثبت نام کردند ، این نکته برای من به منصه ظهور رسید. چرا؟ فقط تعداد کمی خود را رهبر می پنداشتند. اگر آنها درک می کردند که رهبری نفوذ است و در طول هر روز معمولاً اکثر افراد سعی می کنند حداقل چهار نفر دیگر را تحت تأثیر قرار دهند ، ممکن است تمایل آنها برای یادگیری بیشتر در مورد این موضوع جرقه زده شود. مایه تاسف است زیرا تا زمانی که یک فرد آنچه را که نمی داند که نمی داند،رشد نمی کند.

تا زمانی که یک فرد آنچه را که نمی داند که نمی داند ، قرار نیست رشد کند.

مرحله 2: من می دانم که نمی دانم

در برهه ای از زندگی ، بسیاری از افراد خود را در موقعیت رهبری می بینند تا فقط به اطراف خود نگاه کنند و دریابند که هیچ کس آنها را دنبال نمی کند. وقتی این اتفاق می افتد ، متوجه می شویم که باید نحوه رهبری را بیاموزیم. و البته ، در آن زمان است که ممکن است روند شروع شود. بنیامین دیزرائیلی ، نخست وزیر سابق بریتانیا ، عاقلانه اظهار داشت: “آگاهی از جهل خود، گامی بزرگ به سوی دانش است.”

فاز3: می دانم و رشد میکنم و این شروع به نمایش می کند

هنگامی که عدم مهارت خود را تشخیص می دهید و نظم روزمره رشد شخصی را شروع می کنید ، اتفاقات هیجان انگیزی شروع می شود.

مرحله 4:بخاطر آنچه می دانم،حرکت می کنم

وقتی در مرحله سوم هستید ، می توانید به عنوان یک رهبر بسیار موثر باشید ، اما باید به هر حرکتی که انجام می دهید فکر کنید. با این حال ، هنگامی که به مرحله چهارم می رسید ، توانایی شما در رهبری تقریباً خودکار می شود. غرایز فوق العاده ای ایجاد می کنید. و آن زمان است که بازده باورنکردنی است. اما تنها راه رسیدن به آنجا رعایت قانون فرآیند و پرداخت هزینه است.

 

قهرمانان در رینگ قهرمان نمی شوند – آنها فقط در آنجا شناخته می شوند.

 

قانون جهت یابی

هرکسی می تواند کشتی را هدایت کند ، اما برای ترسیم مسیر ، به رهبر نیاز است

 

جایی که رهبر می رود …

جهت یابان درجه یک همیشه در نظر دارند که افراد دیگر به آنها و توانایی آنها در تعیین مسیر خوب وابسته هستند. گاهی اوقات خبر سقوط چهار هواپیمای نظامی را می شنوید که در یک گروه با هم پرواز می کردند. دلیل از دست دادن هر چهار نفر این است: وقتی جنگنده های جت در گروه های چهار نفره پرواز می کنند ، یک خلبان – رهبر – محل پرواز تیم را تعیین می کند. سه هواپیمای دیگر بر بال رهبر پرواز می کنند و او را زیر نظر دارند و هر جا که می رود او را دنبال می کنند. هر حرکتی که او انجام دهد ، بقیه اعضای تیم او نیز همراه او خواهند بود. چه او در ابرها پرواز کند و چه به قله کوه برخورد کند.

قبل از اینکه رهبران خوب افراد خود را به سفر برسانند ، آنها فرایندی را طی می کنند تا بهترین شانس را برای موفقیت در سفر داشته باشند:

جهت یابان به تجربه گذشته توجه دارند

هر موفقیت و شکست قبلی که تجربه کرده اید می تواند منبع ارزشمندی از اطلاعات و حکمت باشد – البته اگر از آن بهره وری کنید . موفقیت ها به شما می آموزند که چه کاری را می توانید انجام دهید و به شما اعتماد به نفس می بخشد. با این حال ، شکست های شما اغلب درس های بزرگتری  به شما می دهد. آنها مفروضات اشتباه ، اشکالات شخصیتی ، اشتباهات در قضاوت و روشهای کار نامناسب را آشکار می کنند. از قضا ، بسیاری از مردم آنقدر از شکست های خود متنفر هستند که به جای تجزیه و تحلیل و یادگیری از آنها ، سریع آنها را می پوشانند.  اگر نتوانید از اشتباهات خود درس بگیرید ، بارها و بارها شکست خواهید خورد.

چرا من به چیزی اشاره می کنم که بسیار اساسی به نظر می رسد؟ زیرا اکثر رهبران طبیعی فعال هستند. آنها تمایل دارند به آینده نگاه کنند – نه به عقب – تصمیم بگیرند و به راه خود ادامه دهند. من این را می دانم زیرا این گرایش من است. اما برای اینکه رهبران جهت یابان خوبی شوند ، باید برای تأمل و یادگیری از تجربیات خود وقت بگذارند

.

قانون افزودن

رهبران با خدمت به دیگران ارزش افزوده می کنند

آیا انگیزه ها اهمیت دارند؟

چرا رهبران باید رهبری کنند؟ و وقتی این کار را می کنند ، اولین مسئولیت آنها چیست؟ اگر بخواهید از بسیاری از رهبران سوال کنید ، ممکن است پاسخ های مختلفی را بشنوید. ممکن است بشنوید که وظیفه یک رهبر این است:

مسئول بودن،

سازمان را بدون مشکل اداره کنید ،

کسب درآمد برای سهامداران ،

ساخت یک شرکت بزرگ ،

ما را بهتر از رقبا کند و

پیروزی.

آیا انگیزه یک رهبر اهمیت دارد یا صرفاً انجام کار مهم است؟ نتیجه نهایی چیست؟

افزودن ارزش ، تغییر زندگی

 1. هنگامی که ما ارزش را به دیگران اضافه می کنیم…
  ارزش واقعی دیگران

داریل هارتلی-لئونارد ، که به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت هایت هتل ها بازنشسته شده و در حال حاضر رئیس و مدیر اجرایی گروه تولید بین المللی است می گوید: رهبران موثر فراتر از آسیب رساندن به دیگران هستند ، و آنها عمداً به دیگران کمک می کنند. برای انجام این کار ، آنها باید برای مردم ارزش قائل شوند و نشان دهند که آنها به گونه ای اهمیت می دهند که پیروانشان آن را بدانند.

 1. وقتی ما هستیم ، ارزش را به دیگران اضافه می کنیم…خودمان را برای دیگران ارزشمندتر کنیم

کل ایده افزودن ارزش به افراد دیگر به این ایده بستگی دارد که شما چیز ارزشمندی برای افزودن دارید. شما نمی توانید آنچه را که در اختیار ندارید بدهید. چه چیزی دارید که به دیگران بدهید؟ آیا می توانید مهارت ها را آموزش دهید؟ آیا می توانید فرصت بدهید؟ آیا می توانید بینش و چشم انداز کسب شده از طریق تجربه را ارائه دهید؟ هیچ کدام از این موارد بدون قیمت ارائه نمی شود.

اگر مهارت دارید ، آنها را با مطالعه و تمرین به دست آورده اید. اگر فرصتی برای دادن دارید ، آنها را با سخت کوشی به دست آورده اید. اگر خرد دارید ، آن را با ارزیابی عمدی تجربیاتی که داشته اید به دست آورده اید. هرچه شخصاً عمدتاً در حال رشد باشید ، چیزهای بیشتری برای ارائه دارید. هرچه بیشتر به دنبال رشد شخصی باشید ، پیشنهادات بیشتری نیز خواهید داشت.

 

 1. هنگامی که ما ارزش را به دیگران اضافه می کنیم… بدانید و به آنچه دیگران ارزش دارند ، ارتباط دهید

مشاور مدیریت نانسی کی آستین می گوید یک بار وقتی زیر اتاق خواب خود را در یکی از هتل های مورد علاقه اش نگاه کرد ، از یافتن کارت تعجب کرد. گفت: “بله ، ما اینجا را هم تمیز می کنیم!” آستین گفت: “من لابی یا تعداد لوسترها و چند فوت مربع سنگ مرمر را به هم وصل نمی کنم که تجربه زیر پای ما را دلپذیر کند.” چیزی که به خاطر داشت آن کارت بود. کارکنان خانه داری آنچه را که برایش مهم است پیش بینی کرده بودند و به خوبی به او خدمت کرده بودند.

ما آن را خدمات مشتری خوبی می دانیم و وقتی مشتری یا مهمان هستیم ، انتظار داریم آن را دریافت کنیم. اما به عنوان رهبران ، ما به طور خودکار انتظار ارائه آن را نداریم. اما این کلید رهبری موثر است. به عنوان رهبران ، چگونه می دانیم و با آنچه مردم ما ارزش قائل هستند ارتباط برقرار می کنیم؟ گوش می دهیم.

رهبران بی تجربه پیش از اطلاع از هر چیزی در مورد افرادی که قصد رهبری آنها را دارند ، سریع رهبری می کنند. اما رهبران بالغ گوش می دهند ، یاد می گیرند و سپس رهبری می کنند. آنها به داستان های مردم خود گوش می دهند. آنها به امیدها و رویاهای خود پی می برند. آنها با آرزوهای خود آشنا می شوند.

 

 

 

 

قانون اساس استوار

اعتماد پایه و اساس رهبری است

اعتماد برای یک رهبر چقدر مهم است؟ مهمترین چیز است. اعتماد پایه و اساس رهبری است. این  اعتماد است که یک سازمان را در کنار هم نگه می دارد. رهبران نمی توانند بارها و بارها اعتماد مردم را از بین ببرند و همچنان بر آنها تأثیر بگذارند.

اعتماد مانند پولی است که در جیب خود میگذارید. هر بار که تصمیمات رهبری خوبی می گیرید ، پولی به جیب شما روانه میشود. هر بار که تصمیمات ضعیفی می گیرید ، مبلغی از موجودی جیب خود هزینه می کنید. همه رهبران هنگام شروع به کار در رهبری جدید ، مقدار مشخصی پول در جیب خود دارند. هر کاری که انجام می دهند یا پول خود را تقویت می کند یا از بین می برد. اگر رهبران یکی پس از دیگری تصمیم بدی بگیرند ، همیشه از جیب خود برداشت میکند . سپس یک روز ، پس از اتخاذ آخرین تصمیم بد ، آنها به طور ناگهانی – و جبران ناپذیر – متوجه میشوند که دیگر پولی برای آنها باقی نمانده. حتی مهم نیست که آخرین اشتباه بزرگ یا کوچک باشد. در آن زمان دیگر دیر شده است. وقتی پولتان تمام شد ،رهبری کردنتان هم تمام میشود.

