دوره حرفه ای و کاربردی پروپوزال نویسی

فصل اول

 • اهمیت پروپوزال نویسی
 • آَشنایی با روش های جستجوی علمی در اینترنت و استفاده از پایگاه های آنلاین علمی
 • ویژگی ها و معیارهای انتخاب درست یک موضوع مناسب پژوهشی
 • بیان مسأله

فصل دوم

 • ادبیات نظری، پیشینه و مدل مفهومی پژوهش
 • انواع سوالات و فرضیات و اهداف پژوهش و نحوه طبقه بندی آنها
 • انواع روش‌های پژوهشی
 • ارائه مدل نظری تحقیق
 • نمونه‌های موردی داخلی و خارجی
 • انواع روش‌های گردآوری داده‌ها
 • جامعه آماری، نمونه و نمونه‌گیری
 • محاسبات آماری و تحلیل داده‌ها
 • رفرنس نویسی و انواع آن
 • آشنایی با فرایند تصویب پروپوزال
 • پاسخ به سوالات مطرح شده توسط دانشجویان

توضیحات

دوره حرفه ای و کاربردی پروپوزال نویسی

تماس با گروه مشاورین هوش پیروزی

مقدمه:

یک پروژه پژوهشی چه به صورت مقاله و چه به صورت پایان‌نامه و چه بصورت رساله دکتری در مرحله اول نیازمند نگارش پروپوزال است. دانشجویان بسیاری در مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری، همواره بدلیل نبود کارگاه آموزش پروپوزال و پایان‌نامه نویسی دچار مشکل می‌شوند. طرح تحقیق (پروپوزال) ، مهم ترین و اصلی ترین بخش یک کار تحقیقی و پژوهشی است، که در غالب یک طرح اولیه و پیشنهادی به ما کمک مى کند بتوانیم مراحل مختلف طرح خود را قبل از انجام مشخص و بررسى نماییم. به عبارتى دیگر طرح تحقیق به عنوان پایه تمامی روش‌های انتشار گزارش علمی نقشه انجام تحقیق است که راهنمای محقق برای عملیاتی کردن و اجرای تحقیق مى باشد.موسسه چشم انداز با بهره‌گیری از توان مدرسان حرفه ای و کارآزموده و با تجربه کارگاه آموزش پروپوزال نویسی را به صورت کاملاً کاربردى برگزار مى نماید.

توجه :با خرید این فیلم از مشاوره های رایگان دکتر سعید جوی زاده تا آخر عمر بهره مند خواهید شد.و وقتی مقاله جدیدی را م ینویسید برای دکتر ارسال و ایشان شما را راهنمایی می کند.

درباره مدرس :

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه علمی تحقیقاتی چشم انداز هزاره سوم ملل و عاشق مجموعه علوم جغرافیایی است. وی معتقد است که دشمنان اصلی بشریت ترس، شک و بی هدفی هستند. کارشناسی جغرافیای طبیعی را در سال 1381 از دانشگاه یزد، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی گرایش اقلیم شناسی محیطی را از دانشگاه خوارزمی در سال 1384 و مدرک دکتری خود را در سال 1398 در رشته اقلیم شناسی  از دانشگاه خوارزمی اخذ کرده است. عنوان رساله ایشان “تحلیل فضایی خشکسالی در ایران” است. او متخصص سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS) و سنجش از دور(RS) وآمار فضایی است. از سال 1381 مشغول تدریس در دانشگاه ها و مراکز دولتی و خصوصی است. وی همه ساله کارگاه های تخصصی را برای علاقه مندان به GIS و RS برگزار می کند. کتاب هایی مفید و کاربردی را در زمینه سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی را به رشته تحریر درآورده است. هم اکنون نیز بروی سیستم های پهباد و برنامه نویسی پیشرفته در سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور مشغول به فعالیت است. علاوه بر این سعید جوی زاده علاقه مند به مطالعات خشکسالی و بلایای طبیعی است و در زمینه خشکسالی نیز کتاب های متعددی را به رشته تحریر درآورده است. از آرزوهای دکتر جوی زاده همه گیر شدن سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور و آمار فضایی در بین مردم و نهاد هادی تصمیم گیری است.

دوره آموزش پروپوزال نویسی

سؤالات متداول درباره دوره پروپوزال نویسی

آیا مطالب دوره پروپوزال نویسی برای من کاربردی است؟

چیزی که درباره این دوره مهم است دقیقا «کاربردی» بودن آن است. به این معنا که ما نمی خواهیم با بحث های تئوریک و تعریفی و کلی، وقت کارگاه را بگیریم، برعکس، هدف ما این است که مهم ترین و متمایزترین تکنیک ها و مهارت هایی که شما برای نگارش پروپوزال نویسی و سپس دفاع از آن نیاز دارید در اختیارتان قرار دهیم. به همین دلیل، آموزش های دکتر سعید چوی زاده، همگی دارای یک دستورالعمل کاربردی و اجرایی هستند که برای شما طراحی شده تا دقیقا بدانید از چه نقطه ای باید شروع کنید و چطور پیش بروید و در نهایت به کجا برسید.

برای شرکت در دوره پروپوزال نویسی باید چه چیز‌هایی بدانیم؟

نیازی به هیچ پیش زمینه و دانشی نیست. پس از صحبت با مشاوران دوره اگر پیش نیازی لازم باشد به شما تقدیم می‌شود.