وقتی صحبت از رهبری می شود ، صرفنظر از مدت طولانی که افراد خود را رهبری می کنید ، نمی توانید از میانبرها استفاده کنید.

در مقابل ، رهبرانی که تصمیمات خوبی می گیرند و بر موجودی جیبشان می افزایند. سپس حتی اگر آنها یک اشتباه بزرگ انجام دهند ، باز هم به اندازه کافی پول دارد تا آن را جبران کند . این همان سابقه ای است که من در اسکای لاین داشتم. به مدت هشت سال تصمیمات خوبی گرفته بودم و اعتماد مردم را جلب کردم. به همین دلیل است که من توانستم خیلی زود اعتماد آنها را جلب کنم.

اعتماد بنیان رهبری است

اعتماد پایه و اساس رهبری است. چگونه یک رهبر اعتماد ایجاد می کند؟ با مثال زدن مداوم از شایستگی ، ارتباط و شخصیت. مردم بر اساس توانایی اشتباهات گاه به گاه را انجام می دهند ، به خصوص اگر آنها متوجه شوند که شما هنوز به عنوان یک رهبر در حال رشد هستید این کار را می کنند . اما آنها به کسی که  شخصیتش دارای لغزش است اعتماد نخواهند کرد. در آن ناحیه ، حتی گهگاه لغزش های گاه به گاه کشنده است. همه رهبران موثر این حقیقت را می دانند. کریگ ودرآپ ، که به عنوان رئیس موسس و مدیرعامل گروه پپسی بوتلینگ بازنشسته شده است ، اذعان می کند: “مردم اشتباهات صادقانه را تحمل خواهند کرد ، اما اگر اعتماد آنها را نقض کنید ، بازگرداندن اعتماد به نفس آنها برای شما بسیار دشوار خواهد بود. این یکی از دلایلی است که شما باید با اعتماد به عنوان ارزشمندترین دارایی خود رفتار کنید. ممکن است رئیس خود را فریب دهید اما هرگز نمی توانید همکاران یا زیردستان خود را فریب دهید. ”

برای ایجاد اعتماد ، یک رهبر باید شایستگی ، ارتباط و شخصیت خود را نشان دهد.

شخصیت استمرار را انتقال می دهد

به رهبران بدون قدرت درونی نمی توان اتکا کرد، زیرا توانایی آنها در انجام مداوم تغییر می کند. جری وست،مربی بسکتبال، اظهار داشت: “اگر  تنها در روزهایی که احساس خوبی دارید کار کنید ، نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید.” اگر مردم نمی دانند از شما به عنوان یک رهبر چه انتظاری می توانند داشته باشند ، به شما به عنوان رهبر نگاه نخواهند کرد.

شخصیت اعتماد را ممکن می سازد. و اعتماد ، رهبری را ممکن می سازد. این قانون اساس استوار  است.

وقتی به رهبرانی فکر می کنم که مظهر ثبات شخصیت هستند ، اولین فردی که به ذهن می رسد بیلی گراهام است. صرف نظر از اعتقادات مذهبی شخصی ، همه به او اعتماد دارند. چرا؟ زیرا او بیش از نیم قرن است که از شخصیت بالا الگو گرفته است. او هر روز ارزشهای خود را حفظ می کند. او هرگز تعهدی نمی گیرد مگر اینکه قرار باشد آن را حفظ کند. و او برای نشان دادن صداقت از راه خود خارج می شود.

 

قانون احترام

مردم به طور طبیعی از رهبران قوی تر از خود پیروی می کنند

اگر او را دیده بودید ، شاید اولین واکنش شما احترام نبود. او یک زن با ظاهر بسیار چشمگیر نبود-فقط کمی بییش از 150 سانتیمتر قد داشت،اواخر دهه سی سالگی را میگذراند و پوستش قهوه ای سوخته بود. او نمی توانست بخواند یا بنویسد. لباسهایی که او می پوشید کهنه و مندرس بود. وقتی لبخند می زد همه متوجه میشدند که دو دندان بالایی اش افتاده.

او تنها زندگی می کرد. داستان از این قرار بود که او در بیست و نه سالگی از شوهرش جدا شده بود. حتی بدون اینکه به او هشداری بدهد. یک روز شوهرش از خواب بیدار شد ، و دید که او رفته است. او تنها یک بار پس از آن ، سالها بعد ، با او صحبت کرد و دیگر هرگز نام او را بعد از آن ذکر نکرد.

اشتغال او نامنظم بود. بیشتر اوقات مشاغل خانگی را در هتل های کوچک انجام می داد: شستن کف ، چیدمان اتاق و آشپزی. اما تقریباً در هر بهار و پاییز او از محل کار خود ناپدید می شد ،و دوباره باز می گشت و دوباره کار می کرد تا بتواند اندک اندک پول خود را با هم جمع کند. هنگامی که او در محل کار حضور داشت ، سخت کار می کرد و از نظر جسمی سرسخت به نظر می رسید ، اما او همچنین ناگهان تحت تاثیر یکحمله به خواب میرفت . او علت این رنجش را ضربه ای به سرش گفته بود که در یک منازعه با نوجوانان به سرش زده بود.

چه کسی به چنین زنی احترام می گذارد؟ پاسخ بیش از سیصد برده است که به دنبال او آزادی را در خارج از جنوب دنبال کردند – آنها رهبری او را به رسمیت شناختند و به آن احترام گذاشتند. تقریباً همه افراد لغو کننده در نیوانگلند چنین کردند. سال 1857 بود. نام این زن هریِت توبمن بود.

چه چیزی باعث می شود یک نفر به دیگری احترام بگذارد و از او پیروی کند؟ آیا به خاطر ویژگی های رهبر است؟ آیا به خاطر روندی است که رهبر و پیرو درگیر آن می شوند؟ آیا به دلیل شرایط رخ می دهد؟ من معتقدم همه این عوامل می توانند نقش داشته باشند.

 

 1. توانایی رهبری

اولین و مهمترین آنها توانایی رهبری است. برخی از افراد با مهارت و توانایی بیشتری در رهبری متولد می شوند. همه رهبران برابر ایجاد نشده اند.

اگر توانایی رهبری طبیعی دارید ، مردم می خواهند شما را دنبال کنند. آنها می خواهند در کنار شما باشند. آنها به حرف شما گوش خواهند داد. وقتی با دید ارتباط برقرار می کنید آنها هیجان زده می شوند. با این حال ، اگر برخی از شیوه ها و ویژگی های اضافی ذکر شده در زیر را نشان ندهید ، به پتانسیل رهبری خود نخواهید رسید و ممکن است افراد دیگر از شما پیروی نکنند. تکیه بر استعداد تنها یکی از بزرگترین مشکلات احتمالی برای رهبران طبیعی است.

 1. به دیگران احترام بگذارید

دیکتاتورها و دیگر رهبران خودکامه به خشونت و ارعاب متکی هستند تا مردم را به آنچه می خواهند انجام دهند. این واقعاً رهبری نیست. در مقابل ، رهبران خوب بر احترام متکی هستند. آنها درک می کنند که تمام رهبری داوطلبانه است. وقتی رهبران به دیگران احترام می گذارند – به ویژه برای افرادی که قدرت کمتری دارند یا موقعیتی پایین تر از آنها دارند – احترام دیگران را به دست می آورند. و مردم می خواهند از افرادی پیروی کنند که بسیار به آنها احترام می گذارند.

 1. شجاعت

یکی از چیزهایی که باعث شد همه به هریت تابمن بسیار احترام بگذارند ، شجاعت فوق العاده او بود. او مصمم بود که قرار است موفق شود یا در تلاش خواهد مرد. او به خطر اهمیت نمی داد. مأموریت او واضح بود و او کاملاً نترس بود.

 

قانون شم و شهود

رهبران همه چیز را بر اساس رهبری ارزیابی می کنند

در دهه ای که در مورد 21 قانون رهبری با مخاطبان صحبت کرده ام ، متوجه شده ام که آموزش قانون شهود از همه سخت تر است. وقتی در مورد آن صحبت می کنم ، رهبران طبیعی فوراً آن را دریافت می کنند ، رهبران دانش آموخته در نهایت آن را دریافت می کنند و غیر رهبران فقط به من نگاه می کنند.

رهبران متفاوت از دیگران به مسائل نگاه می کنند. آنها همه چیز را بر اساس سوگیری رهبری خود ارزیابی می کنند. آنها دارای شهود رهبری هستند که هر کاری را که انجام می دهند به آنها اطلاع می دهد. این بخشی جدایی ناپذیر از آنها است.

چگونه رهبران فکر می کنند

به دلیل شهود ، رهبران همه چیز را با سوگیری رهبری ارزیابی می کنند. افرادی که با توانایی رهبری طبیعی متولد شده اند به ویژه در زمینه شهود رهبری قوی هستند. دیگران باید برای توسعه و پیشرفت آن سخت تلاش کنند. اما در هر صورت ، شهود از دو چیز سرچشمه می گیرد: ترکیب توانایی طبیعی ، که در حوزه های قدرت فرد ایجاد می شود و مهارت های آموخته شده. این یک شهود آگاه است و باعث می شود مسائل رهبری به گونه ای به سمت یک رهبر برود که با دیگران اینطور نیست.

رهبران خوانندگان گرایش ها هستند

اکثر پیروان روی کار فعلی خود متمرکز هستند. آنها بر اساس وظایف موجود ، پروژه ها یا اهداف خاص فکر می کنند. این همینطور است که باید باشد. بیشتر مدیران نگران کارایی و اثربخشی هستند. آنها اغلب دید وسیع تری نسبت به کارکنان دارند و بر حسب هفته ، ماه یا حتی سال فکر می کنند. اما رهبران دیدگاه گسترده تری دارند. آنها سالها ، حتی دهه ها پیش رو به نظر می رسند.

هر چیزی که در اطراف ما اتفاق می افتد در چارچوب یک تصویر بزرگتر انجام می شود. رهبران این توانایی را دارند – و مسئولیت دارند – از آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد عقب نشینی کرده و نه تنها تشخیص دهند که سازمان در کجا بوده است بلکه در کجا نیز حرکت می کند. گاهی اوقات آنها می توانند این کار را از طریق تجزیه و تحلیل انجام دهند ، اما اغلب بهترین رهبران ابتدا آن را درک کرده و داده هایی را برای توضیح آن بعدا پیدا می کنند. شهود آنها به آنها می گوید که چیزی در حال رخ دادن است ، شرایط در حال تغییر است و مشکل یا فرصتی در راه است. رهبران همیشه باید چند قدم از بهترین افراد خود جلوتر باشند ، در غیر این صورت آنها واقعا پیشرو نیستند. آنها تنها در صورتی می توانند این کار را انجام دهند که بتوانند گرایش ها را بخوانند.

رهبران خوانندگان مردم هستند

رئیس جمهور لیندون جانسون یکبار گفت وقتی وارد اتاقی می شوید ، اگر نمی توانید تشخیص دهید چه کسی طرفدار شما و چه کسی مخالف شما است ، به سیاست تعلق ندارید. این بیانیه همچنین برای هر نوع رهبر دیگری صدق می کند. شهود به رهبران کمک می کند آنچه را که در بین مردم اتفاق می افتد درک کنند و امیدها ، ترس ها و نگرانی های آنها را بشناسند. آنها می توانند آنچه در یک اتاق اتفاق می افتد را حس کنند – خواه کنجکاوی ، تردید ، بی میلی ، پیش بینی یا تسکین وجود داشته باشد.

شاید خواندن افراد مهمترین مهارتی باشد که رهبران می توانند داشته باشند. به هر حال ، اگر کاری که انجام می دهید مردم را درگیر نکند ، رهبری نیست. و اگر مردم را متقاعد نمی کنید که از آنها پیروی کنند ، در واقع پیشرو نیستید.

 

 

قانون مغناطیس

چه کسی هستی چه کسی را جذب می کنی

مردم دیگران را با سابقه مشابه جذب می کنند – و جذب می شوند. کارگران یقه آبی تمایل دارند به هم بچسبند. کارفرمایان تمایل دارند افرادی از همان نژاد را استخدام کنند. افراد تحصیل کرده تمایل دارند به دیگران که تحصیلات خوبی دارند نیز احترام بگذارند و برای آنها ارزش قائل شوند. این مغناطیس طبیعی آنقدر قوی است که سازمان هایی که به تنوع ارزش می دهند باید با آن مبارزه کنند.

به عنوان مثال ، در NFL ، صاحبان تیم سفیدپوست هستند و برای چندین دهه ، همه سرمربیان سفیدپوست بودند. اما از آنجا که اعضای لیگ به تنوع نژادی اهمیت می دهند ، آنها سیاست تنوع را وضع کردند که تیم ها را ملزم می کرد هنگام استخدام مربیان ، حداقل یک نامزد اقلیت را در فرایند مصاحبه لحاظ کنند. این سیاست به استخدام سرمربیان واجد شرایط بیشتر آمریکایی های آفریقایی تبار کمک کرده است. (اما به غیر از نژاد مسابقه ، سابقه همه مربیان به طرز چشمگیری مشابه است.)

ارزش

مردم جذب رهبرانی می شوند که ارزش های آنها شبیه ارزش های خودشان است.

مهم نیست که ارزشهای مشترک مثبت یا منفی باشند. در هر صورت ، جذابیت به همان اندازه قوی است. به کسی مثل آدولف هیتلر فکر کنید. او یک رهبر بسیار قوی بود (همانطور که می توانید بر اساس میزان تأثیر او قضاوت کنید). اما ارزشهای او تا حد زیادی پوسیده بود. او چه نوع افرادی را جذب کرد؟ رهبران با ارزشهای مشابه: هرمان گورینگ ، بنیانگذار گشتاپو. یوزف گوبلز ، یک یهودستیز تلخ که دستگاه تبلیغاتی هیتلر را اداره می کرد. رینهارد هایدریش ، فرمانده دوم پلیس مخفی نازی ، که دستور اعدام دسته جمعی مخالفان نازی را صادر کرد. و هاینریش هیملر ، رئیس پلیس و مدیر گشتاپو ، که باعث اعدام سیستماتیک یهودیان شد. همه آنها رهبران قوی بودند و همگی مردان کاملاً شرور بودند. قانون مغناطیس قدرتمند است.

انرژی

این خوب است که افراد با سطوح انرژی مشابه جذب یکدیگر می شوند زیرا وقتی فردی پرانرژی را با فردی کم انرژی جفت می کنید و از او می خواهید که با هم همکاری نزدیک داشته باشند ، می توانند یکدیگر را دیوانه کنند. فرد پر انرژی فکر می کند فرد کم انرژی تنبل است و فرد کم انرژی، فرد پر انرژی رادیوانه می داند.

هدیه

مردم به دنبال رهبران متوسطی نیستند که از آنها پیروی کنند. افراد جذب استعداد و برتری می شوند ، به ویژه در زمینه استعداد خود. به احتمال زیاد آنها به کسی احترام می گذارند و از او پیروی می کنند که استعداد خود را دارد. بازرگانان می خواهند از مدیران با مهارت در ایجاد یک سازمان و کسب سود پیروی کنند. بازیکنان فوتبال می خواهند از مربیانی با استعداد بزرگ فوتبال پیروی کنند. افراد خلاق می خواهند از رهبرانی پیروی کنند که مایل به تفکر خارج از چارچوب هستندبا این حال ، من بسیاری از رهبران را ملاقات کرده ام که انتظار دارند افراد بسیار با استعداد از آنها پیروی کنند ، هرچند که آنها نه دارای استعداد آنها هستند و نه ارزش خود را نشان می دهند.

 

قانون ارتباط

رهبران قبل از درخواست دست ، قلب را لمس می کنند

برای اینکه رهبران موثر باشند ، باید با مردم ارتباط برقرار کنند. چرا؟ زیرا شما ابتدا باید قلب افراد را لمس کنید قبل از اینکه از آنها دست بخواهید. این قانون ارتباط است. همه رهبران و ارتباط دهندگان بزرگ این حقیقت را می شناسند و تقریباً به طور غریزی به آن عمل می کنند. شما نمی توانید مردم را به فعالیت برسانید مگر اینکه ابتدا آنها را با احساسات به حرکت درآورید.

رهبران خوب همیشه در ارتباط با دیگران هستند ، چه در ارتباط با یک سازمان کامل باشند و چه با یک فرد واحد کار کنند. هرچه رابطه شما با پیروان قوی تر شود ، ارتباط بیشتری برقرار می کنید – و این احتمال وجود دارد که این پیروان بخواهند به شما کمک کنند.

من به کارکنانم می گفتم: “مردم اهمیتی نمی دهند که شما چقدر می دانید تا زمانی که بدانند چقدر برای شما اهمیت دارد.” آنها ناله می کردند چون صدای من را بسیار شنیدند ، اما با این وجود تشخیص دادند که این درست است. وقتی با مردم ارتباط برقرار می کنید و نشان می دهید که واقعاً به آنها اهمیت می دهید و می خواهید به آنها کمک کنید ، اعتبار آنها را افزایش می دهید. و در نتیجه ، آنها معمولاً به گونه ای پاسخ می دهند و می خواهند به شما کمک کنند.

چگونه ارتباط برقرار میکنید؟ این که آیا شما در مقابل یک جمع بزرگ صحبت می کنید یا در راهرو با فردی صحبت می کنید ، دستورالعمل ها یکسان است:

 1. با خود ارتباط برقرار کنید

اگر می خواهید با دیگران ارتباط برقرار کنید ، باید بدانید کی هستید و به خود اطمینان دارید. مردم به ندای ترومپت نامعلوم توجه نمی کنند. اعتماد به نفس داشته باشید و خودتان باشید. اگر اعتقاد ندارید کی هستید و کجا می خواهید رهبری کنید ، قبل از هر کار دیگری روی آن کار کنید.

 1. با گشودگی و صداقت ارتباط برقرار کنید

مردم می توانند یک تقلب را در یک مایل دورتر حس کنند. بیل والش ، مربی افسانه ای NFL ، اظهار داشت: “هیچ چیز موثرتر از تحسین صادقانه و دقیق نیست و هیچ چیز لنگ تر از تعریف و تمجید از کوکی نیست.” رهبران معتبر متصل می شوند.

 1. مخاطب خود را بشناسید

وقتی با افراد کار می کنید ، دانستن مخاطبان به این معنی است که نام افراد را بیاموزید ، از سابقه آنها مطلع شوید ، درباره رویاهایشان سوال کنید. وقتی با مخاطبان ارتباط برقرار می کنید ، با سازمان و اهداف آن آشنا می شوید. شما می خواهید با آنچه آنها اهمیت می دهند صحبت کنید ، نه فقط با آنچه شما اهمیت می دهید.

 1. پیام خود را زنده کنید

شاید مهمترین کاری که می توانید به عنوان رهبر و ارتباط دهنده انجام دهید این است که آنچه را تبلیغ می کنید تمرین کنید. اعتبار از همین جا نشأت می گیرد. بسیاری از مردم در بازار حاضرند یک چیز را به مخاطب بگویند اما کار دیگری انجام دهند. دوام ندارند.

برخی از رهبران با قانون ارتباط مشکل دارند زیرا معتقدند که ارتباط به عهده پیروان است. این امر به ویژه در مورد رهبران موضعی صادق است. آنها اغلب فکر می کنند ، من رئیس هستم. من موقعیت دارم اینها کارمندان من هستند. بگذار آنها به سراغ من بیایند. اما رهبران موفق که از قانون ارتباط اطاعت می کنند . آنها اولین قدم را با دیگران برمی دارند و سپس تلاش می کنند روابط خود را ادامه دهند. این همیشه آسان نیست ، اما برای موفقیت سازمان مهم است. یک رهبر باید این کار را انجام دهد ، مهم نیست چقدر موانع ممکن است وجود داشته باشد.

 

قانون حلقه درونی

پتانسیل یک رهبر توسط نزدیکترین افراد به او تعیین می شود

وقتی ما هر شخص فوق العاده با استعدادی را می بینیم ، همیشه وسوسه کننده است که باور کنیم استعداد به تنهایی او را موفق کرده است. فکر کردن یعنی خریدن دروغ. هیچکس به تنهایی هیچ کار بزرگی نمی کند. رهبران به تنهایی موفق نمی شوند. پتانسیل یک رهبر توسط نزدیکترین افراد به او تعیین می شود. آنچه تفاوت را ایجاد می کند ، حلقه درونی رهبر است.