دوره پروپوزال نویسی در کجا برگزار می‌شود؟

تمامی دوره‌ها به صورت حضوری در شیراز برگزار می‌گردد و دوستان دیگر شهرهای کشور می‌توانند در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند و یا بسته آموزشی برای آنها تهیه نماییم.

آیا این‌ مباحث دوره پروپوزال نویسی همیشه در خاطر ما خواهد ماند؟

شرکت‌کنندگان در دوره پروپوزال نویسی می‌توانند تمامی این اطلاعات را در خاطر بسپارند ولی بهتر است یادداشت برداری و مرور مطالب حداکثر تا یکماه انجام شود.برای این که این کارگاه بهتر در خاطره شما بماند فیلم آموزشی کارگاه بصورت ویدئویی و فایل صوتی به شما تقدیم می شود.

سطح مطالب دوره پروپوزال نویسی چگونه است؟

سطح مطالب از پایه شروع می‌شود و به مطالب پیشرفته خاتمه می‌یابد.در این کارگاه ما فرض را بر این می گذاریم که کاربران در این باره هیچ چیز نمی دانند.

من در زمینه نگارش پروپوزال هیچ تجربه ای ندارم، آیا این دوره برای من مفید خواهد بود؟

اغلب دانشجویانی که در دوره پروپوزال نویسی ما شرکت می کنند، به دنبال آن هستند که مهارت های و تکنیک های لازم را برای نگارش پروپوزال نویسی را فرا بگیرند تا در نهایت بتوانند بدون تکیه بر دیگران و به طور مستقل، کارشان را به ثمر برسانند. به همین دلیل، دوره پروپوزال نویسی به شکلی طراحی شده که از صفر تا صد پروپوزال نویسی را در اختیار دانشجو قرار دهد. دکتر سعید جوی زاده فرض را بر این می گذارد که مخاطبینش اطلاع چندانی از پروپوزال نویسی ندارند، و بر همین اساس آموزش دوره پروپوزال نویسی را به صورت گام به گام پیش می برد. بنابراین نگران نباشید؛ اگر هیچ تجربه ای در پروپوزال نویسی ندارید، مطمئن باشید این دوره، اولین تجربه ارزشمند شما در پروپوزال نویسی خواهد بود که مشکل تان در زمینه آماده سازی پروپوزال را حل خواهد کرد.

بعد از دوره پروپوزال نویسی چه کار کنیم؟

بعد از اتمام دوره پروپوزال نویسی ،هر یک از کاربران می توانند پروپزال خود را بنویسیند و به مدرس دوره ارسال کنند تا مورد ارزیابی و نقاط قوت و ضعف آنها کوشزد کند و به راهنمایی آنها بپردازد.

دوره پروپزال نویسی برای چه کسانی مناسب است؟

دوره پروپزال نویسی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که قصد دارند پایان نامه و رساله خود را بنویسیند مناسب است.

من در شهرستان زندگی می‌کنم، چطور می‌توانم در این دوره شرکت کنم؟

همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، دوره پروپزال نویسی هم به صورت حضوری برگزار می شود و هم به صورت غیرحضوری یا آنلاین. بنابراین محدودیت جغرافیایی اصلا مهم نیست. شما می توانید با ثبت نام غیر حضوری یا آنلاین دوره پروپزال نویسی در این دوره، همه اطالاعات و مطالبی که دیگر شرکت کنندگان دوره پروپزال نویسی به دست می آورند را داشته باشید.

آیا با ثبت نام در این دوره پروپزال نویسی ، به جز شرکت در دوره پروپزال نویسی ، خدمات دیگری هم دریافت خواهم کرد؟

بله. مجموعه ای از خدمات جانبی هم برای شرکت کنندگان در دوره پروپزال نویسی در نظر گرفته شده است، به این شرح:

عضویت رایگان در باشگاه مشتریان موسسه چشم انداز و تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده
ارائه بسته آموزشی مکمل به کسانی که علاقه مندند منابع علمی و آموزشی در بحث پروپزال نویسی داشته باشند. (این بسته شامل هزینه جداگانه است)
ارائه گواهینامه برای شرکت کنندگان در دوره پروپزال نویسی (در صورت تمایل به داشتن گواهینامه، باید هزینه گواهی را نیز جداگانه پرداخت نمایید)
دریافت کوپن تخفیف ۳۰ درصدی بقیه دوره های آموزشی موسسه چشم انداز
دریافت مشاوره رایگان دکتر سعید جوی زاده تا آخر عمر
گواهینامه دوره پروپزال نویسی

شرکت کنندگان در کارگاه حضوری، می توانند در صورت تمایل «گواهینامه شرکت در دوره پروپزال نویسی » (با مهر موسسه آموزشی و تحقیقاتی چشم انداز )را دریافت کنند.

اطلاعات دوره

 • مدرس:سعید جوی زاده - عقیل جوکار
 • شروع دوره:از 15 اسفند 1399
 • مدت زمان دوره:20 ساعت
پاک کردن

پشتیبانی

هوش پیروزی 24 ساعت شبانه روز آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

سایر وبسایت ها

آموزش GIS و RS طراحی وبسایت و دیجیتال مارکتینک

برچسب ها

آموزش پروپوزال نویسی
دانلود آموزش پروپوزال نویسی
دوره آموزشی پروپوزال نویسی
دوره پروپوزال نویسی
دوره حرفه ای و کاربردی پروپوزال نویسی
فیلم آموزشی پروپوزال نویسیجلسه اول (رایگان)
کل دوره