چه کسانی را در دایره داخلی خود ترسیم می کنید؟

اکثر مردم یک حلقه درونی از افراد ایجاد می کنند. با این حال ، آنها معمولاً در انجام این کار استراتژیک نیستند. ما به طور طبیعی تمایل داریم خودمان را با افرادی که دوست داریم یا افرادی که با آنها راحت هستیم احاطه کنیم. تعداد کمی از مردم به اندازه کافی در مورد تأثیر نزدیکترین افراد بر کارآیی یا پتانسیل رهبری آنها فکر می کنند. شما همیشه آن را با ورزشکاران خاصی مشاهده می کنید که به رتبه های حرفه ای می روند و سرگرمی هایی که به طور حرفه ای به موفقیت می رسند. برخی خود را تخریب می کنند و هرگز به پتانسیل خود نمی رسند و اغلب می توان آن را به نوع افرادی نسبت داد که وقت خود را با آنها می گذرانند.

تنها در صورت دستیابی به پتانسیل خود به عنوان یک رهبر ، مردم شما این شانس را دارند که به پتانسیل خود برسند.

برای تمرین قانون دایره درونی ، باید در ایجاد روابط خود عمدی عمل کنید. شما باید به انجام مأموریت خود و موفقیت افرادی که از شما پیروی می کنند فکر کنید. تنها در صورت دستیابی به پتانسیل خود به عنوان یک رهبر ، مردم شما این شانس را دارند که به پتانسیل خود برسند.

همانطور که در نظر دارید آیا افراد باید در حلقه داخلی شما باشند ، سوالات زیر را از خود بپرسید. اگر می توانید به این سوالات بله پاسخ دهید ، پس آنها کاندیدهای عالی برای حلقه داخلی شما هستند:

 1. آیا آنها تأثیر زیادی بر دیگران دارند؟

یکی از کلیدهای رهبری موفق ، توانایی تأثیرگذاری بر افرادی است که بر دیگران تأثیر می گذارند. چطوری این کار را انجام میدهی؟ با جذب تأثیرگذاران به حلقه داخلی خود. این همان کاری بود که من با جیم در کلیسای دنکستر ، اوهایو انجام دادم ، و در مورد قانون ارتباط در مورد او نوشتم. هنگام ورود من ، جیم تنها فرد تأثیرگذار در سازمان بود. با ایجاد رابطه با جیم و وارد کردن او به حلقه داخلی من ، دو کار را انجام دادم. اول ، من تأثیر خود را بر او اعمال می کردم – ارزشها ، دیدگاه و فلسفه رهبری خود را با او در میان می گذاشتم. من می خواستم او حامل چشم انداز سایر افراد سازمان باشد. دوم ، من در حال فهمیدن نظر او بودم. اگر او سوالات یا اعتراضی نسبت به کاری داشت که من می خواستم انجام دهم ، می توانستم بلافاصله در مورد آن مطلع شوم و با او کار کنم.

 1. آیا آنها یک هدیه تکمیلی به میز می آورند؟

به دلیل هدیه رهبری ، من به طور طبیعی رهبران را جذب می کنم. و همچنین به شدت جذب رهبران می شوم. در مورد ضربه زنندگان بیس بال بزرگ گفته می شود که وقتی با دیگر ضربه زنندگان خوب کنار هم جمع می شوند ، همه آنها در مورد ضربه زدن صحبت می کنند. در مورد رهبران خوب هم همینطور است. وقتی دور هم جمع می شوند ، تجربیات خود را به اشتراک می گذارند ، از یکدیگر سوال می کنند و ایده ها را آزمایش می کنند. اما یکی از بهترین کارهایی که در دوران رهبری انجام داده ام این است که چند نفر کلیدی را وارد حلقه درونی خود کنم که دارای نقاط قوت در زمینه های ضعف من هستند.

 1. آیا آنها یک موقعیت استراتژیک در سازمان دارند؟

برخی افراد به دلیل اهمیت آنها در سازمان به حلقه درونی شما تعلق دارند. اگر شما و آنها در یک صفحه کار نمی کنید ، کل سازمان دچار مشکل می شود. جان هال مطمئناً این توصیف را در زندگی من جا می دهد. دو سازمانی که او برای من رهبری می کند ، ایکوییپ و ISS ، بدون رهبری او نمی توانند فعالیت کنند. برخی از مهمترین و موثرترین کارهایی که من انجام می دهم از طریق ایکوییپ انجام می شود. این سازمان در حال حاضر بیش از یک میلیون رهبر در سراسر جهان آموزش داده است و در حال آماده سازی برای آموزش بیشتر است.

.

 

قانون اختیار دادن

فقط رهبران قدرتمند به دیگران اختیار می دهند

رهبری خوب به معنای غنی سازی خود نیست بلکه به معنای توانمندسازی دیگران است. تحلیلگران رهبری لین مک فارلند ، لری سن و جان چایلدرس می گویند “مدل رهبری مدلی است ، که در آن نقش های رهبری به همه افراد محول می شود تا بتوانند در تمام ظرفیت خود سهیم باشند.”3فقط افراد توانمند می توانند به پتانسیل خود برسند. هنگامی که یک رهبر نمی تواند دیگران را توانمند سازد یا نمی کند ، موانعی را در داخل سازمان ایجاد می کند که پیروان نمی توانند بر آنها غلبه کنند. اگر موانع به اندازه کافی طولانی باقی بمانند ، مردم تسلیم می شوند و تلاش خود را متوقف می کنند ، یا به سازمان دیگری می روند تا بتوانند پتانسیل خود را به حداکثر برسانند.

هنگامی که رهبران در اختیار دادن دیگران شکست می خورند ، معمولاً به سه دلیل عمده برمی گردد:

مانع شماره 1 برای اختیار دادن: تمایل به امنیت شغلی

دشمن شماره یک اختیار دادن، ترس از دست دادن چیزی است که داریم. رهبران ضعیف نگران هستند که اگر به زیردستان خود کمک کنند ، خودشان غیرقابل کنترل خواهند شد. اما حقیقت این است که تنها راهی که برای خود ضروری می سازید این است که خود را غیر قابل دفاع کنید. به عبارت دیگر ، اگر بتوانید دیگران را به طور مستمر توانمند کنید و به آنها کمک کنید تا بتوانند شغل شما را در دست بگیرند ،  برای سازمان ارزشمند می شوید. این پارادوکس قانون اختیار دادن است.

دشمن شماره یک اختیار دادن ترس از دست دادن چیزی است که داریم.

 

مانع شماره 2 برای اختیار دادن: مقاومت در برابر تغییر

جان اشتاین بک ، نویسنده برنده جایزه نوبل ، می گوید: “این طبیعت انسان است که با افزایش سن اعتراض خود را به تغییر ، به ویژه تغییر در جهت بهتر نشان می دهد.” براساس ماهیت خود ، اختیار دادن:  در ذات خود تغییرات مداوم را به ارمغان می آورد زیرا مردم را به رشد و نوآوری تشویق می کند. تغییر قیمت پیشرفت است. زندگی با آن همیشه آسان نیست.

اکثر مردم تغییر را دوست ندارند. این یک واقعیت است. با این حال ، یکی از مهمترین وظایف رهبران بهبود مستمر سازمان های خود است. به عنوان یک رهبر ، شما باید خود را آموزش دهید تا تغییرات را بپذیرد ، آن را بخواهد ، و راهی برای آن ایجاد کند. رهبران موثر نه تنها مایل به تغییر نیستند. آنها عامل تغییر می شوند

مانع شماره 3 برای اختیار دادن:ارزش قائل نشدن برای خود

جان پیرز گفت: “اگر فکر می کنید روی اسب بامزه به نظر می رسید ، نمی توانید سواره نظام را رهبری کنید.” افراد خودآگاه به ندرت رهبران خوبی هستند. آنها روی خود تمرکز می کنند و نگران ظاهر خود ، نظر دیگران و دوست داشتن آنها هستند. آنها نمی توانند به دیگران قدرت بدهند زیرا احساس می کنند خودشان هیچ قدرتی ندارند. و شما نمی توانید آنچه را که ندارید بدهید.

بهترین رهبران دارای احساس قوی از ارزش خود هستند. آنها به خود ، رسالت خود و مردم خود اعتقاد دارند. همانطور که باک راجرز نویسنده می گوید: “برای کسانی که به خود اعتماد دارند ، تغییر محرک است زیرا معتقدند یک نفر می تواند تغییر ایجاد کند و بر آنچه در اطرافش می گذرد تأثیر بگذارد. این افراد عامل و محرک هستند. ” آنها همچنین قدرتمند هستند.

فقط رهبران مطمئن می توانند خود را واگذار کنند. مارک تواین یکبار اظهار داشت که زمانی اتفاقات بزرگی رخ می دهد که اهمیت ندهید چه کسی اعتبار را دریافت می کند. اما من معتقدم شما می توانید این کار را یک قدم جلوتر بردارید. من معتقدم بزرگترین چیزها تنها زمانی اتفاق می افتد که به دیگران اعتبار بدهید. دریاسالار جیمز بی. استاکدیل ، نامزد معاون ریاست جمهوری ، اظهار داشت: “رهبری باید بر اساس حسن نیت باشد… این به معنای تعهد آشکار و از صمیم قلب برای کمک به پیروان است…

“رهبران بزرگ با واگذاری آن اقتدار را به دست می آورند.”
—جیمز بی. استاکدیل

 

قانون تصویر

مردم کاری را انجام می دهند که مردم می بینند

به نظر می رسد رهبران بزرگ همیشه دارای دو ویژگی ظاهراً متفاوت هستند. آنها هر دو بسیار بینایی و بسیار کاربردی هستند. چشم انداز آنها را قادر می سازد تا فراتر از آن را ببینند. آنها می توانند تصور کنند که چه چیزی در راه است و چه کاری باید انجام شود.

همانطور که نویسنده هانس فینزل مشاهده کرد ، “رهبران به عنوان رویاپرداز دریافت می شوند. هر چه در رهبری بالاتر بروید ، کار شما در مورد آینده بیشتر است. ”

درعین حال ،  رهبران آنقدر کاربردی هستند که بدانند چشم انداز بدون عمل هیچ نتیجه ای ندارد. آنها خود را مسئول کمک به پیروان خود برای اقدام می دانند. این می تواند مشکل باشد زیرا پیروان اغلب نمی توانند آینده را مانند رهبر تصور کنند. آنها نمی توانند تصور کنند که چه چیزی برای تیم بهتر است. آنها تصویر کلی را از دست می دهند. چرا؟ زیرا بینایی تمایل به نشتی دارد.

مدل سازی موثر رهبر از چشم انداز باعث زنده شدن تصویر می شود!

رهبران مهمانداران چشم انداز هستند. بنابراین آنها برای پر کردن شکاف بین آنها و پیروانشان باید چه کنند؟ وسوسه بسیاری از رهبران این است که فقط در مورد چشم انداز صحبت کنند. اشتباه نکنید: ارتباط قطعاً مهم است. رهبران خوب باید چشم انداز را به وضوح ، خلاقانه و مستمر بیان کنند. ارتباط موثر رهبر با چشم انداز ، تصویر را واضح می کند. اما این کافی نیست. رهبر همچنین باید با دیدگاه زندگی کند. مدل سازی موثر رهبر از چشم انداز باعث زنده شدن تصویر می شود!

رهبران خوب همیشه از این واقعیت آگاه هستند که آنها را الگو قرار می دهند و دیگران نیز آنچه را که انجام می دهند ، خوب یا بد انجام می دهند. به طور کلی ، هرچه اقدامات رهبران بهتر باشد ، مردم آنها نیز بهتر عمل می کنند.

این بدان معنا نیست که رهبران همه پاسخ ها را دارند. هرکسی که رهبری چیزی را بر عهده داشته باشد این را می داند. رهبرانی که بیشترین تأثیر را می گذارند اغلب کسانی هستند که در میان عدم قطعیت به خوبی رهبری می کنند.

 

قانون پذیرش

مردم ابتدا رهبر را میپذیرند و سپس بینش او را میپزیند

هنگامی که دنبال کنندگان از رهبر یا چشم انداز خوششان نمی آید، به دنبال یک رهبر دیگر هستند.

تنها زمانی که افراد از رهبری که دوست ندارند با دیدی که به آن اعتقاد ندارند پیروی می کنند ، زمانی است که رهبر دارای نوعی اهرم است. این می تواند به اندازه تهدید خشونت فیزیکی شوم و یا به عنوان توانایی جلوگیری از پرداخت حقوق باشد. اگر پیروان انتخابی در این زمینه داشته باشند ، آنها را دنبال نمی کنند. و حتی اگر انتخاب چندانی نداشته باشند ، به دنبال رهبر دیگری می گردند که از او پیروی کند. این وضعیت بدون هیچ برنده ای برای همه افراد درگیر است.

وقتی طرفداران رهبر را دوست ندارند ، اما آنها از چشم انداز خوششان می آید… آنها به دنبال یک رهبر دیگر هستند

شاید از این موضوع شگفت زده شوید. حتی اگر مردم فکر کنند که علت خوبی است ، اما اگر رهبر را دوست نداشته باشند ، بیرون می روند و یکی دیگر را پیدا می کنند. این یکی از دلایلی است که مربیان اغلب در ورزش های حرفه ای تیم تغییر می دهند. دیدگاه برای هر تیم همیشه ثابت می ماند: همه می خواهند قهرمانی کسب کنند. اما بازیکنان همیشه به رهبر خود اعتقاد ندارند.

و وقتی این کار را نمی کنند ، چه اتفاقی می افتد؟ مالکان همه بازیکنان را اخراج نمی کنند. آنها رهبر را اخراج می کنند و شخصی را می آورند که امیدوارند بازیکنان او را بپذیرند.سطح استعداد اکثر مربیان حرفه ای مشابه است. اثربخشی سیستم های آنها تفاوت چندانی ندارد. آنچه اغلب آنها را از هم جدا می کند توانایی های رهبری و میزان اعتبار آنها در بین بازیکنان است.

هنگامی که پیروان رهبر را دوست داشته باشند اما چشم انداز او را نپسندند، آنها چشم انداز را تغییر می دهند

وقتی پیروان با دید رهبر خود موافق نباشند ، واکنش های مختلفی نشان می دهند. گاهی اوقات آنها تلاش می کنند تا رهبر خود را متقاعد کنند که بینش را تغییر دهد. گاهی اوقات آنها دیدگاه خود را رها کرده و نظر رهبر خود را اتخاذ می کنند. در مواقع دیگر آنها سازش پیدا می کنند. اما تا زمانی که هنوز رهبر را خریداری می کنند ، به ندرت بیرون و بیرون او را رد می کنند. آنها همچنان دنبال خواهند کرد.

یک مثال عالی در بریتانیای کبیر رخ داد. تونی بلر مدت طولانی در سمت نخست وزیری فعالیت می کرد. او یک رهبر مردمی بود که سه بار برای خدمت انتخاب شد. در عین حال ، اکثریت مردم بریتانیای کبیر مخالف سیاست بلر برای مشارکت ملت در جنگ با عراق بودند. چرا بلر این مدت طولانی در سمت خود ماند؟ زیرا آنها او را به عنوان یک رهبر  پذیرفته بودند. در نتیجه ، آنها مایل بودند با تفاوت فلسفی خود با او زندگی کنند.

هنگامی که دنبال کنندگان هم رهبر و چشم انداز ر دوست داشته باشند از هر دو استقبال میکنند

 

قانون پیروزی

رهبران راهی برای پیروزی تیم پیدا می کنند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی رهبران پیروز را از کسانی که شکست می خورند جدا می کند؟ چه چیزی برای برنده شدن یک تیم لازم است؟ تشخیص کیفیتی که برندگان را از بازندگان جدا می کند ، دشوار است. هر موقعیت رهبری متفاوت است. هر بحرانی چالش های خاص خود را دارد. اما من فکر می کنم که رهبران پیروز در یک چیز مشترک هستند: آنها تمایلی به پذیرش شکست ندارند. جایگزین برنده شدن برای آنها کاملاً غیرقابل قبول است. در نتیجه ، آنها می فهمند که برای رسیدن به پیروزی چه باید کرد.

 1. اولین قدم برای تمرین قانون پیروزی ، مسئولیت پذیری موفقیت تیم ، بخش یا سازمانی است که شما رهبری می کنید. باید شخصی بشه تعهد شما باید بیشتر از تعهد اعضای تیم شما باشد. اشتیاق شما باید بالا باشد. فداکاری شما باید بدون تردید باشد.

آیا در حال حاضر چنین تعهدی را نشان می دهید؟ در غیر این صورت ، باید خودتان را معاینه کنید تا مشخص شود آیا در شما وجود دارد یا خیر

 1. اگر شما متعهد به هدایت تیم خود به سمت پیروزی هستید ، تنها در صورتی می توانید به آن دست یابید که افراد مناسب را در تیم داشته باشید. به تمام مهارت های لازم برای رسیدن به اهداف خود فکر کنید. یادداشت بر داشتن. حالا آن لیست را با نام افراد تیم خود مقایسه کنید. اگر وظایف یا وظایفی وجود دارد که هیچ کس در تیم مناسب آنها نیست ، باید اعضای خود را به تیم اضافه کنید یا آنهایی را که دارید آموزش دهید.
 2. یکی دیگر از اجزای مهم برای هدایت تیم شما به پیروزی وحدت بینش است. کمی تحقیق غیررسمی انجام دهید تا بدانید چه چیزی برای اعضای تیم شما مهم است. از آنها بپرسید که می خواهند شخصاً به چه چیزی برسند. و از آنها بخواهید که هدف یا مأموریت تیم ، بخش یا سازمان را شرح دهند. اگر پاسخهای گوناگونی دریافت می کنید ، باید بر روی ایجاد یک دید واحد به طور واضح ، خلاقانه و پیوسته کار کنید تا همه در یک صفحه باشند. همچنین باید با هر یک از اعضای تیم کار کنید تا نشان دهید که چگونه اهداف شخصی می توانند با اهداف کلی تیم هماهنگ شوند.

 

 

قانون تحرک

حرکت بهترین دوست رهبر است

اگر همه اشتیاق ، ابزارها و افرادی را دارید که برای تحقق یک چشم انداز عالی به آنها نیاز دارید ، اما به نظر نمی رسد که سازمان خود را به حرکت درآورده و در مسیر درست حرکت کنید ، شما به عنوان یک رهبر در آب مرده اید. اگر نتوانید کارها را پیش ببرید ، موفق نخواهید شد. در چنین شرایطی به چه چیزی نیاز دارید؟ از قدرت بهترین دوست رهبر استفاده کنید: حرکت.

اگر می خواهید سازمان ، بخش یا تیم شما موفق شود ، باید قانون حرکت را بیاموزید و از آن در سازمان خود حداکثر استفاده را ببرید. در اینجا مواردی در مورد حرکت وجود دارد که باید بدانید:

 1. حرکت مبلغ کننده بزرگ است

قانون حرکت در محل کار به راحتی در ورزش قابل مشاهده است زیرا نوسانات حرکت در فاصله چند ساعت درست قبل از چشمان شما رخ می دهد. وقتی تیمی وارد بازی می شود ، به نظر می رسد که هر نمایشی کار می کند. به نظر می رسد هر ضربه ای گل می زند. به نظر می رسد تیم هیچ غلطی نمی کند. مخالفش هم درست است.

 1. حرکت باعث می شود که رهبران بهتر از آنها باشند

وقتی رهبران شتاب را در کنار خود دارند ، مردم فکر می کنند که نابغه هستند. آنها به کاستی های گذشته نگاه می کنند. آنها اشتباهات رهبران را فراموش کرده اند. شتاب دیدگاه همه را درباره رهبران تغییر می دهد. مردم دوست دارند خود را با برندگان معاشرت کنند.

 1. به پیروان کمک می کند که بهتر از آنچه هستند عمل کنند

وقتی رهبری قوی باشد و در یک سازمان شتاب ایجاد شود ، افراد برای انجام در سطوح بالاتر انگیزه پیدا می کنند. آنها فراتر از امیدها و انتظارات خود موثر می شوند.

 

قانون اولویت ها

رهبران از این موضوع آهگاهند که فعالیت لزوما موفقیت نیست

رهبران هرگز به جایی نمی رسند که دیگر نیازی به اولویت بندی نداشته باشند. این چیزی است که رهبران خوب به آن ادامه می دهند ، چه آنها یک شرکت میلیارد دلاری را رهبری کنند ، چه یک کسب و کار کوچک را اداره کنند ، چه یک کلیسا را ​​نگهبانی کنند ، یک تیم را راهنمایی کنند یا یک گروه کوچک را رهبری کنند. من فکر می کنم رهبران خوب به طور شهودی این را می دانند. با این حال ، همه رهبران از نظم و ترتیب اولویت بندی استفاده نمی کنند. چرا؟

اولین حرف را توجه به الویت ها میزند

زندگی همه رهبران موثر را بررسی کنید ، خواهید دید که آنها اولویت ها را در عمل به کار می گیرند. هر بار که نورمن شوارتزکوف فرماندهی جدیدی را بر عهده گرفت ، فقط به شهود رهبری خود تکیه نکرد. او همچنین اولویت های واحد را مورد بررسی مجدد قرار داد. لنس آرمسترانگ توانست هفت قهرمانی تور دو فرانس را به دست آورد زیرا اولویت های او رژیم تمرینی او را هدایت می کرد. وقتی روالد آموندسن کاشف موفق شد تیم خود را به قطب جنوب و به عقب ببرد ، تا حدی به دلیل توانایی او در تعیین اولویت های درست بود.

رهبران موفق طبق قانون اولویت ها زندگی می کنند. آنها تشخیص می دهند که فعالیت لزوماً یک موفقیت نیست. اما به نظر می رسد بهترین رهبران بتوانند با رعایت اولویت های متعدد در هر فعالیت ، قانون اولویت ها را برای آنها کار کنند. این در واقع آنها را قادر می سازد تا تمرکز خود را افزایش داده و تعداد اقدامات خود را کاهش دهند.

 

 

قانون از خودگذشتگی

یک رهبر برای اینکه صعود کند باید از خود گذشتگی داشته باشد

آیا فردی برای هدایت افراد دیگر قدم جلو می گذارد؟ برای هر فرد پاسخ متفاوت است. تعداد کمی این کار را برای زنده ماندن انجام می دهند. برخی این کار را برای کسب درآمد انجام می دهند. بسیاری تمایل به ایجاد یک تجارت یا سازمان دارند. دیگران این کار را می کنند زیرا می خواهند دنیا را تغییر دهند. این دلیل مارتین لوتر کینگ جونیور بود.

اگر می خواهید به بهترین رهبر تبدیل شوید ، پس باید مایل باشید که برای رهبری خوب فداکاری کنید.

در اینجا مواردی است که باید در مورد قانون ایثار بدانید:

 1. هیچ موفقیتی بدون فداکاری وجود ندارد

هر فردی که در زندگی به موفقیت هایی دست یافته است ، برای این کار فداکاری کرده است. بسیاری از افراد شاغل چهار سال یا بیشتر را اختصاص می دهند و هزاران دلار برای شرکت در کالج می پردازند تا وسایل مورد نیاز خود را قبل از شروع کار خود تهیه کنند. ورزشکاران ساعت های بی شماری را در سالن بدنسازی تمرین می کنند و خود را آماده می کنند تا در سطح بالایی اجرا کنند. والدین بیشتر اوقات فراغت خود را کنار گذاشته و منابع خود را فدا می کنند تا بتوانند فرزندان خود را به خوبی انجام دهند. رالف والدو امرسون ، شاعر و فیلسوف ، اظهار داشت: “برای هر چیزی که از دست داده اید ، چیز دیگری به دست آورده اید. و برای هر چیزی که بدست می آورید ، چیزی را از دست می دهید. ” زندگی یک سری معاملات است ، یک چیز برای دیگری.

 1. اغلب از رهبران خواسته می شود که بیش از دیگران تسلیم شوند

قلب رهبری این است که دیگران را بر خود ترجیح دهید. این کار را برای تیم انجام می دهد. به همین دلیل ، من معتقدم که رهبران باید حقوق خود را واگذار کنند. همانطور که جرالد بروکس ، سخنران و کشیش رهبری می گوید ، “وقتی رهبر می شوید ، حق فکر کردن در مورد خود را از دست می دهید.”

 

 1. شما باید بیدار باشید تا بمانید

اگر رهبران برای بالا آمدن باید تسلیم شوند ، پس برای بیدار ماندن باید بیشتر تسلیم شوند. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تیم های ورزشی چقدر به ندرت فصل قهرمانی پشت سر هم دارند؟ دلیل آن ساده است: اگر یک رهبر بتواند یک قهرمانی با تیم خود کسب کند ، اغلب تصور می کند که می تواند نتایج سال آینده را با انجام همان کارها تکرار کند. او تمایلی به فداکاری های اضافی در خارج از فصل ندارد تا خود را برای چالشی که سال آینده اغلب بزرگتر است آماده کند. اما موفقیت امروز بزرگترین تهدید برای موفقیت فردا است. و چیزی که یک تیم را به قله می رساند چیزی نیست که آن را در آنجا نگه می دارد. تنها راه بیدار ماندن ، تسلیم شدن بیشتر است. موفقیت رهبری مستلزم تغییر مداوم ، بهبود مستمر و فداکاری مداوم است.

 

قانون زمان بندی

زمان رهبری به همان اندازه مهم است
چه باید کرد و کجا باید رفت.

زمان بندی همه چیز است

رهبران خوب تشخیص می دهند که زمان رهبری به همان اندازه مهم است که باید چه کار کرد و کجا رفت. زمان بندی اغلب تفاوت بین موفقیت و شکست در یک تلاش است.

هر بار که یک رهبر حرکت می کند ، واقعاً تنها چهار نتیجه وجود دارد:

 1. اقدام نادرست در زمان اشتباه منجر به فاجعه می شود

رهبری که در زمان اشتباه اقدام اشتباه را انجام دهد ، مطمئناً بازتاب منفی خواهد داشت.

 1. اقدام درست در زمان اشتباه باعث مقاومت می شود

وقتی صحبت از رهبری خوب می شود ، داشتن چشم انداز برای جهت گیری سازمان یا تیم و دانستن چگونگی رسیدن به آن کافی نیست. اگر اقدامی درست انجام دهید اما آن را در زمان نامناسب انجام دهید ، ممکن است هنوز موفق نباشید زیرا افرادی که شما رهبری می کنید می توانند مقاوم شوند.

زمان بندی مناسب رهبری به چیزهای زیادی نیاز دارد:

درك كردن- رهبران باید درک کاملی از وضعیت داشته باشند.

بلوغ- اگر انگیزه رهبران درست نباشد ، زمان بندی آنها نیز مشخص می شود.

اعتماد به نفس- مردم از رهبرانی پیروی می کنند که می دانند باید چه کار کرد.

قاطعیت-رهبران وسواس انگیز ، پیروان شگفت انگیز ایجاد می کنند.

تجربه- اگر رهبران تجربه ندارند ، پس باید از دیگران که دارای آن هستند ، حکمت کسب کنند.

بینش- زمان بندی اغلب به موارد نامشهود بستگی دارد ، مانند حرکت و روحیه.

آماده سازی- اگر شرایط مناسب نیست ، رهبران باید آن شرایط را ایجاد کنند

افرادی که به طور طبیعی کارآفرین هستند اغلب دارای حس زمان بندی قوی هستند. آنها به طور شهودی می دانند که زمان انجام یک حرکت – استفاده از یک فرصت است. آنها گاهی در آن لحظات کلیدی در اعمال خود اشتباه می کنند. برادرم ، لری ، که تاجر بسیار خوبی است ، در این زمینه مربیگری من را بر عهده داشته است. لری می گوید بزرگترین اشتباهی که کارآفرینان و دیگر افراد در تجارت انجام می دهند این است که بدانند چه زمانی ضرر خود را کاهش دهند یا چه زمانی سرمایه گذاری خود را افزایش دهند تا بیشترین سود را کسب کنند. اشتباهات آنها ناشی از اقدام اشتباه در زمان مناسب است.

وقتی رهبر مناسب و زمان مناسب کنار هم قرار می گیرند ، اتفاقات باورنکردنی رخ می دهد. یک سازمان به اهداف خود می رسد ، پاداش های باورنکردنی می گیرد و شتاب می گیرد. موفقیت تقریباً اجتناب ناپذیر می شود. اگر به تاریخ تقریباً هر سازمانی نگاه کنید ، یک لحظه محوری پیدا خواهید کرد که رهبر مناسب در زمان مناسب اقدام مناسب را انجام داد و این سازمان را متحول کرد. وینستون چرچیل ، که بزرگی او در رهبری وابسته به قانون زمان بندی بود ، تأثیری را که رهبران می توانند ایجاد کنند – و رضایت آنها را می توانند تجربه کنند – هنگامی که اقدامات مناسب را در زمان مناسب انجام می دهند ، بیان می کند. او گفت: “لحظه خاصی در زندگی هر فردی فرا می رسد ، لحظه ای که آن شخص برای آن متولد شده است. این فرصت ویژه ، هنگامی که از آن استفاده می کند ، مأموریت خود را انجام می دهد – مأموریتی که برای آن واجد شرایط منحصر به فرد است. در آن لحظه ، او عظمت را می یابد. بهترین ساعت اوست. ” هر رهبری آرزو دارد آن لحظه را تجربه کند.

 

 

قانون رشد انفجاری

برای رشد بیشتر ،پیروان را رهبری کنید

برای چند برابر کردن رشد،رهبران را رهبری کنید

حرکت به جلو

رهبران طبیعتاً بی تاب هستند. حداقل همه رهبرانی که می شناسم هستند. رهبران می خواهند سریع حرکت کنند. آنها می خواهند دید تحقق یافته را ببینند. آنها از پیشرفت لذت می برند. رهبران خوب به سرعت ارزیابی می کنند که یک سازمان کجاست ، پروژه ای را که باید به آنجا برسد ، ارزیابی می کنند و ایده های قوی در مورد چگونگی دستیابی به آن دارند. مشکل این است که اکثر اوقات مردم و سازمان از رهبر عقب می مانند. به همین دلیل ، رهبران همیشه بین محل زندگی خود و مردمشان و جایی که باید باشند تنش ایجاد می کنند. من این تنش را در تمام زندگی ام تجربه کرده ام. در هر سازمانی که من عضو آن بودم ، احساس قوی داشتم که باید به کجا برسد. من حتی در کودکی چنین احساسی داشتم. (من همیشه در مورد جایی که باید برویم درست نبودم ، اما همیشه فکر می کردم می دانم!)

تمرکز متفاوت

تبدیل شدن به رهبری که رهبران خود را توسعه می دهد ، مستلزم تمرکز و نگرش کاملاً متفاوت از جذب و رهبری دنبال کنندگان است. این طرز فکر متفاوتی می خواهد. برخی از تفاوت های رهبرانی را که پیرو جذب می کنند و رهبرانی که رهبران خود را توسعه می دهند ، در نظر بگیرید:

هیجان ناشی از رهبر شدن است. وقتی صحبت می کنید ، مردم گوش می دهند. وقتی می خواهید کاری را انجام دهید ، می توانید افراد دیگری را برای کمک به شما دعوت کنید. داشتن فالوور می تواند به شما احساس نیاز و اهمیت دهد. با این حال ، این دلیل بسیار سطحی برای دنبال کردن رهبری است. رهبران خوب به خاطر پیروان خود و آنچه که می توانند پس از اتمام زمان رهبری خود پشت سر بگذارند رهبری می کنند.

وقتی شما رهبری گروهی از افراد را بر عهده دارید ، چه کسانی معمولاً بیشترین زمان و توجه را درخواست می کنند؟ ضعیف ترین افراد گروه. اگر به آنها اجازه دهید ، 80 درصد یا بیشتر وقت شما را مصرف می کنند. با این حال ، رهبران فعال که قانون رشد انفجاری را اجرا می کنند ، اجازه نمی دهند که 20 درصد پایین تمام وقت خود را صرف کنند. آنها به دنبال بهترین 20 درصد – افرادی با بیشترین پتانسیل رهبری – هستند و وقت خود را صرف توسعه آنها می کنند. آنها می دانند که اگر بهترین ها را توسعه دهند ، بهترین ها در بقیه کمک خواهند کرد.

یک ضرورت کار با 20 درصد پایین این است که شما باید دائماً با نقاط ضعف آنها کنار بیایید. افراد ناموفق معمولاً در زمینه اصول اولیه به کمک نیاز دارند. مشکلات در آن زمینه ها آنها را از دستیابی به عملکرد ثابت به طور منظم باز می دارد. با این حال ، وقتی با بهترین افراد خود کار می کنید ، می توانید نقاط قوت آنها را تقویت کنید.

رهبرانی که فقط پیروان خود را جذب می کنند و هرگز آنها را توسعه نمی دهند ، ارزش کسانی را که رهبری می کنند افزایش نمی دهند. با این حال ، وقتی رهبران برای توسعه رهبرانی که جذب می کنند وقت بگذارند ، سرمایه گذاری ارزشمندی در آنها انجام می دهند. هر لحظه ای که صرف می کنند به افزایش توانایی و نفوذ آنها کمک می کند. و این به آنها و سازمان سود می رساند.

 

قانون میراث

ارزش ماندگار یک رهبر با میراث او  اندازه گیری می شود

آیا می خواهید مردم در مراسم تشییع جنازه شما چه بگویند؟ این ممکن است یک سوال عجیب به نظر برسد ، اما ممکن است مهمترین چیزی باشد که می توانید از خود به عنوان یک رهبر بپرسید. اکثر مردم هرگز آن را در نظر نمی گیرند. و این خوب نیست ، زیرا اگر این کار را نکنند ، زندگی و رهبری آنها می تواند جهتی متفاوت از بزرگترین تأثیر بالقوه خود داشته باشد. اگر می خواهید رهبری شما واقعاً معنا داشته باشد ، باید قانون میراث را در نظر بگیرید. چرا؟ زیرا ارزش پایدار یک رهبر با جانشینی سنجیده می شود.

توسعه میراث رهبری خود

اگر می خواهید به عنوان رهبر بر نسل آینده تأثیر بگذارید ، پیشنهاد می کنم در مورد میراث خود بسیار عمدی عمل کنید. من معتقدم که هر شخصی میراثی به جا می گذارد. برای برخی مثبت است. برای دیگران منفی است. اما این چیزی است که من می دانم: ما انتخاب داریم که چه میراثی را به جای خواهیم گذاشت و باید کار کنیم و عمدی باشیم تا میراثی را که می خواهیم ترک کنیم. در اینجا نحوه:

 1. میراثی را که می خواهید ترک کنید ، بدانید

اکثر مردم به سادگی زندگی خود را می پذیرند -آنها را هدایت نمی کنند. من معتقدم که مردم باید درباره نحوه زندگی خود پیشگیرانه عمل کنند و معتقدم که این امر به ویژه در مورد رهبران صادق است.

 1. میراثی را که می خواهید ترک کنید ، زندگی کنید

من معتقدم که برای داشتن هرگونه اعتبار به عنوان یک رهبر ، باید آنچه را که می گویید باور دارید ، زندگی کنید. (من در قانون اساس استوار و قانون تصویر به آن پرداخته ام.) از آنجا که میراث من شامل افزودن ارزش با تأثیرگذاری بر رهبران است ، بیشتر توجه خود را بر رهبران متمرکز کرده ام و در تلاشهای خود بسیار عمدی بوده ام. تا آنها را رهبری کند.

 1. انتخاب کنید که چه کسی می خواهد بر اساس میراث خود را انجام دهد

من نمی دانم که می خواهید در زندگی به چه چیزی برسید ، اما می توانم این را به شما بگویم: میراثی در افراد زنده است نه چیزها. مکس دیپری ، نویسنده کتاب رهبری یک هنر است ، اظهار داشت: “جانشینی یکی از مسئولیت های کلیدی رهبری است.” با این حال قانون میراث چیزی است که به نظر می رسد تعداد کمی از رهبران آن را اجرا می کنند. اغلب رهبران انرژی خود را برای سازمانها ، ساختمانها ، سیستمها یا سایر اشیاء بی جان صرف می کنند. اما فقط مردم بعد از رفتن ما زندگی می کنند. هر چیز دیگری موقتی است.

 

برای ادامه میراث خود در چه کسی سرمایه گذاری خواهید کرد؟ در حالت ایده آل ، شما باید افرادی را انتخاب کنید که پتانسیل بالاتری نسبت به خود دارند که قادر خواهند بود “روی شانه های شما بایستند” و بیشتر از شما انجام دهند. از همین امروز سرمایه گذاری روی آنها را آغاز کنید.

همه چیز در رهبری بالا و پایین می شود

خب تا اینجا شما را با 21قانون انکار ناپذیر رهبری آشنا کردیم.آنها را بیاموزید ، آنها را جدی بگیرید و آنها را در زندگی خود به کار بگیرید. اگر آنها را دنبال کنید ، مردم شما را دنبال خواهند کرد. من بیش از سی سال است که رهبری را تدریس می کنم و در آن سالها به افرادی که آموزش داده ام چیزی گفته ام که اکنون به شما می گویم: همه چیز به رهبری بالا و پایین می شود. بعضی ها وقتی این را می گویم حرف من را باور نمی کنند ، اما واقعیت دارد. هرچه بیشتر در زندگی تلاش کنید ، بیشتر متوجه خواهید شد که رهبری تفاوت را ایجاد می کند. هر تلاشی که می توانید انجام دهید که شامل افراد دیگر می شود بسته به رهبری زنده می ماند یا می میرد

سقوط آزاد:
بحران منسوخ شدن و زوال

سقوط آزاد می تواند در هر نقطه ای از چرخه عمر یک شرکت اتفاق بیفتد. اما بیشتر در شرکت‌های در حال بلوغ که مدل کسب‌وکارشان مورد حمله شدید شورشیان جدید قرار گرفته است (به کتابفروشی‌هایی که توسط آمازون مورد حمله قرار گرفته‌اند فکر کنید) یا دیگر در بازار در حال تغییر قابل دوام نیست (به کرایه نوارهای ویدیویی بلاک باستردر فروشگاه‌ها فکر کنید پس از فراهم شدن امکان دانلودمحتوا).

اگر شما یکی از معدود افرادی هستید که سقوط آزاد را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر احساس وحشتناکی دارد. از دست دادن حرکت و کنترل. اضطراب زمانی که احساس می‌کنید شرکتتان در حال فرو ریختن است. مارپیچ رو به پایین رویدادها. چشم انداز یک فاجعه عجولانه درک اینکه اهرم هایی که قبلاً به خوبی کار می کردند دیگر اصلاً کار نمی کنند.

دربحران ازنفس افتادن ، که به اندازه کافی بد بود، وقت داشتید که در مورد حرکت بعدی خود فکر کنید، و احتمالاً گزینه های زیادی دارید. با این حال، در سقوط آزاد، شما به سمت سقوط می روید و زمان شما تمام می شود.

رشد موفقیت آمیز یک کسب و کار جدید مستلزم پیگیری مزایای مقیاس و در عین حال وفادار ماندن به ذهنیت بنیانگذار است. این جوهر چیزی است که ما آن را سفر به شمال می نامیم: حرکت از شورش در پایین سمت راست نقشه ما، به مقیاس شورش در بالا سمت راست. با این حال، برای انجام موفقیت‌آمیز آن سفر، شرکت‌ها باید برای مقابله با بادهای غربی برنامه‌ریزی کرده و برنامه‌ریزی کنند: نیروهای داخلی که می‌توانند آنها را از مسیر خود منحرف کنند. در شکل نشان داده شده است.

اضافه بار
و فرسایش ذهنیت بنیانگذار

سرفصل های کتاب

زندگی شما می‌تواند یک داستان بزرگ باشد
 • داستان زندگی شما چیست؟
 • چرا اینطور است؟
 • داستانها و حکایت‌ها خود ما هستند.
 • سرگذشت زندگی شما چیست؟
 • هر روز با هدف زندگی کنید.
 • داستان زندگی خود را رقم بزنید
 • داستان شما، نه تاریخ شما
 • چگونه شروع به نوشتن داستان اهمیت خود کنیم
 • 1. خودتان را در داستان قرار دهید
 • 2. عظمت را در داستان خود قرار دهید
 • 3. نقاط قوت خود را در داستان خود قرار دهید
 • 4. تلاش را متوقف کرده و شروع به انجام کنید
 • کشفیات در داستان با عظمت شما
 • شما را تغییر خواهد داد
 • دیگران را وارد داستان شما خواهد کرد
 • اشتهای شما را برای اهمیت بیشتر افزایش می‌دهد
 • بر شما پیشی میگیرد
 • این شخصی است
 • بهترین داستان شما
 • داستان شما تا اینجا
 • شروع به ترسیم یک فصل جدید کنید
 • وارد داستان خود شوید
چرا نیت‌های خوب کافی نیست
 • عبور از شکاف اهمیت
 • یادگیری زندگی هدفمند
 • هفت فایده زندگی هدفمند
 • 1. زندگی هدفمند باعث می‌شود که بپرسیم “در زندگی من چه چیزی مهم است؟”
 • 2. زندگی هدفمند به ما انگیزه می‌دهد تا در زمینه‌های مهم اقدام فوری انجام دهیم
 • 3. زندگی هدفمند ما را برای یافتن راههای خلاق برای دستیابی به اهمیت به چالش می‌کشد
 • 4. زندگی هدفمند به ما انرژی می‌دهد تا بهترین تلاش خود را برای کارهای مهم انجام دهیم
 • 5. زندگی هدفمند قدرت عظمت را در ما آشکار می‌کند
 • 6. زندگی هدفمند، اهمیت روزانه
 • 7. زندگی هدفمند ما را تشویق می‌کند که خوب کار را تمام کنیم
 • چرا قصد و نیت‌های خوب کافی نیست
 • کجا در لیست قرار می‌گیرید؟
کوچک شروع کنید اما باور بزرگ داشته باشید
 • مایل به شروع کوچک باشید
 • شروع کوچک من
 • 1. از جایی که هستید شروع کنید
 • قرار بود چکار کنم؟
 • 2. با چیزی که در آن قوی هستید شروع کنید
 • 3. مراقب حرف‌های خود باشید
 • 4. با ایجاد تغییرات کوچک شروع کنید
 • موفقیت اینچ اینچ به دست می‌آید نه مایل مایل
 • باورهای بزرگ داشته باش
 • 1. من خودم را باور دارم
 • 2. من به مأموریت خود اعتقاد دارم
 • 3. من به مردم خود اعتقاد داشتم
 • 4. من به خدای خود ایمان داشتم
 • این کار با یک ایده کوچک آغاز شد
 • به چه چیزی باور داری؟
 • بزرگترین توانایی شما
 • تو اینجایی!
با جستجو کردن چرای خود را پیدا کنید.
 • الهام بخش
 • چرای دلیل شما مهم است
 • چرا دلیل شما به شما کمک می‌کند تا راه خود را پیدا کنید
 • 1. دانستن چرای خود به شما اجازه می‌دهد تا بیشتر روی دیگران و کمتر روی خودتان تمرکز کنید
 • 2. به چرای خود توجه کنید تا به شما اعتماد به نفس دهد و دیگران را جذب کند.
 • 3. هرچه بیشتر چرا خود را زندگی کنید، بیشتر آن را تقویت می‌کنید
 • 4. هر چه بیشتر دلایل محکم تری داشته باشید، تأثیر آن بر دیگران بیشتر می‌شود
 • 5. دانستن دلیل خود شما را در بازی طولانی تر نگه می‌دارد
 • عبور از سد
 • من فکر کردم.حالا من چکار کنم؟
 • هرشخصی برای خود هدفی دارد
 • سه سرنخ برای چرای شما
 • سوال 1: برای چه چیزی گریه می‌کنید؟
 • سوال 2: درباره چه چیزی آواز می‌خوانید؟
 • سوال 3: در مورد چه چیزی خواب می‌بینید؟
 • هدف خود را پیدا کنید
 • با یک کلمه شروع کنید
دیگران را در اولویت قرار دهید
 • حرکت به بالا
 • برنده‌های بزرگ
 • تغییر از موفقیت به بهتر شدن
 • به عظمت برسید
 • ایجاد تغییر
 • چگونه ابتدا به فکر دیگران باشیم
 • 1. قدردانی بیشتری از دیگران داشته باشید
 • 2. درخواست کنید داستان‌های دیگران را بشنوید
 • 3. خودتان را به جای دیگران قراردهید
 • 4. علایق دیگران را در بالای لیست اولویت‌های خود قرار دهید
 • 5. به برنده شدن‌های گروهی فکر کنید
 • قبل از انتظار تغییر در دیگران، خودتان را تغییر دهید
 • چه کسی لیست شما را می‌سازد؟
 • در داستانهای مردم به دنبال سرنخ باشید
برای اینکه بر ارزش دیگران بیفزایید از امکاناتتان استفاده کنید
 • بر ارزش دیگران بیفزایید
 • پنج ارزش اساسی برای افزودن ارزش به دیگران
 • 1. برای افزودن ارزش به دیگران ابتدا باید برای خودم ارزش قائل شوم
 • 2. برای افزودن ارزش به دیگران باید برای دیگران ارزش قائل شوم
 • 3. برای افزودن ارزش به دیگران باید برای آنچه دیگران برای من انجام داده اند ارزش قائل شوم
 • 4. برای افزودن ارزش به دیگران باید ارزش‌های آنها را بشناسم
 • 5. برای ارزش افزوده به دیگران باید خودم را ارزشمندتر کنم
 • دانستن اینکه چگونه می‌توانید ارزش افزوده کنید
 • چه چیزی به من داده شده است؟ (نگاه به گذشته)
 • چه چیزی دارم که به دیگران بدهم؟ (نگاه به درون)
 • چه می‌توانم بکنم؟ (نگاه به بیرون)
 • پیدا کردن آنچه او قصد انجام آن را دارد
 • یافتن نقطه شیرین من
 • شناسایی نقطه قوت خود
 • شما باید بیشتر شبیه خود شوید!
 • شما چه چیزی برای ارائه دارید؟
 • احساس می‌کنید برای چه کاری ساخته شده اید؟
با افراد همفکر خود ارتباط برقرار کنید
 • جذب مردم به یک هدف
 • بیان یک رویا
 • من یک رویا دارم
 • رویای من به من اجازه می‌دهد…
 • عواملی که افراد با عظمت را به هم متصل می‌کند
 • 1. عامل فرصت
 • سوال: در حال حاضر چه فرصتی را برای ایجاد تغییر می‌بینید؟
 • 2. عامل باور
 • سوال: آیا معتقدید که افرادی برای کمک به شما در ایجاد تغییر می‌آیند؟
 • 3. عامل امکان
 • سوال: برای ایجاد تغییر حاضرید از چه چیزی دست بکشید؟
 • 4. عامل ایمان
 • سوال: آیا ایمان من بیشتر از ترس من است؟
 • 5. عامل چالش
 • سوال: آیا برای به عظمت رساندن به چالش کشیده اید؟
 • 6. عامل نگرش
 • سوال: آیا نگرش شما یک دارایی است یا بدهی است؟
 • 7. عامل برنده
 • سوال: آیا برای دستیابی به اهمیت با برندگان ارتباط برقرار می‌کنید؟
 • 8. عامل وعده
 • سوال: آیا به راهی متعهد شده اید که وعده بزرگی برای شما و دیگران دارد؟
 • 9. عامل دعوت
 • سوال: آیا آماده اید که دیگران به شما بپیوندند و زندگی معنا داری پیدا کنید؟
 • ایجاد یک جنبش
 • چه رویایی را در سر می‌پرورانی؟
 • برای یافتن افراد همفکر با دیگران ارتباط برقرار کنید
با افراد هم ارزش همکاری کنید
 • مراحل بعدی در سفر من
 • کلید سطح بعدی
 • قدرت مشارکت
 • یافتن شرکای مناسب
 • دوازده ویژگی افراد هم ارزش که به دنبال اهمیت هستند
 • 1. افراد هم ارزش قبل از خود به دیگران فکر می‌کنند
 • 2. افراد هم ارزش به چیزی بزرگتر از خود فکر می‌کنند
 • 3. افراد هم ارزش دارای اشتیاق واگیر دار هستند
 • 4. افراد هم ارزش هدایای مکمل دارند
 • 5. افراد هم ارزش با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و پشتیبانی عالی ارائه می‌دهند
 • 6. افراد هم ارزش روحیه‌ای خلاقانه در مورد چالش‌ها نشان می‌دهند
 • 7. افراد هم ارزش نفوذ ما را گسترش می‌دهند
 • 8. افراد هم ارزش فعال هستند
 • 9. افراد هم ارزش نردبان ساز هستند نه نردبان
 • 10. افراد با ارزش مشابه یک سر و گردن بالا تر از جمعیت هستند.
 • 11. افراد هم ارزش، هم افزایی را ارائه می‌دهند که بازده بالایی را به همراه دارد
 • 12. افراد با ارزش همسان در ما تفاوت ایجاد می‌کنند
 • گذری دیگر
 • مشارکت‌های جدید
 • به یاد داشته باشید، همه از کوچک شروع می‌کنند
 • با افراد با ارزش مشابه شریک شوید
 • ارزش‌های شما چیست؟
 • چه کسی در ارزش‌های شما سهیم هستند؟
 • امروز مکانی برای همکاری با آنها پیدا کنید
با حس انتظار زندگی کنید
 • چیزی که من پیش بینی نمی‌کردم
 • چه کسی سفر مهم را انجام می‌دهد؟
 • انتظار هدفمند
 • 1. انتظار باعث می‌شود برای امروز ارزش قائل شویم
 • 2. انتظار ما را ترغیب می‌کند تا آماده شویم
 • 3.انتظار به ما کمک می‌کند تا ایده‌های خوب تولید کنیم
 • 4. انتظار ما را ترغیب می‌کند که به دنبال راه هایی برای کمک به دیگران باشیم
 • 5. انتظار به ما کمک می‌کند تا ذهنیت فراوانی داشته باشیم
 • ساختن خانه‌ای با عظمت
 • انتظار تحول
 • پیش بینی تاثیر امروز
 • آماده شوید
 • آیا شما به فراوانی اعتقاد دارید؟
فرصت‌های عالی را دریابید و از آن بهره برداری کنید
 • اتخاذ طرز فکر مناسب برای استفاده از فرصت ها
 • پنج راه برای استفاده از فرصت ها
 • 1. اولین کسی باشید که به کسی کمک می‌کند
 • 2. هنگامی که پتانسیل رسیدن به عظمت زیاد است، ریسک کنید
 • 3. آنچه را که می‌دانید درست است انجام دهید، حتی بدون قول بازگشت
 • 4. در مواقعی که تفاوت ایجاد می‌کند، به همسالان خود هدیه دهید
 • 5. بذرهای اراده را در کودکان بکارید
 • ایجاد تفاوت در هر روز
 • برای عظمت کارآفرین شوید
 • بیشتر به کودکان کمک کنید
 • چه کسی به کمک نیاز دارد؟